REKLAMAA1-FortSluzew-21-01----31-01-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 stycznia 2018, 15:50 komentarzy 16
  Rzecznik resortu infrastruktury - Szymon Huptyś

  Rzecznik resortu infrastruktury - Szymon Huptyś (SK)

  REKLAMA

  Jest odpowiedź Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa na odwołanie miasta ws. filtrów spalin na Południowej Obwodnicy Warszawy. Decyzja wojewody została podtrzymana - filtry moga się pojawić dopiero po analizie porealizacyjnej, którą resort chce przeprowadzić od razu po oddaniu trasy do użytku.

  O 11:00 wiceprezydent Warszawy zapowiadał złożenie odwołania do wojewody ws. POW, a już o 15:00 na ten ruch zareagowało Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa.

  - Podczas dzisiejszej konferencji prasowej urzędnicy Hanny Gronkiewicz-Waltz podjęli próbę odwrócenia uwagi opinii publicznej od problemów, jakie z winy miasta występują przy budowie Południowej Obwodnicy Warszawy - rozpoczął swoje oświadczenie rzecznik resortu Szymon Huptyś.

  Rząd zarzucił władzom Warszawy blokowanie i opóźnianie budowy Południowej Obwodnicy Warszawy, wskazując na bazarek, który ciągle zajmuje teren przewidziany pod budowę tunelu.

  - Czekamy na przeniesienie placu targowego z miejsca, w którym rozpocznie się budowa obwodnicy. Niestety służby nadzorowane przez prezydent Hannę Gronkiewicz-Waltz nie potrafią tego dokonać. Z tego powodu zaczęliśmy już notować opóźnienie w tej inwestycji - mówił przedstawiciel ministerstwa.

  Rząd uznaje sprawę decyzji środowiskowej dotyczącej Południowej Obwodnicy Warszawy za zamkniętą. A to oznacza, że odpowiedź na odwołanie miasta będzie negatywna. Jak zaznaczył rzecznik MIiB, już dziś jednak resort szuka potencjalnych wykonawców analizy porealizacyjnej i analizuje "rozwiązania techniczne możliwe do zastosowania w celu podczyszczenia powietrza wydostającego się z tunelu".

  - Standardowo analiza porealizacyjna rozpoczyna się rok po udostępnieniu drogi kierowcom. W przypadku tunelu w ramach Południowej Obwodnicy Warszawy rozpocznie się ona od razu, w dniu jego otwarcia. Filtry, które mogą zostać zainstalowane w tunelu na Południowej Obwodnicy Warszawy, będą pierwszymi tego typu urządzeniami w Polsce - mówił rzecznik.

  Na koniec oświadczenia dla dziennikarzy, po którym nie można było zadawać pytań, pojawił się apel do władz stolicy.

  - Apelujemy, aby władze Warszawy, na czele z panią Prezydent Hanną Gronkiewicz-Waltz, podjęły wreszcie działania, dzięki którym wykonawca tej historycznej, oczekiwanej inwestycji będzie mógł przystąpić do pracy, czyli do budowy tej drogi. Drogi, której warszawiacy potrzebują. Drogi, która powstanie dzięki determinacji rządu Prawa i Sprawiedliwości - kończył rzecznik MIiB Szymon Huptyś.

  OŚWIADCZENIE MINISTERSTWA W CAŁOŚCI:

  Podczas dzisiejszej konferencji prasowej urzędnicy Hanny Gronkiewicz-Waltz podjęli próbę odwrócenia uwagi opinii publicznej od problemów, jakie z winy miasta występują przy budowie Południowej Obwodnicy Warszawy.

  Południowa Obwodnica Warszawy jest drogą, na którą czekają nie tylko mieszkańcy Warszawy. Drogą, której budowa znacząco poprawi sytuację komunikacyjną osób poruszających się zarówno w ruchu aglomeracyjnym, jak i w ruchu tranzytowym.

