REKLAMAA1-GREEN-PORT-od-01-12-2017-do-02-03-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ6 grudnia 2017, 13:12 komentarzy 1
  Mikołajkowy pociąg na stacji Stokłosy

  Mikołajkowy pociąg na stacji Stokłosy (SK)

  REKLAMA

  Metro przygotowało dla wszystkich pasażerów nie lada gratkę. Dziś w Mikołajki można się przejechać specjalnie ozdobionym mikołajkowym pociągiem. Trzeba mieć jednak szczęście - pociąg jest tylko jeden, więc na Ursynowie spotkamy go dwa razy na kilkadziesiąt minut.

  - Woooow! - takie okrzyki dzieci, ale nie tylko słychać dziś na stacjach pierwszej linii metra. Mniej więcej dwa razy w godzinie (w obu kierunkach) na Ursynowie pojawia się niecodzienny skład, którym przejażdżka jest prawdziwą radością. Metro Warszawskie przyozdobiło stary rosyjski pociąg mikołajkowymi ozdobami. 

  Już wjeżdżając na stację mikołajkową kolejka robi ogromne wrażenie. Każdy wagonik jest innego koloru, szyby są oświetlone kolorowymi światełkami oraz przyzdobione wizerunkiem Mikołaja. Po wejściu do środka z twarzy pasażerów nie schodzi uśmiech. Podłoga i sufit to kolorowe dywany z płatkami śniegu, ozdobione są także poręcze. Ponoć wystrój zatwierdził sam Mikołaj!

  - Jest wspaniale i przepięknie. Od razu humor się poprawia! - mówi Arleta. Najbardziej jednak z podróży mikołajkowym pociągiem cieszą się dzieci. Na ursynowskich stacjach widać dziś przedszkolne grupy, które "polują" na niezwykły skład. Mikołajkowy pociąg będzie jeździł codziennie do 6 stycznia.

  Dziś, będąc w centrum Warszawy, możemy skorzystać także ze specjalnych mikołajkowych autobusów i tramwajów. Mikołajkowe Linie Specjalne obsługiwane są zabytkowymi wagonami tramwajowymi i autobusami elektrycznymi.

  Linia M – tramwajowa – kursy od godz. do godz. 19 (odjazdy co 30 minut), na trasie: Pl. Narutowicza – Grójecka – pl. Zawiszy – Al. Jerozolimskie – most Poniatowskiego – al. Zieleniecka – Targowa – al. Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – al. Solidarności – pl. Bankowy – Marszałkowska – Nowowiejska – Filtrowa – pl. Narutowicza.

  Linia ML – autobusowa – kursy do godz. 20:00 (odjazdy co 20 minut) na trasie: Konwiktorska – Bonifraterska (powrót: Bonifraterska – Międzyparkowa – Słomińskiego – Zakroczymska – Konwiktorska) – pl. Krasińskich – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Al. Ujazdowskie – Łazienki Królewskie.

  Każdy tramwaj Mikołajkowych Linii Specjalnych jest okolicznościowo udekorowany. Pasażerom przejazd umila muzyk grający świąteczne melodie. Spotkać można będzie także Mikołaja i Śnieżynki. Pasażerowie dostaną drobne upominki i cukierki.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 36

  • 18
   BARDZO PRZYDATNY
  • 7
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 7
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Mamiszon 1 2 miesiące temu

   No nareszcie ! Kilkanaście lat temu maszynista prowadził pociąg w czapce mikołajowej. I co ? Ktoś "uprzejmy i sympatyczny" zadzwonił gdzie trzeba i ... doniósł o tym fakcie. Obrzydliwe ! Na szczęście nie były wyciągnięte konsekwencje, ale i czapka musiała zniknąć. A mogło być po prostu fajnie. Dzieci reagowały żywiołowo i i niektórym dorosłym się podobało. Mam nadzieję że ten pomysł się utrzyma.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.0698 sekundy
  REKLAMA