REKLAMAA1-DAGRASSO----13-05----13-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 czerwca 2019, 12:14 komentarzy 21

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  Hulajnogi będą traktowane jak rowery i będą musiały poruszać się tak jak one, czyli drogami dla rowerów - poinformował w piątek wiceminister infrastruktury Rafał Weber. Dodał, że prędkość hulajnóg będzie ograniczona do 25 km/h.

  Przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury przedstawili dziś pakiet propozycji ws. uregulowania zasad ruchu urządzeń transportu osobistego, czyli m.in. elektrycznych hulajnów, zyskujących popularność w Warszawie i innych dużych miastach.

  - Urządzenia transportu osobistego będą traktowane jak pojazdy, a ich użytkownicy będą mieli prawa zbliżone do praw obowiązujących rowerzystów - zapowiedział na konferencji prasowej zastępca szefa resortu infrastruktury Rafał Weber.

  Jak dodał, zgodnie z nowymi propozycjami, urządzenia transportu osobistego będą pojazdami i będą plasowane w hierarchii podobnie jak rowery. Przedstawiciele resortu zaznaczyli, że nie chcą wprowadzać nadmiernych restrykcji wobec którejkolwiek z grup użytkowników dróg, a jedynie zapewnić wszystkim bezpieczeństwo.

  Obecnie w polskim prawie nie ma regulacji, które dotyczą np. hulajnóg elektrycznych, dlatego ich użytkownicy są traktowani jako piesi, którzy powinni korzystać z chodników.

  Na hulajnogi coraz częściej skarżą się piesi i rowerzyści. Ostatnio w Warszawie doszło do dwóch wypadków z udziałem kierujących hulajnogami elektrycznymi. W środę z autem osobowym zderzyła się kobieta. Pod koniec maja w Alejach Jerozolimskich nastolatek jadący jednośladem po chodniku, zderzył się z pieszą.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 51

  • 33
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 8
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 7
   BRAK SŁÓW

  21Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~cierpiarz 21 ponad rok temuocena: 0% 

   OC dla wszystkich!!!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Konrad 20 ponad rok temuocena: 25% 

   hahahaha! są już pierwsze jaskółki głupoty(pieszego) jazdy na hulajnodze po jedni! jechał na S-8 po asfalcie, bo równiutko tam było. UUUwielbiam takich "myslących" pieszych! dlatego wprowadzić obowiązkowe OC dla pieszych .bo nie wiadomo kiedy pojadą sobie autostradą na wycieczkę hulajnogą ,lub innym elektrycznym wynalazkiem.Dodatkowo tablice rejestracyjne dla pomysłowych pieszych.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Konrad 19 ponad rok temuocena: 17% 

   Chrzanisz głupoty swoimi domysłami,że rowerzyści skarżą się !wcale nie przeszkadzają mimo że jeżdżą z większą prędkością od nas rowerzystów.Teraz czas na obowiązkowe OC dla pieszych! bo nie wiadomo kiedy zechcą pojeżdzić jakimś pojazdem! nie wiadomo kiedy będą sprawcami wypadków lub ofiarami wypadków! AAA co z tablicami rejestracyjnymi dla takich "wypożyczaczy" sprzętu? Przecież to bezmyślni piesi wypożyczają sprzęty. uwielbiasz gumowe gacie bo lubisz "masełko" w takich gaciach?!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rowęlowe 18 ponad rok temuocena: 50% 

   Czyli rower dalej może jechać 50km/h po DdR, ale hulajnoga maks 25km/h?. No spoko, logiczne:D

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Konrad 17 ponad rok temuocena: 0% 

   to popychaj hulajnogę żeby szybciej jechała!hahaha! W większości hulajnogi jeżdżą szybciej od rowerzystów.Nie muszą wkładać tyle energii żeby szybciej jechać.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rowęlove 16 ponad rok temuocena: 100% 

   W większości rowerzyści jeżdżą szybciej niż hulajnogi. I co teraz?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bubu24 15 ponad rok temuocena: 100% 

   No to koniec z hulajnogami z napędem "promilowym".

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Konrad 14 ponad rok temuocena: 0% 

   teraz, zostanie tylko, dwunożny napęd promilowy!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mario 13 ponad rok temuocena: 100% 

   a czy bierzecie pod uwage bezpieczeństwo pieszych szczególnie na przystankach autobusowych. Rowery, deskorolki, hulajnogi jeżdzą jak chcą, nie patrza czy z autobusu ktoś wychodzi albo wchodzi. Powinien byz nakaz zatrzymania się ich w momencie gdy podjeżdza autobus na przystanek, ewentualnie zejscie z podjazdu. Tak jak dotyczy to samochodów kiedy przystanek jest na ulicy. Nie bierze się pod uwage ludzi starszych, niedowidzących którzy nie sa w tanie zauważyć szybko jadących na tych sprzętach. Wstyd, że się nie myśli o pieszych

