REKLAMA
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (MSO)

  REKLAMA

  Brawa dla najmłodszych mieszkańców Ursynowa! To oni wyjeździli dla nas potrójne miejsce na podium podczas trzeciej edycji „Rowerowego Maja”. W tym roku konkurencja nie spała, więc wyniki tym bardziej cieszą.

  Podwójne srebro i brąz – z takim rezultatem Ursynów zakończył kolejną edycję ogólnopolskiej akcji, która ma zachęcić uczniów szkół podstawowych, aby codzienne dojeżdżali do szkoły w sposób aktywny, przesiadając się na rowery, rolki i hulajnogi.

  Jest praca, są wyniki

  W tym roku pogoda wyjątkowo sprzyjała akcji, a patrząc na liczbę rowerów przed szkołami, dobre nawyki pozostały. W stolicy frekwencja rowerowa wyniosła 52%, a w warszawskiej kampanii wzięło udział 111 szkół, w których aktywnych było 44 tysiące uczniów. W sumie, przez cały maj, dzieci podróżowały po Warszawie na dwóch (lub więcej) kółkach ponad milion razy.

  Szkoły zostały podzielone na kategorie pod względem wielkości, dwie podstawówki z Ursynowa zajęły kolejno II i III miejsce, jako najaktywniejsze duże szkoły. Szkoła podstawowa nr 336 im. Janka Bytnara „Rudego” mieszcząca się przy ul. Małcużyńskiego zajęła II miejsce z frekwencją 75,2%, a najaktywniejsza klasa to III g.

  Trzecie miejsce wywalczyła SP nr 323 im. Polskich Olimpijczyków z ul. Hirszfelda z wynikiem 72,6%, tu także spisali się trzecioklasiści, bo najlepsza okazał się klasa III f. Najaktywniejsza klasa z każdej szkoły otrzyma nagrodę od partnera kampanii – atrakcyjne wycieczki i warsztaty.

  Ursynów w czołówce

  W "Rowerowym Maju" najliczniejszą reprezentację wystawił Ursynów – 13 szkół, zaraz za nim uplasował się Mokotów z 12. szkołami. Pod kątem średniej frekwencji pierwsze miejsce zajęły Włochy: średnia frekwencja wyniosła tam 61,9%, a II miejsce na dzielnicowym podium zajął Ursynów z wynikiem 61,5%.

  Jak podkreślają organizatorzy, "Rowerowy Maj" to nie tylko dojazdy na lekcje, to przede wszystkim ruch na świeżym powietrzu, nabieranie dobrych nawyków i lepsza koncentracja na lekcjach. Patrząc na coraz lepsze wyniki Ursynowa, możemy być spokojni o zdrowie naszych najmłodszych mieszkańców.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 25

  • 16
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 3
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  7Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Somsiad 7 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Malkontenci z 340 znowu będą płakać, że się nie udało... Szkoła ogromna, zatem trudno pewnie uzyskać odpowiedni procent aktywnych, a poza tym - obrazki autentyczne - dzieci podwożone samochodami z osiedla "za płotem"... Ewentualnie wyjmujący z bagażnika deskorolkę, czy hulajnogę. Hejt za 3... 2... 1...

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Newer 6 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Dokładnie, tak. Po za tym, bardzo dobry przykład dają nauczyciele, którzy przyjeżdżają pod szkołę samochodami i parkują na zakazie. Oczywiście zgłaszają wielkie oburzenie, jak SM tak może ... (patrz art. „Po 15 minutach blokada na kole”)

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Somsiad 5 7 miesięcy temu

   Ale wiesz, że w tej szkole uczą nauczyciele, którzy dojeżdżają do niej nawet ponad 50km, spoza Warszawy? Uwierz, nie chciałbyś jechać komunikacją miejską i ledwie-zipiącym-pekaesem codziennie, z kilkoma przesiadkami, do i z pracy.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~oper15 4 7 miesięcy temuocena: 20% 

   A 310 z Hawajskiej kolejny raz nie wzięła udziału. Dyrekcja to totalni ignoranci.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ww 3 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Rada Rodziców powinna podejść do dyrekcji z propozycją zgłoszenia szkoły. Z tego, co mi wiadomo, w 336 to właśnie rodzice zaproponowali , aby dyrekcja zgłosiła szkołę.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 2 7 miesięcy temuocena: 100% 

   To prawda, w zeszłym roku dyrekcja 336 nie zgłosiła szkoły, więc w tym roku Rada Rodziców tego dopilnowała.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~karol 1 7 miesięcy temu

   Swoja droga to od ilu już lat ta dyrekcja odchodzi na emeryturę?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2812 sekundy
  REKLAMA