REKLAMAA1 SanGiovanni  01.01.2021 - 31.01.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 listopada 2020, 15:14 komentarzy 14

  (AŁ)

  Minimum 300 łóżek, w tym ok. 80 łózek z respiratorami. Znamy więcej szczegółow tymczasowego szpitala covidowego w nieukończonym jeszcze Szpitalu Południowym na Ursynowie. Za kilka dni ma być podpisana umowa między wojewodą a miastem w sprawie jego utworzenia.

  Jak już informowaliśmy, do lutego w budynku Szpitala Południowego powstanie tymczasowy szpital dla pacjentów z Covid-19. To efekt porozumienia wojewody mazowieckiego z miastem. Służby rządowe uznały, że budowa drugiego szpitala na terenie Expo XXI na Woli jest złym rozwiązaniem ze względu na koszty przywrócenia hali do stanu pierwotnego. Dlatego - po analizach przeprowadzonych przez służby wojewody - wytypowano budowany jeszcze obiekt na Ursynowie.

  2 listopada urzędnicy wojewody wizytowali budowę Szpitala Południowego. Podczas spotkania sprawdzono, na jakim etapie jest inwestycja i co trzeba zrobić, by przyspieszyć odbiory.

  - Zorganizowanie szpitala tymczasowego na terenie Szpitala Południowego będzie w obecnej sytuacji epidemiologicznej rozwiązaniem istotnie poprawiającym bezpieczeństwo zdrowotne warszawiaków. Jest to zasadne z uwagi na konieczność racjonalnego wykorzystanie zasobów, które powinny służyć mieszkańcom Warszawy. Nasze analizy wykazały, że przyspieszenie prac pozwoli na uruchomienie szpitala tymczasowego w tym obiekcie w drugiej połowie stycznia - powiedział Konstanty Radziwiłł, wojewoda mazowiecki.

  Wojewoda podjął już kroki formalne niezbędne do rozpoczęcia prac. Jak informuje urząd wojewódzki, zwrócono się do ministra zdrowia ws. nałożenia przez premiera na miasto stołeczne obowiązku zorganizowania szpitala tymczasowego dla pacjentów chorych na COVID-19.

  - Miasto ma być zobowiązane m.in. do: wykonania prac projektowych, planistycznych  i innych niezbędnych do uruchomienia szpitala tymczasowego; wykonania zestawienia kosztów niezbędnych do jego uruchomienia; określenie szczegółowych wymagań w zakresie:  ilości niezbędnych pomieszczeń i ich powierzchni oraz elementów infrastruktury technicznej - poinformował urząd wojewody.

  Minimum 300 łóżek, w tym 80 z respiratorem

  Przyspieszenie prac budowlano-wykończeniowych ma zostać sfinansowane z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Wojewoda wesprze też - ze środków budżetu państwa - wyposażenie szpitala tymczasowego. Zadaniem miasta będzie określenie listy sprzętu i usług niezbędnych do funkcjonowania szpitala.

  Jak mówi Karolina Gałecka, rzeczniczka stołecznego ratusza trwają jeszcze rozmowy na temat szczegółów uruchomienia szpitala przy ul. Gandhi.

  - Umowa będzie gotowa do podpisania za kilka dni. Rozmawiamy z służbami wojewody o przekazaniu odpowiednich środków na sprzęt, który musi znaleźć się w szpitalu tymczasowym - mówi Gałecka.

  Szpital tymczasowy na Ursynowie ma mieć nie mniej niż 300 łóżek z przeznaczeniem dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2, w tym nie mniej niż 80 miejsc leżących z respiratorem.

  TAK SZPITAL POŁUDNIOWY WYGLĄDAŁ OD ŚRODKA ROK TEMU:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 44

  • 20
   BARDZO PRZYDATNY
  • 8
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 7
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  14Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~lekarka 14 2 miesiące temuocena: 71% 

   Tragedia w Warszawie brakuje miejsc dla pacjentów niecovidowych. Karetki godzinami stoją w kolejce na SOR aby szpital przyjął pacjenta z zawałem, udarem czy rannego z wypadku. Przekształcenie Szpitala na Ursynowie w Covidowy nie zmieni sytuacji mieszkańców tej dzielnicy i Warszawy. Wojewoda będzie odsyłał pacjentów z całego Mazowsza w tym ubezpieczonych w KRUS!! Szpital budowany jest z podatków Warszawiaków i powinien gwarantować zabezpieczenie ich potrzeb. Wielkim problemem w szpitalach są zakażenia i szpital nowiutki nie przystosowany narażać na ten problem to skrajna nie odpowiedzialność!!!, Radziwił niech zaproponuje Pruszków, GRÓJEC, MIŃSK MAZOWIECKI, RADOM... To żaden interes dla Warszawy i jej mieszkańców. Panie Prezydencie Trzaskowski nie można wierzyć Radziwiłłowi osonie nie wiarygodnej ppprzypomijmy zlecenia budowlane w siedzibie izby lekarskiej gdzie był szefem członkowi swojej rodziny.....