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 12 ponad rok temuocena: 25% 

   Ta najlepiej postaw światła i strażnika miejskiego z bloczkiem do mandatów (chociaż w wypadku tego ostatniego przynajmniej te darmozjady na coś by się przydały). A tak serio. Nie wrzucaj wszystkich do jednego wora. Widziałem wielu idiotów i pozostana oni idiotami...bez względu na to czy akurat korzystaja z czterech kółek, dwóch albo butów.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Konrad 11 ponad rok temuocena: 0% 

   takie zakazy jak dla samochodów? aaa czy wszyscy kierowcy przestrzegają go ?Jest zakaz wyprzedzania czy wymijania na przejściach,iii co ? wszyscy przestrzegają?Po prostu papier jest cierpliwy i przyjmie wszystkie nakazy i zakazy.Tylko trzeba myśleć.AAAle tego trzeba nauczyć się już jako młody pieszy!Bo czego nie nauczy się , Jaś jako młody pieszy,tego Jan zmechanizowany nie będzie umiał!! trzeba zacząć od podstaw! od młodego pieszego!!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jaro 10 ponad rok temuocena: 80% 

   Z dwojga złego, lepiej po DDR-kach, niż chodnikach. Mam tylko nadzieję, że skoro do poruszania się rowerem po DDR konieczne jest posiadanie minimum karty rowerowej, to analogicznie będzie z hulajnogami. Inaczej będzie dziki zachód (znaczy i tak jest, ale formalnie wszystko wygląda prawidłowo, bo przepisy pozwalają tylko z kartą). Nie wyobrażam sobie wprowadzenia możliwości jazdy po DDR nieletnich na hulajnogach, bez jakichkolwiek ograniczeń.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Konrad 9 ponad rok temuocena: 80% 

   jesteś niedoinformowany z tymi kartami rowerowymi.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Icek 8 ponad rok temuocena: 71% 

   A kiedy rowerzyści znikną z chodników?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jaro 7 ponad rok temuocena: 67% 

   Jeśli jest DDR, albo jezdnia, którą zgodnie z prawem mogą się poruszać, to nie powinno ich tam być. Dlaczego nikt nie egzekwuje przestrzegania przepisów, to osobna historia. Z mojego doświadczenia: chodnikami jeżdżą mniej doświadczeni, bojący się ruchu ulicznego. Boją się bezpodstawnie?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 6 ponad rok temuocena: 25% 

   Icek nigdy. Jesli jest ściezka rowerowa to nią jeżdżą. Jęśli nie. Moga jechac chodnikiem lub też ulicą. Osobiście zawsze wybiorę chodnik (acz ja jestem akurat z tych, którzy uważają na innych na tym chodniku), bo idiotów za kółkiem jest zbyt wielu i są bardziej nieprzewidywalni niż pieszy. (no i na reakcję też masz na chodniku więcej czasu jesli jezdzisz jak ludzie a nie urządzasz sobie Tour De Chodnik).

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jaro 5 ponad rok temuocena: 83% 

   Sam fakt nie istnienia DDR nie uprawnia do jazdy chodnikiem. Idioci za kółkiem nie zmieniają tego stanu rzeczy. Pomijam fakt, że rowerzysta na chodniku może być tak właśnie postrzegany przez pieszych. Całe szczęście jest coraz więcej DDR-ek, więc i rowerzystów na chodnikach powinno być z czasem mniej.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jurek 4 ponad rok temuocena: 42% 

   Kiedy kierowcy zaczną jeździć tak, że rowerzyści nie będą bać się wjeżdżać na jezdnie. To znaczy wtedy, gdy kierowcy zaczną przestrzegać przepisów, np. ograniczeń prędkości.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Konrad 3 ponad rok temuocena: 0% 

   znikną razem z pieszymi! jak widzisz to piesi przesiadają się na różne pojazdy

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Hulajręka 2 ponad rok temuocena: 100% 

   W artykule brakuje istotnych informacji. 1. Przewiduje się, że w braku drogi dla rowerów można jechać hulajnogą elektryczną po jezdni, jeżeli występuje tam ograniczenie prędkości do 30 km/h. 2. W braku drogi dla rowerów i wyższej dozwolonej prędkości na jezdni niż 30 km/h, hulajnogą elektryczną należy jechać po chodniku, ale "wolno" (cokolwiek to znaczy) i ustępując pierwszeństwa pieszym.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Konrad 1 ponad rok temuocena: 0% 

   aa skąd wziąłeś te 30km/h ? to na jakichś lokalnych drogach,aaa tam przeważnie nie ma ddr-ów.Czyli zostają dla nich ddr-y iii chodniki? Już widzę, ten wysyp hulajnóg ,deskorolkarzy elektr,łyżworolkarzy i innych jeżdżacych na wynalazkach, na jezdniach! Współczuję kierowcom!!!!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3341 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020