  Temat Południowej Obwodnicy Warszawy jest nam bliski, a rząd Prawa i Sprawiedliwości i Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk są zdeterminowani, aby inwestycja powstała w zakładanym czasie. Dlatego ubolewamy, że wykonawca tunelu nie może wejść na plac budowy i nie może rozpocząć robót. Czekamy na przeniesienie placu targowego z miejsca, w którym rozpocznie się budowa obwodnicy. Niestety służby nadzorowane przez Prezydent Hannę Gronkiewicz-Waltz nie potrafią tego dokonać. Z tego powodu zaczęliśmy już notować opóźnienie w tej inwestycji.

  Południowa Obwodnica Warszawy przebiega w ciągu drogi ekspresowej S2. Na jednym z odcinków, przechodzącym przez dzielnicę Ursynów, przeprowadzona zostanie w tunelu.

  Tunel na Ursynowie jest pierwszym tunelem w Polsce, w którego projekcie budowlanym zostały ujęte miejsca, w których mogą zostać umieszczone filtry powietrza. Filtry, które mogą zostać zainstalowane – zgodnie z obowiązującym prawem – po dokonaniu analizy porealizacyjnej.

  Zdajemy sobie sprawę, jak doniosła jest to inwestycja. Standardowo analiza porealizacyjna rozpoczyna się rok po udostępnieniu drogi kierowcom. W przypadku tunelu w ramach Południowej Obwodnicy Warszawy rozpocznie się ona od razu, w dniu jego otwarcia. Filtry, które mogą zostać zainstalowane w tunelu na Południowej Obwodnicy Warszawy, będą pierwszymi tego typu urządzeniami w Polsce.

  Już teraz GDDKiA szuka potencjalnych wykonawców analizy porealizacyjnej i jednocześnie analizuje rozwiązania techniczne możliwe do zastosowania w celu podczyszczenia powietrza wydostającego się z tunelu.

  Przywoływany niekiedy przykład odnoszący się do ekranów akustycznych przy drodze ekspresowej S8 na terenie Warszawy, mający być rzekomym dowodem na przewlekłość postępowań,  obciąża Marszałka Województwa Mazowieckiego.

  Marszałek Województwa Mazowieckiego prowadzi spór z GDDKiA co do działań podejmowanych po analizie porealizacyjnej.

  Sprawę decyzji środowiskowej dotyczącej Południowej Obwodnicy Warszawy uważamy za zamkniętą.

  Apelujemy, aby władze Warszawy, na czele z Panią Prezydent Hanną Gronkiewicz-Waltz, podjęły wreszcie działania, dzięki którym wykonawca tej historycznej, oczekiwanej inwestycji będzie mógł przystąpić do pracy, czyli do budowy tej drogi.

  Drogi, której warszawiacy potrzebują.

  Drogi, która powstanie dzięki determinacji rządu Prawa i Sprawiedliwości.

  Sytuacja, w której wykonawca nie może wejść na budowę musi się skończyć jak najszybciej i oczekujemy, że Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz dołoży wszelkich starań, aby tak się stało.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 43

  • 10
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 8
   WKURZONY
  • 20
   BRAK SŁÓW

  16Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Krytyk 16 12 miesięcy temuocena: 25% 

   Test jest prosty-pojazd włączyłby silnik a minister by się sztachał spalinami.Po tym by znane były efekty.Brak zgody należy traktować jako przyznanie się do tego że te spaliny są toksyczne.

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak 15 ponad rok temuocena: 55% 

   I znowu , to nie my , to oni są winni ! Buta i arogancja urzędników przechodzi ludzkie pojęcie !!! TU NIE POWINNO BYĆ ŻADNEJ DYSKUSJI , FILTRY MUSZĄ BYĆ . I jeszcze jedno , proszę nie nazywać tej drogi obwodnicą , BO NIĄ NIE JEST .

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkaniec Kazury 14 ponad rok temuocena: 67% 

   Jeżeli droga ta powstanie dzięki "determinacji rządu Prawa i Sprawiedliwości ", to jest to sygnał dla mieszkańców Ursynowa, na jakie ugrupowanie nie należy głosować w obecnych i przyszłorocznych wyborach. Poprowadzenie autostrady POW przez 150 tys. miasto jakim jest Ursynów, świadczy o kompletnej ignorancji z zakresu ekologii i absolutnym braku troski o zdrowie mieszkańców, jak to szumnie PiS nazywa - suwerena. Już obecnie na świecie takich inwestycji przez miasto się nie praktykuje, wyjątek stanowi Ursynów, Warszawa, Polska !

