REKLAMAA1-WIMAR-AUTO---10-06----10-09-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ26 czerwca 2020, 16:38

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Jest wiele powodów, dla których warto zapisać się na szkolenia z pierwszej pomocy. Warszawa jest jednym z tych miast, w których popularność na tego typu kursy z roku na rok jest coraz większa. Zapewne wynika to nie tylko z rosnącego poczucia odpowiedzialności społecznej, ale też wielu korzyści, jakie daje udział w szkoleniu. Co można dzięki temu zyskać? Jakie powody przemawiają za tym, by zamówić sobie miejsce na kursie?

  Szkolenia z pierwszej pomocy w Warszawie – kto zajmuje się organizacją?

  Jedną z instytucji, która regularnie organizuje kurs pierwszej pomocy w Warszawie, jest Centrum Ratownictwa. Zajmuje się tym już od ponad 10 lat. Szkolenie z pierwszej pomocy nie jest jednak organizowane wyłącznie w stolicy, gdyż mogą się na nie zapisać mieszkańcy największych polskich miast, takich jak Gdańsk, Kraków czy Bydgoszcz. Kto na szkoleniu porusza zagadnienia, które definiują pierwszą pomoc? Kurs prowadzony jest przez zespół specjalistów, w tym lekarzy ratowników medycznych oraz psychologów. Więcej informacji na temat kursu można znaleźć na stronie: Kurs KPP w Warszawie - Centrum Ratownictwa.

  Kurs pierwszej pomocy w Warszawie – najważniejsze informacje

  Jak ułożony jest harmonogram kursu KPP? Pierwsza pomoc i kwestie z nią związane wykładane są na zajęciach teoretycznych oraz praktycznych. Naprzemienność wykładów z ćwiczeniami sprawia, że kursanci na bieżąco mogą testować zdobytą wiedzę i umiejętności. Po zrealizowaniu 66 godzin kursu KPP przychodzi czas na egzamin teoretyczno-praktyczny. Pozytywny wynik z egzaminu wiąże się z otrzymaniem tytułu „Ratownika”.

  Najważniejsze powody, dla których warto zapisać się na szkolenie KPP

  1. Wysokie ryzyko nieszczęśliwego wypadku wśród przechodniów

  Nasza stolica jest największym w Polsce miastem. Liczy aż 18 dzielnic administracyjnych i jest zamieszkiwana przez 1,7 mln ludzi. Tak duża gęstość zaludnienia widoczna jest na ulicach. Nieustanny tłok na chodnikach w centrum to dla każdego mieszkańca norma. W tłumie ryzyko wystąpienia nieszczęśliwego wypadku wśród przechodniów jest ogromne, dlatego warto wiedzieć, jak postępować w takiej sytuacji. Umiejętność podejmowania akcji ratowniczej w przypadku nagłych stanów w dużym mieście jest nieoceniona, więc każdy mieszkaniec Warszawy powinien rozważyć udział w kursie KPP.

  2. Wysoki wskaźnik wypadków komunikacyjnych

  Kolejnym powodem, dla którego warto zapisać się na kurs, jest wysoki wskaźnik wypadków komunikacyjnych. W ubiegłym roku na stołecznych drogach doszło do 929 zdarzeń, w wyniku których zginęło 35 osób, natomiast 1067 zostało rannych. Należy też zaznaczyć, że 60% zabitych stanowiły osoby piesze. Te statystyki pokazują, że ryzyko nieszczęśliwego wypadku z udziałem samochodu jest bardzo duże i może dotyczyć każdego mieszkańca Warszawy. Umiejętności udzielania pomocy w takich sytuacjach z pewnością pomogą zmniejszyć ilość zgonów i uratować czyjeś życie.

  3. Możliwość zwiększenia swoich kompetencji

  Ciekawym aspektem związanym z udziałem w szkoleniu KPP jest możliwość zwiększenia swoich kompetencji. Pracodawcy coraz częściej zatrudniają osoby, które znają zagadnienia związane z pierwszą pomocą, ponieważ dzięki temu w firmie może powstać Zakładowy Zespół Ratownictwa. Wchodząc w skład tego zespołu, można też liczyć na wyższe wynagrodzenie.

  4. Coraz częściej pojawiające się defibrylatory AED

  Przenośne defibrylatory AED coraz częściej pojawiają się w przestrzeni publicznej w takich miejscach jak galerie handlowe, poczty czy lotniska. Dzięki udziałowi w szkoleniu istnieje możliwość poznania tego urządzenia oraz zaznajomienia się z jego obsługą.

  5. Szansa na przeżycie przygody

  Zaletą szkoleń KPP jest możliwość udziału w ciekawym, rozwijającym przedsięwzięciu. To wspaniała przygoda osób szukających nowych wyzwań, ale też szansa na poznanie ciekawych ludzi.

  Powodów, dla których warto zapisać się na szkolenie z pierwszej pomocy, jest mnóstwo. Kurs pozwala nie tylko poprawić swoją sytuację na rynku pracy, ale przede wszystkim wpływa na bezpieczeństwo innych osób.

  Artykuł załadowany: 0.2508 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020