REKLAMAA1-WIMAR-AUTO---10-06----10-09-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 sierpnia 2019, 14:27 komentarzy 13

  (AŁ)

  Powstają tu nowe bloki i biurowce, coraz więcej ludzi mieszka i pracuje przy ul. Zięby... i narzeka na brak połączenia z ul. Herbsta, które ułatwiłoby im codzienne poruszanie się po Ursynowie. Gdy dzielnica i Zarząd Dróg Miejskich odmówiły pomocy, mieszkańcy napisali petycję i szukają poparcia dla swego pomysłu, przekonując, że skorzystają na tym nie tylko oni.

  Gdy wyjeżdżamy z ul. Herbsta, możemy skręcić w lewo lub w prawo w ul. Pileckiego. Mieszkańcy, leżącej na wprost ul. Zięby takiego wyboru nie mają. Muszą skręcić w prawo i dopiero na najbliższym skrzyżowaniu mogą zmienić kierunek jazdy. Oznacza to stratę czasu i pieniędzy.

  - Za każdym razem żeby dojechać na Puławską muszę zrobić zawrotkę. Jadę do Ciszewskiego i z powrotem. Niepotrzebnie przejeżdżam dziennie przynajmniej około kilkometra, rocznie setki. Gdy przeliczyć to na benzynę robi się konkretna kwota - mówi pani Alina.

  Dlatego mieszkańcy domagają się połączenia ul. Herbsta z ul. Zięby, które umożliwiłoby ruch na wprost w obie strony: skrętu z ul. Zięby w lewo w stronę ul. Puławskiej oraz skrętu w lewo z ul. Pileckiego w ul. Herbsta. Dotychczasowe naciski na dzielnicę nic nie dały, dlatego postanowili napisać petycję, licząc na to, że gdy poprze ją wiele osób, urzędnicy zmienią zdanie i znajdą pieniądze na nowe skrzyżowanie.

  "Wszyscy skorzystają"

  Zdaniem autorów petycji, przebudowa ułatwi życie osobom zatrudnionym w okolicznych biurowcach, ale przede wszystkim obecnym i przyszłym mieszkańcom ul. Zięby oraz okolicznych osiedli. Mogliby oni poruszać się po Ursynowie, bez konieczności uciążliwych objazdów. 

  Wszyscy wiemy, że każde 5 minut rano jest na wagę złota, natomiast obecne skrzyżowanie wymusza często jazdę zupełnie naokoło i zamiast kilku minut droga do szkoły/pracy wydłuża się o co najmniej kilkanaście tak naprawdę niepotrzebnych.

  - czytamy w petycji, którą na razie podpisało około 80 osób.

  - To nie tylko problem szybkiego dotarcia do żłobka czy przedszkola, ale również podjazdu samochodem do sklepów, które są przy Herbsta. To byłoby również korzystne dla ich włacicieli, jeśli mieliby więcej klientów - dodaje pani Ewelina. 

  Dodatkową korzyścią połączenia ulic Zięby i Herbsta, według autorów petycji, byłoby rozładowanie w tej części Ursynowa korków podczas popołudniowego szczytu. Teraz jedynym zjazdem z ul. Puławskiej na Ursynów Północny jest lewoskęt z ul. Pileckiego w ul. Ciszewskiego, w pobliżu Centrum Onkologii. Możliwość wjazdu w Herbsta dla wielu kierowców byłaby sposobem na szybsze przedostanie się w kierunku al. KEN i ul. Rosoła. 

  Mieszkańcy liczą też na głosy mieszkańców Bekasów, Bociania, Mysikrólika i Pustułeczki, których uliczkami wielu kierowców jeździ do Puławskiej. 

  - To nasza ostatnia nadzieja na zmianę podejścia do tej sprawy urzędników. Wciąż słyszymy, że nie ma planów budowy, bo nie ma pieniędzy. Może jak zbierzemy dużo głosów, ktoś zacznie się z nami liczyć. Musimy pokazać swoją siłę - mówi pan Tomasz. 

  Zarząd Dróg Miejskich obiecał przebudowę skrzyżowania, ale - jak twierdzi - nie jest w stanie określić, kiedy to może nastąpić. Ratusz też nie ma w najbliższych planach połączenia Herbsta z Zięby. 

  - Wszystko obija się o pieniądze. Potrzeba ok. 2-3 mln zł. Najtaniej jest kosztem 200-300 tys. złotych zmienić geometrię skrzyżowania, ale to wiąże się również ze zmianą ustawienia sygnalizacji świetlnej na pozostałych skrzyżowaniach, co jest skomplikowane i kosztowne. Poza tym na wszystkie zmiany musi zgodzić się ZDM - tłumaczy dzielnica.

  Dwa lata temu ZDM sprzeciwił się pomysłowi ratusza, by z pomocą finansową dewelopera, który budował osiedle przy ul. Zięby, zrobić przy Herbsta tzw. zawrotkę. Pomysł upadł, bo zmiany wprowadziłyby przecinanie dwóch pasów, co drogowcy uznali za niebezpieczne.

