REKLAMAA1-DAGRASSO----13-05----13-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ24 kwietnia 2020, 12:09 komentarzy 1

  (KPRM)

  Kiedy uczniowie wrócą do szkół? Czy zostaną otwarte żłobki i przedszkola? Wreszcie - kiedy maturzyści i ósmoklasiści napiszą swoje egzaminy? Minister edukacji właśnie odpowiedział na te pytania.

  - Obecne warunki epidemiczne nie pozwalają na odwieszenie działalności szkół, przedszkoli żłobków. Przedłużamy termin zamknięcia tych placówek do 24 maja - powiedział na konferencji prasowej minister edukacji Dariusz Piontkowski. O ewentualnym wcześniejszym uruchomieniu zajęć opiekuńczych dla najmłodszych minister ma poinformować w najbliższych dniach.

  Przypomnijmy, normalne zajęcia lekcyjne zawieszono 12 marca, oficjalnie 25 marca rozpoczęła się edukacja na odległość. Od tego momentu nauczyciele mają obowiązek realizować podstawę programową i mogą wystawiać stopnie.

  Do 24 maja zajęć tradycyjnych nie będą prowadziły również uczelnie. - Szkoły wyższe opracowały różne formy zaliczeń i zdawania egzaminów, więc można mówić o tym, że uda się normalnie zakończyć semestr - stwierdził minister nauki i szkolnictwa wyższego Wojciech Murdzek.

  Kiedy odbędą się matury?

  Matury rozpoczną się 8 czerwca i potrwają do 28 czerwca. - Będą to tylko i wyłącznie matury pisemne. Rezygnujemy z formy ustnej - powiedział Piontkowski. Wyniki pojawią się do 11 sierpmia, a egzamin poprawkowy odbędzie się na początku września.

  Egzaminy dla ósmoklasistów odbędą w dniach 16-18 czerwca. - Mamy nadzieję, że sytuacja pozwoli na przeprowadzenie tych egzaminów, przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności - dodał minister edukacji. Wyniki ogłaszane mają być do końca lipca.

  Opóźni się proces rekrutacji na studia wyższe, ale rok akademicki - w przypadku ustępowania epidemii - rozpocznie się planowo - 1 października.

  Minister zdrowia Łukasz Szumowski nie chciał odpowiedzieć na pytania o tym, kiedy nastąpią kolejne etapy odmrażania gospodarki. Szef resortu ostrzegł natomiast, że jesienią przyjdzie "krytyczny moment".

  - W okresie jesiennym nastąpi wzrost zachorowań na grypę i nic nie wskazuje na to, żeby koronawirus do tego czasu wygasł, więc będzie to trudny moment i więcej pacjentów - powiedział minister.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 18

  • 4
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 5
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 7
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~lsd2 1 miesiąc temuocena: 50% 

   I bardzo dobrze! Nienawidzę szkoły. Teraz na luzaku z ziomkami se jaramy jointy i brony walimy a jak hajsu zabraknie to oddajemy plastykowe butelki pod ratuszem.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3118 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO----13-05----13-06-2020