REKLAMAA1-ENELMED---15-07----15-10-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Deskorolka elektryczna to urządzenie, które cieszy się rosnącą popularnością i to w różnych grupach wiekowych. Nowoczesne modele odznacza wysoka funkcjonalność oraz ciekawy design. Mogą poruszać się z różną prędkością, co zapewnia im znaczną mobilność. Jak wybrać odpowiednią deskorolkę elektryczną dostosowaną do naszych potrzeb i na jakie parametry zwrócić uwagę?

  Mini Segway - jak to działa?

  Deskorolki elektryczne spotkać możemy pod nazwą Mini Segway lub Hoverboard. Nie należy jednak mylić ich z urządzeniami typu Segway, które posiadają podstawę oraz specjalny drążek i sterowane są komputerowo. Spotkać można je najczęściej w centrach handlowych oraz na lotniskach, gdyż umożliwiają szybkie przemieszczanie się. Mini Segway odróżnia przede wszystkim rozmiar. Wyglądem przypominają deskorolką na większych kołach. Jest to urządzenie dwuśladowe, które zasilane jest przy pomocy elektrycznego akumulatora i najczęściej zastępuje tradycyjną deskorolkę. Tego typu urządzenie wykorzystywane jest głównie przez młodzież. Początkowo opanowanie umiejętności poruszania się na elektrycznej deskorolce może sprawiać pewne problemy. Na jakiej zasadzie działa i co jeszcze ją charakteryzuje?

  Jak działa elektryczna deskorolka?

  Elektryczna deskorolka wyposażona jest w silnik akumulatorowy, który pozwala na pokonanie nawet kilkudziesięciu kilometrów na jednym naładowaniu (czas ładowania wynosi średnio ok. godziny). Standardowe modele poruszają się z prędkością 10 km/h, a sterowanie nimi odbywa się poprzez balansowanie ciałem. Wprawienie urządzenia w ruch jest możliwe dzięki pochyleniu się do przodu, aby zahamować należy zaś przechylić się delikatnie w tył. Skręcanie także odbywa się intuicyjnie, do skrętu w lewo należy pochylić prawą stopę, analogicznie odbywa się to przy skręcie w prawo. Jest to możliwe dzięki dwóm niezależnym panelom. Ciekawym wyborem okażą się zwłaszcza deski elektryczne ze sklepu emanta.pl, które wyróżnia ciekawy wygląd, jak również wysoka jakość wykonania.

  Jakie parametry mają kluczowe znaczenie?

  Przy wyborze elektrycznej deskorolki, warto przyjrzeć się bliżej jej parametrom. Co się do nich zalicza?

  • Maksymalna prędkość - w większości urządzeń tego typu wynosi ok. 10 kilometrów na godzinę, jednak modele z wyższej półki cenowej oferują prędkość nawet 3-4 krotnie większą. Jeżeli jednak deskorolka elektryczna ma posłużyć dzieciom to wydaje się, że mniejsza prędkość będzie bardziej odpowiednia, gdyż zapewni im większe bezpieczeństwo.
  • Pojemność akumulatora - to od niej zależy czas działania urządzenia na jednym naładowaniu, im większa, tym zapewnia lepszą zabawę.
  • Czas ładowania - za optymalny uznaje się czas ładowania, który wynosi od jednej do dwóch godzin.
  • Maksymalne obciążenie - w ten sposób może jednocześnie sprawdzić czy deskorolka dedykowana jest dzieciom, czy osobom dorosłym.
  • Rozmiar kół - ten parametr jest ściśle uzależniony od powierzchni, na jakiej zamierzamy się poruszać. Niskie koła umożliwiają jazdę na równej i płaskiej powierzchni, większe sprawdzą się za to w jeździe terenowej. Sprawdźmy także czy koła posiadają odpowiednie zawieszenie.

  Deskorolka elektryczna - rodzaje

  Deskorolki elektryczne możemy podzielić na kilka podstawowych kategorii. Do pierwszej z nich zaliczają się deskorolki dziecięce, które cechuje mniejszy rozmiar oraz prędkość maksymalna sięgająca do 10 km/h. Wyróżnia je także mniejsze obciążenie maksymalne. Drugi rodzaj to deskorolki elektryczne terenowe, które posiadają wyższe zawieszenie i bardziej agresywny bieżnik, dzięki czemu umożliwiają jazdę na nierównej i górzystej powierzchni. W sprzedaży dostępne są również hulajnogi elektryczne z rączką, którą są bardziej poręczne i wyglądem mogą przypominać hulajnogę.

  Deski elektryczne to ciekawe urządzenie, które z pewnością okaże się doskonałym prezentem dla miłośników gadżetów i to niezależnie od wieku. Cena deskorolki zależna jest od jej parametrów, im bardziej zaawansowane, tym będzie wyższa. Zazwyczaj mieści się jednak w przedziale od 250 do nawet 1500 złotych.

  Artykuł załadowany: 0.212 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020