REKLAMAA1-DAGRASSO--14-08----13-11-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Mikołajki w Arenie Ursynów

  Mikołajki w Arenie Ursynów (MSO)

  W najbliższy weekend na Ursynowie będzie się działo! Od piątku do niedzieli w każdym zakątku dzielnicy czekają mikołajkowe i świąteczne atrakcje - nie tylko dla dzieci. Będą kiermasze, tańce i parady.

  Koniec tygodnia będzie okazją do zabawy i świątecznych zakupów. Mieszkańcy Ursynowa mają do wyboru cały wachlarz atrakcji, jakie przygotowały dla nich szkoły, biblioteki, fundacje i dzielnica. Jest w czym wybierać! Oto szczegóły.

  6 grudnia - piątek

  Świętowanie Mikołajek zaczynamy na Ursynowie w piątek o godz. 17:00 w Dzielnicowym Ośrodku Kultury (ul. Kajakowa 12b), taneczną imprezą organizowaną wspólnie ze stowarzyszeniem La Mirada – Mikołajkową Milongą. Na początku instruktorzy poprowadzą lekcję kroku podstawowego, a po niej wszyscy zatańczą wspólnie tango argentyńskie. Można je tańczyć w każdym wieku i w każdym wieku można zacząć jego naukę. Zakończenie Milongi o godz. 21:00 Organizatorzy proszą o zmianę obuwia przed wejściem na salę taneczną.

  7 grudnia - sobota

  Od godz. 10:00 do 14:00 po raz pierwszy będzie można wziąć udział w Kiermaszu Świątecznym na Zielonym Ursynowie. W DOK Ursynów (ul. Kajakowa 12b) swoje wyroby zaprezentują ursynowscy (i nie tylko) wystawcy-rękodzielnicy. Na stoiskach będzie można zakupić upominki i różne drobiazgi pod choinkę.

  W tym samych czasie, w trzech ursynowskich wypożyczalniach odbędą się Świąteczne Kiermasze. Książki w atrakcyjnych cenach będzie można zakupić w Wypożyczalni 134 (al. KEN 21) w godz. 10:00-14:00; a w godz. 12:00-16:00 w Wypożyczalni 127 (ul. Braci Wagów 1) i w Wypożyczalni 131 (ul. Dembowskiego 12).

  O godzinie 12:00 w DOK Ursynów odbędzie się Mikołajkowy spektakl Teatru Impro adresowany nie tylko do dzieci, ale również do rodziców. Będzie to podróż w krainę dziecięcej wyobraźni. Aktorzy odegrają historię, której autorami będą mali widzowie i to właśnie oni wykreują bohaterów.

  Także prywatna szkoła im. Lindego (ul. Rosoła 10) zaprasza tego dnia w godz. 16:00-19:00 na Charytatywny Kiermasz Świąteczny, podczas którego będzie można nabyć świąteczne wypieki, spróbować bigosu, zrobić zdjęcie w fotobudce i wziąć udział w licytacji. Wszystkie zebrane pieniądze zostaną przekazane na leczenie małego Mirka Korotyńskiego.

  A wieczorem, w godz. 18:30-22:00 w Domu Kultury Imielin (ul. Dereniowa 6), mieszkańcy będą mogli wysłuchać koncertu młodych muzyków Mikołajki 2019.  Na scenie zobaczymy uczestników warsztatów Rockowe iM Granie oraz członków Zespołu MITH. Wstęp wolny.

  8 grudnia - niedziela

  Ten dzień należy do klocków Lego! Od godz. 12:00 do 17:00 w Arenie Ursynów (ul. Pileckiego 122) odbędą się Ursynowskie Mikołajki. Na najmłodszych mieszkańców Ursynowa będzie czekało milion elementów do zabawy. Zaplanowano także liczne atrakcje m.in. wizytę Mikołaja oraz przedstawienie.

  A tych, którzy mają ochotę na spacer po świeżym powietrzu na pewno zainteresuje Kiermasz Świąteczny w Ogrodzie Botanicznym w Powsinie (ul. Prawdziwka 2), który odbędzie się w niedzielę w godz. 11:00-17:00. Do udziału w wydarzeniu zgłosiło się ponad 50 wystawców z różnorodnym asortymentem. Imprezie towarzyszyć będą warsztaty, prelekcje i spacery po ogrodzie i oranżerii z przewodnikami. Wstęp jest bezpłatny w ramach karnetu lub biletu do ogrodu.

  Najbliższa niedziela to także czas ostatniej w tym roku Ursynowskiej Ratuszowej Wyprzedaży Garażowej. Od 12:00 do 16:00 przy urzędzie dzielnicy (al. KEN 61) będzie odbywał się sąsiedzki handel pod chmurka (lub pod dachem garażu podziemnego).

  Po zachodzie słońca (od godz. 16:00) wszyscy mieszkańcy będą mogli wziąć udział w niezwykłej VI Paradzie Świątecznej na rzecz Fundacji Hospicjum Onkologicznego (ul. Pileckiego 105).  Wydarzenie rozpocznie się uroczystym rozpaleniem iluminacji świątecznej. Następnie uczestnicy przejdą na zielony teren FHO, gdzie będą mogli kolędować wraz z Ursynowskim Chórem Iuvenis.

  Parada zakończy się ogniskiem, podczas którego nie zabraknie pysznego jedzenia i świątecznego klimatu. Fundację odwiedzi także Święty Mikołaj, w którego rolę wcieli się Piotr Zalewski, zastępca burmistrza Ursynowa. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 51

  • 23
   BARDZO PRZYDATNY
  • 4
   ZASKOCZONY
  • 19
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 4
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3119 sekundy
  REKLAMAA2-NZOZ-Triclinium—01-09—-30-09-2020