REKLAMAA1 TEFAL 18.03.2021 - 17.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Przedszkole nr 213 przy ul. Teligi 1

  Przedszkole nr 213 przy ul. Teligi 1 (Urząd dzielnicy)

  Dzielnica chwali się dodatkowymi 9 milionami złotych, które zamierza wydać na inwestycje w oświatę. W pięciu podstawówkach i jednym przedszkolu do 2023 roku zaplanowano wiele prac. Znamy szczegóły. 

  Wymiana instalacji, okien, drzwi i podłóg, budowa windy oraz dostosowanie starych pomieszczeń do nowej roli. Takie prace między innymi zaplanowano w sześciu ursynowskich placówkach oświatowych do 2023 roku. Dzielnicy udało się uzupełnić budżet inwestycyjny o nadprogramowe 9 milionów złotych, dzięki czemu wszystkie zaplanowane prace powinno udać się zrealizować. 

  Jeszcze tylko formalne zatwierdzenie zmian w budżecie przez miejskich radnych, co nastąpi 18 marca, i można będzie ruszać z remontami i zakupami. 

  Najwięcej - bo 2,9 miliona złotych - dostanie Szkoła Podstawowa nr 340 przy ul. Lokajskiego na modernizację budynku B, gdzie część pomieszczeń zostanie zaadaptowana na potrzeby Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej nr 19. 

  - W pierwszej kolejności w skrzydle od strony boiska przeprowadzony zostanie kompleksowy remont, z wymianą instalacji elektrycznej, grzewczej oraz kanalizacji. Zamontowana zostanie również platforma windowa dla osób z niepełnosprawnością ruchową - zapowiada burmistrz Robert Kempa.

  Pieniądze na tę inwestycję przesunięto z innego projektu - budowy hali szermierczej w tej samej szkole.

  W podstawówce nr 319 na budynek przy ul. Wokalnej 1 do wydania będzie dodatkowo 1,15 mln złotych. 

  - Chcemy, aby ten budynek przeszedł pełną metamorfozę. Począwszy od wymiany instalacji elektrycznej, remontu forum, klatek schodowych, korytarzy, wymiany okien po założenie sieci informatycznej, a następnie monitoringu - mówi dyrektor Izabela Konwerska-Barciak 

  Sporo pieniędzy pochłoną też budynki przy ul. Małcużyńskiego 4 i Na Uboczu 9 należące do SP nr 336. Od września 2023 roku placówka ma zostać podzielona na dwie niezależne podstawówki. Na Małcużyńskiego, gdzie przed reformą oświaty uczyły się klasy 1-6, konieczne jest stworzenie pracowni przedmiotowych dla starszych uczniów np. do nauki chemii lub biologii. Remontu wymaga też sala gimnastyczna. 

  Z kolei budynek przy ul. Na Uboczu, gdzie wcześniej było gimnazjum, trzeba przystosować do potrzeb małych dzieci, np. przebudować toalety. Na wszystkie te prace w latach 2022-23 dzielnica wyda dodatkowo 2,2 miliona złotych. 

  Więcej dla niepełnosprawnych 

  W podstawówce na Zielonym Ursynowie też zaplanowano sporo prac. W SP nr 96 przy Sarabandy, opróżnione lokale mieszkalne zostaną zaadaptowane na potrzeby dydaktyczne, a wejście do budynku zostanie przystosowane dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Dokończona zostanie wymiana okien oraz pomalowane wnętrza. Szkoła dostanie w latach 2022-23 prawie 740 tys. złotych.

  Drobne prace modernizacyjne, w tym malowanie, wymiana niektórych okien i drzwi przewidziane jest też w SP nr 16 przy ul. Wilczy Dół 4. Na co przeznaczono 650 tys. zł. 

  Na liście ursynowskich placówek oświatowych, które dostaną dodatkowe pieniądze na modernizację jest jedno przedszkole - Specjalne nr 213 przy ul. Teligi 1. Dostanie ono budynek po przedszkolu nr 394, które od września zostanie przeniesione do nowego budynku na Kabatach, przy ul. Iwanowa-Szajnowicza.

