REKLAMAA1_AUCHANDirect_od_12-03_do_13-04-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 kwietnia 2017, 11:11 komentarzy 11

  Redakcja haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  REKLAMA

  Mokotów na czele dzielnic najchętniej wybieranych do zamieszkania, drugie miejsce to wielka niespodzianka - Praga Południe po raz pierwszy wspięła się tak wysoko. Jak w rankingu wypada Ursynów?

  Atrakcyjna lokalizacja to główny czynnik wyboru mieszkania. Potwierdzają to eksperci od sprzedaży nieruchomości. Ursynów zawsze był jedną z najchętniej wybieranych dzielnic stolicy i to się nie zmieniło. Jednak w tegorocznym rankingu serwisu Otodom.pl zaszły zmiany. Drugie miejsce - zaraz za tradycyjnie najpopularniejszym Mokotowem -zajęła Praga Południe, gdzie powstaje coraz więcej inwestycji a okolica ta robi się bardzo modna. 

  Analiza bazy klientów poszukujących mieszkań w Warszawie za pośrednictwem portalu Otodom wykazała, że Ursynów jest trzecią najczęściej popularną dzielnicą. Zaraz za nim plasuje się Śródmieście. Co ciekawe cała czołówka (poza Pragą Południe) to również liderzy pod względem najwyższych poziomów cen na rynku warszawskim.

  - Ursynów z całą pewnością można nazwać miastem w mieście - mówi "Pulsowi Biznesu" Maciej Górka z Domiporta.pl. Poziom atrakcyjności dzielnicy ma swoje odbicie w wartości nieruchomości.

  Średnia cena metra kwadratowego nowego lokalu oscyluje na poziomie 8,1 tys. złotych, a na rynku wtórnym trzeba to około 8,3 tys. zł.

  Ursynów jest jedną z dzielnic, w której w ciągu ostatnich 12 miesięcy średnia cena metra kwadratowego mieszkania z rynku wtórnego wzrosła o 5 procent. - Dzieje się tak głównie dzięki zakupom z myślą o najemcach - dodaje Górka.

  PROCENT ZAPYTAŃ O LOKALIZACJĘ W DANEJ DZIELNICY NA OTODOM.PL

  Mimo wysokiego kosztu nabycia lokalu stawki czynszów na poziomie 45 zł za metr kwadratowy sprawiają, że uzyskiwana rentowność z najmu osiąga wartości powyżej 6 procent - czytamy w analizie dla dziennika "Puls Biznesu". 

  Ponad 43 proc. użytkowników serwisu Domiporta.pl poszukujących lokali na Ursynowie interesowało się mieszkaniami o dwóch pokojach i powierzchni do 55 mkw., czyli takich, na które obecnie jest największy popyt na całym warszawskim rynku najmu.

  Podobnie jest w pobliskim Wilanowie gdzie trwa budowa 30 nowych domów. Tak duża podaż utrzymuje wartość cen na stałym poziomie od prawie dwóch lat — średnia to około 7,8 tys. zł za mkw., a najwięcej zainteresowania budzą trzy pokoje warte powyżej 500 tys. złotych.

  (na podst. Otodom.pl, domiporta.pl, PB)

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  11Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~madalena 11 2 miesiące temu

   Mokotów nie dziwne, jedna z najbardziej prestiżowych dzielnic w Warszawie, zwłaszcza okolice Krasickiego, Naruszewicza. Zielono - mnóstwo parków, dobra komunikacja, blisko metro, niedaleko Centrum. No i nie ma tych ohydnych wieżowców z płyty

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~at 10 11 miesięcy temuocena: 88% 

   Patrząc na tablice rej. aut na Ursynowie to 30% jest spoza W-wy.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Goretta 9 11 miesięcy temuocena: 65% 

   Ursynów najlepszy wiadomka! Fajnie, że Guział tak rozsławił nasza dzielnię! a przy okazji, ktoś wie co porabia nasz burmistrz, gdzie wywiało Guziała? Dlaczego zrezygnował z burmistrzowania?

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~obserwator 8 11 miesięcy temuocena: 77% 

   Słusznie zauważyłaś - NASZ, rodowity Ursynowianin, a nie przyjezdny Poznaniak :)

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 24 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alfa i omega 7 11 miesięcy temuocena: 100% 

   Pan Guział jest radnym w Radzie Warszawy. W przyszłym roku kończy się kadencja i nie wiadomo czy będzie startował w wyborach samorządowych.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 14 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tomasz 6 11 miesięcy temuocena: 75% 

   Nigdy nie sądziłem, że to napisze, ale widząc co odwala pan kępa seryjnie tęsknie za Guziałem!

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 21 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tomasz 5 11 miesięcy temuocena: 68% 

   Guział miałby nie startować?!? Nie wierzę! Niech startuje i wraca na Ursynów!

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 15 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Goretta 4 11 miesięcy temuocena: 100% 

   ale dlaczego Guział ustąpił miejsca temu facetowi z Poznania? tak? Bo podobno obecny burmistrz, co się wczoraj dowiedziałam, jest z Środy Wielkopolskiej? a na Ursynowie mieszka od 5 lat? Nie rozumiem, czemu on jest burmistrzem skoro: 1 nie nadaje się, 2. ma fatalną prezencję. Czy to dlatego, że był świadkiem na ślubie Kierwińskiego? Dziwne. Wczoraj tez się dowiedziałam, że burmistrz wybiera Rada, o ja głupia hihi.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~obserwator 3 11 miesięcy temuocena: 100% 

   Dlaczego Poznaniak został Burmistrzem? A to dlatego, że swoich kolegów z Naszego Ursynowa sprzedała czyt. "przehandlowała" za stanowisko Przewodniczącej Rady ich koleżanka z ugrupowaania Teresa Jurczyńska-Owczarek. Jeden głos Judasza zadecydował więc o tym, że włodarzem Ursynowa został właśnie Poznaniak. Wesołych Świąt!

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tomasz 2 11 miesięcy temuocena: 100% 

   O tym, że pan Kempa był świadkiem na ślubie pana Kierwińskiego to nie wiedziałem :P Może to właśnie z tego klucza został wybrany przez partyjną wierchuszkę do objęcia fotela burmistrza?

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1258 sekundy
  REKLAMA