REKLAMAA1_Auchan_od-01-01-do-31-03-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (KT)

  REKLAMA

  Od rana najmłodsi zawodnicy rywalizowali w Mikołajkowym Turnieju Badmintona. 106 graczy przybyło do Areny Ursynów, by spróbować sił w walce o zwycięstwo.

  Sobotę poświęcono turniejowi dziecięcemu. Gracze bacznie obserwowali konkurentów, w przerwach oddawali się treningom - sportowa atmosfera udzieliła się wszystkim.

  - Gram, bo to moja największa pasja. Uwielbiam szybkość i adrenalinę, gram też w tenisa - mówi Klaudia.

  Rozgrywki odbyły się w podziale wiekowym: klasy 1-3, klasy 4-6 oraz gimnazjaliści, grano pojedynczo i w parach. Najmłodszy uczestnik turnieju miał 6 lat, najstarszy - 16.

  - To pierwsza edycja dziecięcego turnieju, więc cieszymy się, że jest tylu zawodników. Są dzieciaki z całej Polski, przyjechały też 2 dziewczynki z Białorusi - mówi Wiktoria Rudzińska, organizatorka turnieju. 

  Młodzi sportowcy mieli również okazję sprawdzić, z czego dokładnie składa się ich ciało. Dzięki specjalistycznemu sprzętowi chętni dowiedzieli się, w jakich proporcjach występuje u nich tkanka tłuszczowa i mięśniowa oraz w jakim stopniu nawodniony jest cały organizm. To jednak nie wszystko.

  - Możemy również zbadać rozkład ciężaru ciała na poszczególne partie stopy. Dzięki takim badaniom określamy dysfunkcje, jakie mogą pojawiać się nawet w odcinku szyjnym kręgosłupa. Ruch pomaga, minimalizuje prawdopodobieństwo dolegliwości - wyjaśnia Mateusz, specjalista od narządu ruchu.

  Sport to zdrowie, co potwierdzają uśmiechnięte, zaczerwienione twarze młodych zawodników. W niedzielę czeka nas kolejna odsłona Mikołajkowego Turnieju Badmintona - za rakietki chwycą dorośli.

  ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.139 sekundy
  REKLAMA