  - Pomieszczenia przedszkola integracyjnego należy przebudować, aby były one dostępne dla dzieci na wózkach i z niepełnosprawnością ruchową. Oznacza to przebudowę łazienek, niektórych pomieszczeń, wejścia do budynku - mówi Michał Kopiczyński, dyrektor Przedszkola Specjalnego nr 213, które może liczyć na 1,3 mln złotych w latach 2021-23.

  Według ratusza największe inwestycje oświatowe na Ursynowie zostały już zrealizowane, w tym budowa kompleksu przy Zaruby. W ciągu ostatnich sześciu lat dzielnica wydała na nie blisko 145 mln złotych.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 24

  • 10
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 4
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 4
   BRAK SŁÓW

  9Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~natolińczyk 9 2 miesiące temuocena: 65% 

   Najwięcej dostanie nie szkoła podstawowa 340 tylko poradnia psychologiczno pedagogiczna którą wciśnięto w i tak przepełnioną podstawówkę. Nadzieja w tym, że trochę dzieci przejmie jednak ta nowa szkoła na Zaruby. Ale budżet zabrany szermierzom i przyznany poradni to trochę jednak żenada.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 8 2 miesiące temuocena: 54% 

   Mając teraz do wyboru poradnię psychologiczną a szermierzy nie mam żadnych wątpliwości, że poradnia jest ważniejsza. Stan psychiczny dzieci mocno podupadł, długo będą dochodzić do siebie.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 7 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~natolińczyk 7 2 miesiące temuocena: 100% 

   @Boom, mylisz poradnie z terapeutą. Te poradnie istnieją głównie po to, by wydawać zaświadczenia o dysleksji, dysgrafii i innych dys. Albo wydają zalecenia do pracy ogólno wychowawczej z dzieckiem dla rodziców i nauczycieli, które też nie zawsze są realizowane. Siedziba na Migdałowej nie była zła wizualnie - ciche, przyjazne pomieszczenia a tutaj potrzebny będzie remont. I minus kilka/kilkanaście sal dla szkoły. I minus sala treningowa.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 6 2 miesiące temuocena: 100% 

   Pewnie masz rację, jeśli rzeczywiście są od wydawania papierków a nie realnego pomagania.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Amen i Awomen 5 2 miesiące temuocena: 58% 

   Przy okazji remontu proszę zrobić 56 toalet , tak aby każda płeć miała swoją i nie dochodziło do przemocy i misgenderowania .

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Albatros 4 2 miesiące temuocena: 93% 

   A co z halą sportową zwaną szermierczą przy sp 340? Skoro urząd ma takie sukcesy finansowe to może warto zrealizować obietnice wyborcze panie burmistrzu. Tymczasem w zeszły weekend młodzi ursynowscy szermierze zdobyli kilkanaście medali podczas Warszawskiej Olimpiady Młodzieży i po raz kolejny udowodnili, że mimo braku miejsca do treningów, nadal są najlepsi na mazowszu.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak82 3 2 miesiące temuocena: 25% 

   Niby wszystko fajnie, placówki oświatowe w naszej dzielnicy są zadbane, robi się remonty. Tylko w porównaniu z mega nowoczesnymi szkołami jakie widziałem w przemysłowych (robotniczych) miastach Chin nasze wyglądają jak skansen. Wiadomo, oni mają inne budżety. Sami je tworzymy otwierając nasze rynki na zalew chińskich produktów i likwidując produkcję w Europie.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 2 2 miesiące temuocena: 78% 

   A jesteś gotowy płacić za produkty 2-3 razy więcej? To normalne, że produkcję przenosi się do krajów z tańszą siłą roboczą, ale know-how i R&D jest realizowane w krajach rozwiniętych. A widziałeś chińską prowincję? Chcesz tak mieszkać, pracować i uczyć się? Bo ja nie.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 7 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak82 1 2 miesiące temuocena: 0% 

   Widziałem chińską prowincję. Wygląda całkiem przyzwoicie, ludzie pracują na roli, żyją skromnie ale mają niezłe domy, w zasadzie jest pełna mechanizacja pracy na roli. Może 20 lat temu było biednie ale teraz tak nie jest. Gotów jestem płacić więcej bo tani import z Chin to droga donikąd. To oni będą niedługo dostarczać know-how dla świata. Na razie opanowali smartfony, niedługo przyjdzie pora na kolejne branże.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3573 sekundy
  REKLAMAA2 - SBM Ursynów 14.05.2021 - 20.05.2021