REKLAMAA1-SanGiovanni--01-06----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ30 kwietnia 2020, 12:37

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (policja)

  49-latek z Ursynowa postanowił oszukać firmę ubezpieczeniową, zgłaszając fikcyjną kradzież samochodu. Policja zatrzymała aż trzy osoby, które uczestniczyły w przestępstwie.

  12-letni Nissan X-Trail stał się dla kierowcy z Ursynowa na tyle dużym obciążeniem finansowym, że właściciel postanowił się go pozbyć i odzyskać pieniądze w nielegalny sposób.

  Około północy mężczyzna zadzwonił na komisariat przy Janowskiego, załamanym głosem stwierdził, że z podziemnej hali garażowej skradziono mu auto, które kilka dni wcześniej zaparkował na swoim miejscu postojowym.

  Policjanci pojechali na miejsce, ustalili ewentualnych świadków, zabezpieczyli monitoring i przyjęli od pokrzywdzonego zgłoszenie o utracie nissana wycenionego na 25 tys. złotych.

  - Na prośbę właściciela wystawili mu również zaświadczeniu o przyjęciu kradzieży. Ten dokument mężczyzna zamierzał złożyć u swojego ubezpieczyciela celem uzyskania odszkodowania w wysokości wartości samochodu - mówi asp. szt. Robert Koniuszy z mokotowskiej komendy policji.

  Grozi im 5 lat więzienia

  Kryminalnym od początku coś w tej sprawie nie pasowało. Wzięli więc pod lupę zgłaszającego i zaczęli odkrywać, co tak naprawdę się wydarzyło.

  Okazało się, że zgłoszenie kradzieży było sfingowanie i miało na celu podreperować budżet 49-latka, który cierpiał na problemy finansowe. Psujący się samochód przysparzał mu jedynie problemów. Kilka dni przed wymyśloną kradzieżą auta mężczyzna zlecił pozbycie się samochodu znajomemu mechanikowi. 38-latek, widząc w tym zysk również dla siebie, przyjął zlecenie, angażując w to również swojego 19-letniego syna.

  Gdy wszystko się wydało, najpierw do policyjnego aresztu trafił właściciel nissana, który przyznał, że jego zawiadomienie było fałszywe. Mężczyzna ma postawione zarzuty zawiadomienia o nie popełnionym przestępstwie, składania fałszywych zeznań oraz spowodowania zdarzenia będącego podstawą do wypłaty odszkodowania, za co grozi mu kara do 5 lat więzienia.

  Później kryminalni jeszcze mechanika oraz jego 19-letniego syna. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty współudziału w przestępstwie, za co też mogą trafić za kratki nawet na 5 lat.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 10

  • 4
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 3
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.2086 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-06----30-06-2020