   

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 68

  • 18
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 9
   PRZYDATNY
  • 10
   OBOJĘTNY
  • 8
   NIEPRZYDATNY
  • 9
   WKURZONY
  • 12
   BRAK SŁÓW

  13Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~M3 13 10 miesięcy temu

   Mieszkańcy tamtych rejonów codziennie łamią prawo. Jadąc Herbsta do końca, skrecajac w lewo w Pileckiego robią prostacka zagrywek i odbijają szybko w prawo jadąc pod prąd do swoich posesji. Ja rzadam by stała tam Policja w godzinach od 17 do 19. Kto tak jeździ? Jakieś prymitywy za kółkiem!

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~K2 12 10 miesięcy temu

   jak Pan/Pani tak "rząda" to nie dziwne, że nie stoi tam Policja....

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bartek K. 11 11 miesięcy temuocena: 88% 

   Jestem na NIE! Czy w ramach takiej petycji można zgłaszać swój sprzeciw? 1. Niepotrzebne zwiększenie ruchu na ulicach Zięby i Herbsta. 2. Utrudnienie w ruchu na Pileckiego (priorytet). 3. Wysoki koszt w stosunku do korzyści. W końcu można obrać inna trasę. Jestem przyszłym mieszkańcem bloku przy Zięby.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 35 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~E. 10 10 miesięcy temuocena: 5% 

   Zwiększenie ruchu na Zięby? Wszyscy, ktorzy tam bedą zjezdzac po przebudowie mieszkaja lub pracują przy tej ulicy. Przebudowa nie moze zwiekszyc ruchu...

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bartek K. 9 10 miesięcy temuocena: 100% 

   Czy Pani E. wie o możliwości przedłużenia Zięby do ul. Płaskowickiej? Plany zagospodarowania dostępne są na stronie dzielnicy.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 12 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tm 8 11 miesięcy temuocena: 33% 

   Skrzyżowanie kulawe. Jadąc od Ciszewskiego zawsze czerwone mimo, że ułomne skrzyżowanie ogranicza ilość manewrów. Jak skręcić z Pileckiego w Herbsta? Też trzeba jechać do zawrotki.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mom 7 11 miesięcy temuocena: 67% 

   Jakoś zawrotka przy dworcu zachodnim w Al. Jerozolimskich przecina kilka pasów oraz w Powsinku na ul. Przyczółowej przy Biedronce i ZDM był na tak a tu za Herbsta na wysokości bloku Dembowskiego 15 już jest na NIE. Brak komentarza!

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~js 6 11 miesięcy temuocena: 69% 

   Przebudowa tego skrzyżowania leży w interesie większej ilości mieszkańców Ursynowa. Kierowcy jadący na Ursynów z kierunku Lotnisko Chopina ulicą Poleczki nie czekając w kolejce do skrętu w lewo w Puławską ( wieczny korek na tym jedynym pasie do skrętu), aby za chwilę skręcić w Herbsta by mogli wybrać wiecznie luźny pas do jazdy prosto i skręcić w lewo w Herbsta. Ileż mniej by było samochodów czekających na skret w lewo z Poleczki w Puławską. Skrzyżowanie Puławskiej z Poleczki by się trochę rozładowało przy okazji.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Cieplak Globalny 5 11 miesięcy temuocena: 67% 

   Po co to marudzenie? Mają kilka linii autobusowych, nieopodal linię metra, a oni uparli się, aby dziecko dwa przystanki do przedszkola koniecznie odstawiać samochodem. Ludzie, opanujcie się!

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AgaJola1 4 11 miesięcy temuocena: 74% 

   Można by zapytac- A to nie zdawali sobie sprawy z drogi wyjazdowej z osiedla zanim zaczęli kupować tam mieszkania? Zrobienie tam normalnego skrzyżowania spowoduje, że auta żeby uniknąć stania przy onkologii będą zjeżdżać wcześniej w herbsta, która momentalnie się zamyka. Zwłaszcza że na skrzyżowaniu z ken nie ma już zielonej strzałki do skrętu w prawo.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • volta2 3 11 miesięcy temuocena: 67% 

   mieszkańcy zamiast pisać petycje lepiej niech zorganizują zrzutkę tych paru milionów, zaoszczędzili wszak wystarczająco dużo kasy na kupnie mieszkań w krzakach, bez dojazdu. czy jak zwykle, wszyscy podatnicy mamy sie, zrzucać na oszczędnych?

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Stanislaw 2 11 miesięcy temuocena: 19% 

   ronda będzie lepszym rozwiązaniem !

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kurkawodna 1 11 miesięcy temuocena: 89% 

   Rondo nie jest dobrym rozwiązaniem przy takim natężeniu ruchu jak tam jest.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.361 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020