REKLAMAA1_Auchan_od-01-01-do-31-03-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Tamiya Toyota Hilux

  Tamiya Toyota Hilux (RC Nennox)

  REKLAMA

  Sandra i Błażej od 4 lat bez reszty oddają się wspólnej pasji. Para z Ursynowa z zapałem zajmuje się RC, co w modelarstwie oznacza radio controlled. Pasjonaci w kolekcji mają już kilkanaście własnoręcznie złożonych modeli - auta, łódki, mini dron. Jak sami przyznają, ich celem jest zapisanie Polski na mapie RCkowego świata. 

  Pierwszym modelem Sandry i Błażeja był HPI Racing Sprint 2 z budą Mustang RTR-X. Był to elektryczny onroad w skali 1:10. Nennox - ksywka Błażeja - dostał go na 30. urodziny. Tak narodziła się największa życiowa zajawka, która pochłonęła także Sandrę.

  - Jeszcze w tym samym roku kupiłam swój pierwszy model - Axial Racing SCX10 Honcho. Następnego dnia, dosłownie, wspólnie nabyliśmy Axial Racing Wraith - wspomina Sandra Frej.

  Już w marcu 2014 roku para zorganizowała pierwsze Warszawskie Spotkanie Weekendowe dla fanów modeli zdalnie sterowanych. - W skrócie można powiedzieć, że ekipa WSW to RC Maniacs from Poland, czyli najprościej rzecz ujmując - RC Maniacy - dodaje Sandra. 

  Para działa w środowisku jako RC Nennox. Organizuje spotkania, skupia sympatyków i kolekcjonerów modeli. Ich profil na Instagramie śledzi ponad 10 tys. osób - jest jednym z najpopularniejszych na świecie w tej kategorii. Trenują w rejonie Górki Kazurki, którą chwalą sobie jako doskonałe miejsce do testowania swoich maszyn.

  Sandra i Błażej mają kontakt z RC maniakami z każdego zakątka globu, m.in. z Kanady, Stanów Zjednoczonych, Włoch, Szwajcarii, Słowenii czy Chin i Malezji. Poza tym są kierowcami w dwóch teamach - Atees Hobbies z Chin i CBE RC Fab ze Stanów.

  - Jeździmy na zagraniczne edycje największej imprezy przeprawowej RC, czyli RECON G6 we Włoszech i w Austrii. Byliśmy tam dwukrotnie, zostaliśmy też wybrani kierowcami dnia w dwóch klasach - mówi Błażej.

  W tym roku RC Nennox organizuje pierwszą, polską edycję tej imprezy. Ta odbędzie się już we wrześniu w Bałtowie.

  ZOBACZ VIDEO: Micromachines na Ursynowie

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Artykuł załadowany: 0.0824 sekundy
  REKLAMA