REKLAMAA1-WIMAR-AUTO---10-06----10-09-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 sierpnia 2019, 10:44 komentarzy 17

  (materiały koncepcyjne osiedla)

  Gigantyczne osiedle mieszkaniowe z rządowego programu Mieszkanie Plus złapało roczne opóźnienie. Pierwsza łopata przy Karczunkowskiej miała zostać wbita w listopadzie. 

  Blisko trzy tysiące mieszkań, szkoła, przedszkole, centralny park ze stawem. Tak ma wyglądać osiedle "Nowe Jeziorki" realizowane przez rządową spółkę PFR Nieruchomości. Mimo optymistycznych zapowiedzi, kilku konferencji prasowych, projektów uznanych architektów rzeczywistość dopadła śmiałe plany szybciej niż się spodziewano.

  W połowie tego roku miał być wybrany wykonawca osiedla, a pierwsza łopata miała zostać wbita już w listopadzie. Jak donosi radio RDC inwestycja utknęła na etapie wstępnych pozwoleń.

  – W listopadzie ubiegłego roku złożyliśmy wniosek o wydanie decyzji środowiskowej, na którą wciąż czekamy. Zakładamy, że uzyskamy ją w czwartym kwartale tego roku. To dopiero otworzy nam drogę do złożenia wniosku o wydanie decyzji o warunkach zabudowy, a potem pozwolenia na budowę – powiedziału radiu Ewa Syta z PFR Nieruchomości.

  Rozpoczęcie budowy "Nowych Jeziorek" będzie możliwe dopiero w czwartym kwartale przyszłego roku, i to pod warunkiem, że nie będzie innych niespodzianek.

  Osiedle przy ul. Karczunkowskiej ma powstać na blisko 15-hektarowej działce położonej na granicy Warszawy i gminy Lesznowola, tuż przy przystanku kolejowym Warszawa-Jeziorki. Jego budowa ma kosztować ok. 800 mln złotych. Architekci zaplanowali 19 bloków z trzema tysiącami mieszkań, w których zamieszkać może nawet 10 tys. osób - mniej zamożnych warszawiaków. - Czynsz ma być niższy o ok. 25% od cen wynajmu na rynku - zapowiadali przedstawiciele inwestora podczas prezentacji projektów osiedla.

  W inwestycji pomoże miasto, które wybuduje szkołę i przebuduje układ komunikacyjny wokół osiedla.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 56

  • 10
   BARDZO PRZYDATNY
  • 4
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 10
   WKURZONY
  • 29
   BRAK SŁÓW

  17Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Alfredo2233 17 2 miesiące temu

   Ciekawe jak będą się CZuli ci co płacili po 11-10 z m2 Na sój apartament 2 pokoje a tu sprowadza sie ludzie w takich ilościach do apartamentów za pół darmo :-) W Wilanowie by nie pozwolili wybudować bo by progestowali mieszkancy prestyżowej dZielnicy :-(

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak ( bardzo już stary ) . 16 11 miesięcy temu

   Prezes przjedzie i wbije pierwszą łopatę , tak jak premier stuknął młotkiem w stępkę

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dziwisz 15 11 miesięcy temuocena: 100% 

   Jeżeli to powstanie - będzie to kosmiczną enklawą patologii lubelsko zamojskiej

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jaś pierdzi Staś 14 4 miesiące temu

   Chyba TY

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Balbina - Mysiadło 13 11 miesięcy temuocena: 94% 

   ? a skąd dociągną wodę ? zimną i ciepła? jak odprowadzą ścieki ? Czy linia energetyczna wytrzyma takie obciążenie?. Sklepy? - a dostawy do nich? wąskimi uliczkami? gdzie chodnik na Karczunkowskiej? Parkingi - wszak wcześniej napisano iż P+R nie wcześniej niż za trzy lata. Jaka jazda samochodów oczyszczania miasta? Którędy - krętymi zakosami przy zjeździe z wiaduktu nad PKP Jeziorki? - gdzie rondo? gdzie ekrany przy wiadukcie? gdzie jakakolwiek organizacja ruchu? Skrzyżowania za światłami? ojć się chyba parę osób ujarało jakiś ziołem i snują poranne fantazje przedwyborcze.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tutejszy 12 11 miesięcy temuocena: 94% 

   Panie lekarzu / doktorze - z metrem to przenośnia. Proponuję otworzyć gabinet i leczyć społecznie debili co wymyślili to osiedle. NFZ się kapnie i za miesiąc zacznie Panu wypłacać krocie za leczenie tych osobliwości.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marek 11 11 miesięcy temuocena: 100% 

   I oby to nigdy nie powstało.... to nie jest miejsce na takie osiedla...niech sobie szukają miejsca gdzie indziej

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tutejszy 10 11 miesięcy temuocena: 95% 