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Krytyk 13 12 miesięcy temuocena: 50% 

   Ich mocodawcy są w Izraelu wiec czego się spodziewasz?

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Przerażony 12 ponad rok temuocena: 71% 

   Pytanie kto zapłaci za leczenie wszystkich tych chorób powodowanych pylami pm 2,5 ? Koszt leczenia będzie dla budzetu większy niż tych filtrów. To jest oburzajace. W ogole fakt budowania autostrady przez dzielnice gesto zaludnione i obok szpitala medicover nota bene to zbrodnia nie do wyjasnienia niczym innym niz mega przewalem finansowym. Moja mama ma ciężką chorobę pluc, pochp. Rok bez filtrow zabije moją mamę. A mieszkamy 300 metrów od planowanej "wyrzutni smierci". Zniszczy to cale nasze osiedle, uroczą starą uliczke istniejącą zanim powstał Ursynów... Chodziłem na wszystkie protesty przeciw tej zbrodni jeszcze gdy Lech Kaczyński byl prezydentem waw, obiecywal zreszta powstrzymanie tego. Trele morele. Ile bylo rządów a upor zniszczenia Ursynowa taki sam...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Natolinka 11 ponad rok temuocena: 90% 

   Poza szpitalem Medicover blisko autostrady jest też Centrum Onkologii i budowany właśnie Szpital Południowy...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Krytyk 10 12 miesięcy temuocena: 50% 

   Podatnicy o ile nie będzie rewolucji. A w szpitalu onkologicznym się nie leczy ale dobija.

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~J.M.K. 9 ponad rok temuocena: 100% 

   Przepraszm za literówkę "dziecko"!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~J.M.K. 8 ponad rok temuocena: 32% 

   Nie wiem w jakim stopniu rząd P?iS? przyczynił się do budowy POW. Wiem natomiast, że prace nad tą inwestycją rozpoczęły się zanim Kaczyńscy doszli pierwszy raz do władzy, a pierwotna trasa była projektowana już w czasie budowy osiedli. Wskazuje na to układ ulic. "Czarnej masie" zaś powiem, że gdy będę jechał tunelem, to jego dziecki nie będzie wdychać moich spalin. Ono już dziś wdycha spaliny samochodów jeżdżacych ulicą i dym z kominów Siekierek.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Anna Szcześniak 7 ponad rok temuocena: 62% 

   A co ma jeździć ulicą, jeśli nie samochody? A Pan ma samochód ekologiczny, bezspalinowy?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~czarna masa 6 ponad rok temuocena: 70% 

   jak będziesz jechał tym tunelem to pomyśl o tym,że nie mogę otworzyć okna bo moje dziecko wdycha twoje spaliny chociaż jedziesz do pachnącego Konstancina albo innego raju

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qw 5 12 miesięcy temuocena: 60% 

   Twoje dziecko już teraz wdycha spaliny z lotniska. Na Ursynowie dominuje wiatr z zachodu przynoszący spaliny z Puławskiej oraz lotniska, budowany tunel duże w tym temacie nie zmieni.

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Aborygen 4 ponad rok temuocena: 46% 

   Konieczne są PILNE wybory władz Warszawy. Aby wreszcie przestały blokować wszelkie inwestycje, przestały kraść i dbać wyłącznie o własne cztery litery.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~karina 3 ponad rok temuocena: 65% 

   Co za buta urzędasa z PiS. Skandal !!!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Abdul 2 ponad rok temuocena: 100% 

   Jedni i drudzy są siebie warci. Zamiast zamontować filtry to sobie kampanie kosztem nas urządzają. Walić PO, walić PiS!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 14 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zły porucznik 1 ponad rok temuocena: 80% 

   Panu Ministrowi życzę więc - z okazji nowego roku - spalin, dymu i jeszcze raz spalin w domowym zaciszu. Na zdrowie panie Ministrze, niechaj Panu metale ciężkie i pyły służą - oczywiście średniorocznie.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2256 sekundy
  REKLAMA