REKLAMAA1-AUCHAN-02-07----31-12-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. prasowe)

  Kiedy zamierzamy urządzić mieszkanie, na początku zastanawiamy się, jak powinno wyglądać wnętrze i jakie meble mają się tam znaleźć. Ostatecznie jedni decydują się umeblować je na własną rękę, inni wynajmują specjalistów od projektowania wnętrz. Niezależnie od końcowego wyboru, warto zdecydować się na takie wyposażenie, które nie tylko będzie funkcjonalne, ale również stylowe i wytrzymałe.

  Najważniejsze cechy mebli

  Aranżacja wnętrza to problem, przed którym stają wszyscy, którzy zamierzają kupić swoją nieruchomość, jak również ci, którzy już ją posiadają i zamierzają wyremontować. W ostatnich latach często do pomocy w tym zadaniu wybierani są projektanci wnętrz, którzy potrafią w idealny sposób zagospodarować przestrzeń. Ich atutem jest znajomość trendów, a także umiejętność doboru odpowiednich dodatków, które idealnie komponują się z całością wnętrza.

  Jednakże sam wystrój i jego estetyka to nie wszystko. Trzeba również dobrać takie meble, które nie tylko pozwolą na przechowywanie wszystkich niezbędnych w każdym mieszkaniu przedmiotów, ale również będą wytrzymałe. Powinny być zaprojektowane w taki sposób, aby zmieściło się w nich jak najwięcej przedmiotów, a jednocześnie, aby był do nich łatwy dostęp. Meble służące do wypoczynku powinny być z kolei komfortowe i wygodne.

  Styl industrialny

  Od pewnego czasu wśród różnych stylów, jakie można wybrać do swojego mieszkania, króluje styl industrialny. Zapoczątkowany został już w latach pięćdziesiątych w Stanach Zjednoczonych, kiedy zaczęto zamykać duże fabryki, a artyści, poszukujący oryginalnych rozwiązań, postanowili uczynić z nich swoje mieszkania. Jednym z najsłynniejszych był Andy Warhol, który postanowił zamieszkać w starej wytwórni kapeluszy.

  W Polsce moda na taki wystrój zapanowała dopiero w latach dziewięćdziesiątych i trwa do dziś, wzbudzając coraz to większe zainteresowanie.

  Jakie jest wnętrze w stylu industrialnym?

  Styl industrialny można oczywiście wykorzystać w każdym mieszkaniu, niekoniecznie powstałym na terenie starej fabryki. Jednakże, aby mieszkanie dobrze się prezentowało, musi spełniać pewne warunki.

  W tym stylu liczy się bowiem przede wszystkim przestrzeń. Królują wysokie sufity i duże okna. W mieszkaniu nie są wykorzystywane ścianki działowe, które mogłyby niepotrzebnie odgradzać salon od kuchni czy biura. Wręcz przeciwnie - wszystkie pomieszczenia poza łazienką powinny się płynnie łączyć, a ich wystrój musi ze sobą idealnie współgrać.

  Dominującymi kolorami, czy to ścian, czy podłóg, powinny być szarości, beże i biel. Ściany można wzbogacić o dekoracyjne cegły lub beton. Na podłogach najlepiej sprawdzą się drewno bądź nowoczesny, elegancki beton. W pomieszczeniach powinna panować odpowiednia surowość, dlatego nie powinno w nich zabraknąć elementów z metalu, czy to w postaci ozdób, czy elementów użytkowych.

  Oczywiście, poza całą aranżacją, nie wolno zapominać o meblach. Styl industrialny daje dużą dowolność w ich wyborze. Dlatego warto przejrzeć ofertę sklepu Jurpol, dostępną na stronie https://www.jurpol-meble.pl/. Dzięki bogatemu katalogowi mebli industrialnych, na pewno uda się dobrać odpowiednie do danego wnętrza.

  Artykuł załadowany: 0.2653 sekundy
  REKLAMAA2-NZOZ-Triclinium—01-08—-31-08-2020