   ..ścisk będzie nie do opanowania - ty jest oczywiście pole do poPISu - może metro? To będzie istna masakra. Jak to ogrzać? - jakaś lokalna kotłownia? Przyłącza ciepłownicze kończą się po tej stronie puławskiej na wysokości Poleczki ulicy. Kanalizacja nie da rady. Deszczówka (zwłaszcza w czerwcu) da znać o sobie w sposób nie wyobrażalny. Puławska się zatka zarówno nad jak i pod powierzchnią. ARMAGEDON.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~klo 9 11 miesięcy temuocena: 36% 

   Lepoij płacić 1500 zł raty za własne mieszkanie niz płacic kolesiom dobrej zmiany te 1500 zł. Kaczyński celowo wprowadził wymógł 20% udziału własnego aby ludzi nie było stać wziąć kredyt i poszli wynajmować od developerów powiazanych z PIS.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tutejszy 8 11 miesięcy temuocena: 100% 

   10 TYSIĘCY LUDZI !!!!!!!! (....) W Nowym Jorku mieszka ponad 8 milionów osób. To ponad cztery razy więcej niż w Warszawie. Mimo to na każdy tysiąc warszawiaków przypada trzy razy więcej samochodów niż w amerykańskiej metropolii.(....) Z danych GUS wynika, że w 2016 r. na tysiąc warszawiaków przypadało 681 samochodów osobowych. - jak widać, przybędzie w okolicy Jeziorek / Mysiadła, mniej więcej 6810 pojazdów mechanicznych - to statystyka oczywiście. Nie dam wiary iż nie kupią tych aut mimo iż nie będzie miejsc do parkowania. Komunikacja. Optymistycznie liczę że z 10 tyś. około 4 tyś. będzie chciało dojechać do pracy w centrum lub okolicach Warszawy. Czym? Może i samochodem (lecz te będą głównie wykorzystywane od piątku do niedzieli by dowieźć słoiki od rodziców), głównie zaś koleją. W pociągach jest taki tłok w godzinach szczytu ( 6.30 - 8.00) iż ledwo można tam się wcisnąć. Jak dojdzie na stacji Jeziorki 2 tyś ludzi w tych godzinach ( mimo iż faktycznie pociągi jadą co chwilę) ..

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lekarz 7 11 miesięcy temuocena: 50% 

   Lubię takie porównania. Zapomniałeś tylko napisać ile stacji metra jest na Karczunkowskiej i w jej pobliżu. A może zerknij na mapę metra w NY i porównaj z Czaskopolią. Dopiero potem narzekaj, że ludzie mają własne samochody, ani nie ma tłumu chętnych wieźć dziecko "ekologicznym" rowerem do lekarza na Domaniewską.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~maria100 6 11 miesięcy temuocena: 71% 

   z tego wynika, że budowa nie tylko się nie rozpoczęła, nawet nie zakończone są PLANY, więc nie wiadomo czy W OGÓLE to osiedle powstanie ... więc po co pisać o rocznym opóźnieniu ?

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~beznazwy 5 11 miesięcy temuocena: 87% 

   mieszkanie plus to propagandowy chwyt. Mało kto zna ustawę a przede wszystkim nie zna jej PFR.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~am 4 11 miesięcy temuocena: 100% 

   Osiedle na terenie warszawy ale podpiac chca do Lesznowoli bo nie ma tam infrastruktury na tego typu inwestycje i nikt nie patrzy na to zeby takowa wybudowac tylko chca to wpiac w stara. To bedzie tragedia, Juz w tej chwili jeden deweloper wybudowal tam osiedle bez kanalizacji i jest problem z wpieciem a co dopiero jak wybuduja TO. TO bedzie masakra, zadecydowane jak w MISIU, "chcesz Pan jezioro to bedzie jezioro".

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wrobel 3 11 miesięcy temuocena: 27% 

   i tak tam jest beznadziejnie mieszkac z powodu halasu samolotów , ta ziemia znajduje sie na osi startów samolotów wiec współczuje mieszkańca , huk 24na h

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tutejszy 2 11 miesięcy temuocena: 96% 

   To będzie TRAGICZNA w skutkach "inwestycja". Dla lokalnej infrastruktury komunikacyjnej, wodno kanalizacyjnej, środowiska naturalnego, okolicznych mieszkańców i czego tam jeszcze. Strach się bać kto tu zjedzie mieszkać. Pół miejsca parkingowego na mieszkanie - jakaś totalna pomyłka. Opóźnienie jest....bo "czekamy" na wybory.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~SąsiadZ 1 11 miesięcy temuocena: 92% 

   Hej sąsiedzi z Buszyckiej i okolic, wstawiajcie kraty w okna, wzmacniajcie ogrodzenia i systemy alarmowe i szlabany na wszystkich prywatnych ulicach. Bo was połowa tej biedoty z getta okradnie, a druga połowa zastawi swoimi samochodami. Szczerze wam współczuję sąsiedztwa. Na szczęście mieszkam daleko od tego przyszłego getta, ale w momencie jego otwarcia niemożliwy będzie dojazd samochodem do Jeziorek i skorzystanie z kolei, bo nie da się nigdzie zaparkować samochodu. Wsyztsko będzie obstawione przez tych z getta.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 24 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3258 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020