REKLAMAA1 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  W ursynowskiej Klubotece Dojrzałego Człowieka ruszyły zajęcia programu "Latarnicy". Wolontariusze zachęcają seniorów do zrobienia pierwszego kroku w internecie. Na zajęciach pojawił się... minister administracji i cyfryzacji - Andrzej Halicki.

  Aż 10 z 13 milionów Polaków w wieku 50+ nie korzysta z internetu. Aby to zmienić powstał program "Latarnicy" - Polska Cyfrowa Równych Szans współfinansowany ze środków unijnych a realizowany przez Stowarzyszenie "Miasta w internecie" wraz z Ministerstwem Administracji i Cyfryzacji.

  Program debiutuje w naszej dzielnicy. Wczoraj w Klubotece Dojrzałego Człowieka pojawiło się kilkudziesięciu seniorów zaciekawionych możliwością wkroczenia w cyfrowy świat. Niektórzy z nich już powoli przekonują się do globalnej sieci.

  - Wchodzę rzadko, bo to taki złodziej czasu! Przeglądam pocztę, ciekawostki - mówi pani Ewa.

  - Jak mąż coś ciekawego znajdzie, to sobie razem czytamy. Interesują nas wiadomości - są ciekawsze niż w dziennikach. Zwiedzamy też kraje w komputerze. Odczytujemy wiadomości od dzieci - mówią pan Rudolf i pani Janina.

  Zajęcia w Klubie Dojrzałego Człowieka prowadziła Krystyna Rudowska - jeden z prawie trzech tysięcy "latarników" w programie Polska Cyfrowa Równych Szans, ursynowianka. - Zaczynamy od pokazywania korzyści korzystania z internetu. To nie są jednak kursy komputerowe, tylko przekonywanie do pójścia na kurs - mówi Rudowska. Dlaczego została wolontariuszem w programie "Latarnicy"?

  - Również jestem starszakiem, korzystam od wielu lat z internetu. Dało mi to mnóstwo satysfakcji, możliwości, pisania projektów europejskich, jeżdżenia po świecie. Próbuję się tym podzielić z innymi. Spłacić swój "dług" - mówi Krystyna Rudowska.

  Przed zajęciami minister administracji i cyfryzacji opowiadał seniorom o korzyściach płynących z korzystania z sieci. Zaprezentował nową aplikację na smartfony, szczególnie przydatną osobom starszym, ale nie tylko. Chodzi o RSO Regionalny System Ostrzegania. Za jego pomocą będziemy ostrzegani o nadzwyczajnych sytuacjach pogodowych czy kryzysowych. Aplikacja zdała egzamin podczas ostatniego strajku lekarzy czy w czasie wichur.

  Halicki chwalił się także ogromnym postępem jaki Polska zrobiła w rozbudowie infrastruktury. - W tym roku powstanie rekordowych 45.000 km światłowodów, które zapewnią szybki dostęp do sieci. Zrobimy też skok w rozwoju dostępu mobilnego - zapowiadał minister administracji i cyfryzacji.

  Również program "Latarnicy" będzie kontynuowany. W połowie roku ruszą konkursy na realizację programu Polska Cyfrowa. 

  Jaki jest cel? - Wszyscy seniorzy powinni korzystać z internetu. W ramach programu "Latarnicy" przeszkoliliśmy już ćwierć miliona osób, które często lepiej się poruszają w sieci niż niektórzy młodzi - mówi Andrzej Halicki.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Artykuł załadowany: 0.4264 sekundy
  REKLAMAA2 Pizzeria105 01.06.2022 - 31.07.2022