Zamknij

Miłość na Wielkiej Gali Integracji w Arenie Ursynów

10:35, 07.11.2022 Redakcja Haloursynow.pl Aktualizacja: 10:42, 07.11.2022
Skomentuj Marta Kuśmierz/Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji Marta Kuśmierz/Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji

Po dwóch latach przerwy w sobotę do Areny Ursynów powróciła Wielka Gala Integracji. Tematem przewodnim tego największego spotkania osób z niepełnosprawnościami była miłość. 

Wielka Gala Integracji jest największym świętem osób z niepełnosprawnościami, w pełni dostępnym i przystosowanym do odbiorców ze szczególnymi potrzebami. Tegoroczna Gala była pierwszym spotkaniem, po dwóch latach organizacji w trybie online - miała dość podniosły charakter i wiele wzruszających momentów. Tematem przewodnim tegorocznej gali była miłość.

- Wielka Gala Integracji to nasze największe wydarzenie w roku, nasz zlot gwiaździsty, w którym przecinają się najważniejsze wątki naszej misji. Wszystkie te wątki łączy jedno: miłość. To właśnie miłość jest energią, która napędza nasze działania, daje nam siłę, pomysły, wiarę w sens - mówi Ewa Pawłowska, Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji. 

Prowadzącymi uroczystość, w której udział wzięło ponad 2 tysiące osób byli Bogumiła Siedlecka-Goślicka znana jako Anioł Na Resorach, prowadzi kanał na YouTube i Instagramie, gdzie dzieli się swoją pasją do wizażu, pokazuje codzienność i porusza tematy związane z niepełnosprawnością; Małgorzata Szumowska, liderka i dyrektorka warszawskiej Niewidzialnej Wystawy oraz prezenter telewizyjny Tomasz Wolny.

Podczas wydarzenia wystąpili artyści: Paulina i Bartek Gruszeccy - śpiewające małżeństwo, które połączyła miłość do muzyki, a wspólnie doszli do finału I edycji programu Śpiewajmy Razem All Together Now. Ich wykonanie polskiej wersji, znanego utworu Lady Gagi pt. „Shallow" zostało nagrodzone wśród zgromadzonych w Arenie Ursynów ogromnymi brawami.

Na krótki moment widzowie zostali przeniesieni do innego wymiaru za sprawą niezwykle klimatycznego występu tanecznego w wykonaniu Joanny i Dariusza Popławskich – Mistrzów Świata w tańcu towarzyskim niewidomych w stylu latynoamerykańskim i vice Mistrzów Świata w stylu standardowym.  

Muzyczną gwiazdą wieczoru był Piotr Cugowski. Wokalista zaśpiewał m.in. „Zostań ze mną”, „Daj mi żyć” i „Takich jak my nie znał świat”.

Tradycyjnie już podczas wydarzenia zostały wręczone Medale Przyjaciel Integracji. Wyróżnienia, które od 1997 roku są przyznawane organizacjom, firmom i osobom, wyróżniającym się otwartością oraz działają na rzecz środowiska nie z formalnego obowiązku, lecz w ramach realizacji społecznej odpowiedzialności swojego przedsiębiorstwa otrzymali: Piotr Maria Śliwicki, Izabela Sopalska i Tomasz Wolny.

A stypendium II edycji Funduszu Wieczystego im. Piotra Pawłowskiego został Patryk Grab, który od urodzenia zmaga się z czterokończynowym mózgowym porażeniem dziecięcym. Jest członkiem Stowarzyszenia Dobry Dom oraz Pracownikiem Zakładu Aktywności Zawodowej w Nowej Sarzynie. W 2020 r. był jednym z finalistów konkursu „Człowiek bez barier”. Patryk Grab otrzymał z rąk prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji, Ewy Pawłowskiej nagrodę w wysokości 10 tysięcy złotych.

- Chciałem podziękować kapitule konkursu za przyznanie tej nagrody, Pani Ewie i jej zespołowi za zauważenie we mnie potencjonalnego następcy Piotra Pawłowskiego. Mojego sukcesu nie byłoby, gdyby nie zespół z DPS-u. Dziękuję za codzienne wsparcie, motywowanie do działania. Pragnę również podziękować swoim współpracownikom, którzy codziennie napędzają mnie do działania i niejednokrotnie powtarzają “Patryk dasz radę!” - powiedział ze sceny. - Pamiętajmy, tę niepełnosprawność my mamy, a nie niepełnosprawność ma nas - dodał na koniec.

Jak co roku Wielka Gala Integracji nie odbyłaby się bez pomocy oraz wsparcia wolontariuszy. O obsługę zaplecza zadbali pracownicy Klubokawiarni Pożyteczna. Artystów i prowadzących Wielkiej Gali Integracji uczesał Tomasz Karcz, urodzony bez dłoni stylista, który zajmuje się także charakteryzacją filmową i choreografią pokazową. Za makijaże odpowiedzialna była natomiast Marzena Bartosz, poruszająca się na wózku specjalistka od wizażu codziennego i artystycznego.

(źródło: Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji, Natalia Haus-Gołaszewska, fot. Marta Kuśmierz)

(Redakcja Haloursynow.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

PauloPaulo

0 0

No ale o co kaman...? 16:06, 07.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%