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sp z o.o. Tzn. prywatny szpital 13 2 miesiące temuocena: 75% 

   Czy pani lekarka jest pracownikiem Sp.z o.o. Szpital Solec który ma zająć ten obiekt Szpitala Południowego w budowie , mimo, że miał być oddany do użytkowania w 2018 roku ? Dlaczego ciągle jeszcze w budowie ?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 9 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Chyba MZ na to zareaguje 12 2 miesiące temuocena: 100% 

   PARANOJA (opisana przez Haloursynów 21.XI.2019r) "Aby ursynowski szpital mógł być w ogóle otwarty, miasto musiało poradzić sobie z obowiązującą do 2021 roku ustawą o sieci szpitali. Mogą do niej należeć placówki działające co najmniej od dwóch lat i tylko one mogą liczyć na kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Szpital Południowy po otwarciu do takiej sieci na pewno nie wejdzie. Została więc podjęta decyzja, że to szpital na Solcu zostanie operatorem Szpitala Południowego, dzięki temu nowa placówka będzie miała zapewnioną umowę z NFZ i wejdzie do sieci.- Nie było innego wyjścia, bo ustawodawca w swojej mądrości nie pomyślał o tym, że ktokolwiek może zbudować w tym czasie nowy szpital, który będzie się chciał starać o kontrakt mówi Paweł Rabiej.. Szpital Południowy przejmie nie tylko kontrakt lecznicy z Solca, ale także kadrę medyczną. - Na Solec mamy inny pomysł, bo to jest szpital, który wymaga remontu, a ten może się zacząć dopiero po otwarciu Szpitala Południowego. Prac

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tu i stąd 11 2 miesiące temuocena: 100% 

   Najzabawniejsze w tym artykule jest słowo „już”.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~natasza 10 2 miesiące temuocena: 100% 

   centrum onkologii praktycznie wstrzymało wizyty i badania kontrolne, o profilaktycznych badaniach nie wspominając, część lekarzy i pielęgniarek przesunięto na Stadion, kogo nie zabije covid zabiją inne choroby

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Hun 9 2 miesiące temuocena: 33% 

   Starzy i chorzy muszą umrzeć. Są obciążeniem dla systemu. Nie powinno sie leczyć osób po 65 r.ż. Za epidemie nie odpowiada rząd PiS tylko gnidy z Solidarności. Bolek, Geremek i Balcerowicz. W PRLu w miesiac było po kłopocie. Tylko PZPR zależało na dobrostanie biologicznym narodu.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tubylec 8 2 miesiące temuocena: 31% 

   Szpital miał być gotowy na koniec 2021. Bedzie gotowy od zaraz ale dla Covidowców potem przekazany z powrotem Miastu. Mieszkańcy nic nie tracą.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~dane firmy ERBUD - wykonawcy 7 2 miesiące temuocena: 100% 

   Nieprawda. Szpital miał być gotowy w 2018 roku. KONTRAKT Szpital Południowy w Warszawie INWESTOR Miasto Stołeczne Warszawa, Pl. Bankowy 3/5, 00-950 Warszawa, NIP:525-22-48-481, w ramach którego działa Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta z siedzibą w Warszawie przy ul. Senatorskiej 29/31 TERMIN REALIZACJI 10.2016 - 09.2018 KUBATURA m³ 188 945 POWIERZCHNIA m² 42 295 ZAKRES PRAC Przeprojektowanie dokumentacji projektowej i dokumentacji przetargowej, wykonanie robót budowlanych rozbiórkowych,

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~elka 6 2 miesiące temuocena: 82% 

   A gdzie mają się leczyć ludzie chorzy na serce, z zawalami lub udarami , którzy potrzebują szybkiego bezpośredniego kontaktu z lekarzem, a nie przez telefon ?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~covidiota 5 2 miesiące temuocena: 85% 

   nigdzie!!! Jak nie masz modnego wirusa, to "umieraj w domu", co tam banalne nowotwory, zawały i takie tam drobne dolegliwości. Covid rządzi, covid radzi, covid nigdy cię nie zdradzi!!!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 11 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~natasza 4 2 miesiące temuocena: 100% 

   jak to gdzie? teleporada albo doktor google

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 12 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~maniek 3 miesiąc temu

   Zapytaj Prezydenta Trzaskowskiego & burmistrza Kempę.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~a 2 2 miesiące temuocena: 67% 

   o to jak zlapie covida bede miec blisko z lanciego 5 min samochodem

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rumba52 1 2 miesiące temuocena: 87% 

   Czyli dalej Ursynów bez normalnego szpitala. Covidowy powinien powstać jak planowano w pawilonie Expo.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3648 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.01.2021 - 31.01.2021