REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  zdjęcie ilustracyjne

  zdjęcie ilustracyjne (SK)

  Ważna informacja dla wszystkich mieszkańców wspólnot. Ministerstwo Rozwoju powiadomiło, że roczne zebrania podsumowujące działalność w ubiegłym roku moga zostać przełożone. Nie będzie żadnych konsekwencji dla zarządów.

  Zgodnie z ustawą o własności lokali zebrania wspólnot powinny być zwołane do końca marca. Takie spotkania często organizowane są w salach szkolnych, które będą zamknięte co najmniej do 25 marca. Dochodzi jeszcze obawa o rozprzestrzenianie się wirusa, bo niektóre wspólnoty są tak duże, że liczą powyżej 50 osób. A właśnie zgromadzenia już z taką liczbą uczestników zostały zakazane przez ministerstwo zdrowia.

  Zarządy licznych także na Ursynowie wspólnot nie wiedziały do końca co robić w obliczu zagrożenia koronawirusem. Niektóre nie odwołały zebrań, ale zniechęcały do uczestnictwa w nich, dodając, że głosowanie nad uchwałami będzie przeprowadzane podczas obchodu mieszkań.

  Ministerstwo Rozwoju rozwiało wątpliwości. Dopuszczalne jest przełożenie spotkania na inny termin.

  Przełożenie zebrania na termin późniejszy, umożliwiający jego prawidłową i bezpieczną organizację, nie podważy ważności podjętych na nim uchwał. W razie konieczności pilnego podjęcia przez wspólnotę mieszkaniową uchwały, możliwe jest zebranie głosów właścicieli lokali w drodze indywidualnego zbierania głosów, bez organizowania zebrania właścicieli

  - oświadczył resort na swojej stronie internetowej.

  Przesunąć będzie można zarówno te już zaplanowane zebrania, jak i te, które jeszcze nie zostały ogłoszone.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 8

  • 5
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.2919 sekundy
  REKLAMAA2-DESEROWNIA--20-03---19-04-2020