REKLAMAA1 SanGiovanni 01.06.2022 - 30.06.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ29 października 2021, 09:22 komentarzy 23

  (GS)

  Blisko sto osób skrzyknęło się, by na wesoło pożegnać hipermarket Tesco. Były wspomnienia, przemowy, zapłonęły znicze.

  Po 22 latach największy sklep w tej części Ursynowa zniknął na dobre. Dla wielu mieszkańców to koniec pewnej epoki. Niektórzy pamiętają jeszcze czasy, gdy w blaszaku przy alei KEN działał hipermarket HiT, inni mają wspomnienia wyłącznie z całodobowym Tesco. 

  - Wiele dni przed szkołą, po szkole i zamiast szkoły spędziliśmy w tym sklepie, przeglądając alejki czy robiąc zakupy. Myślę, że wielu osobom w moim wieku, młodszym i starszym ten sklep po prostu kojarzy się dobrze, z miło spędzonym czasem. Wszyscy zebrani tutaj czują pewną pustkę w sercu. Obserwowaliśmy w ostatnich miesiącach, jak sklep znika i topnieje na naszych oczach - mówi Maciek, organizator spotkania miłośników kabackiego sklepu, które w czwartkowy wieczór zgromadziło około stu osób.

  Uczestnicy zebrali się w kręgu i uczcili pamięć Tesco minutą ciszy. Ci, którzy nie mieli zniczy, wyciągnęli z kieszeni zapalniczki, latarki lub telefony i podnieśli je zapalone wysoko w górę.

  - Mamy same dobre wspomnienia z tym sklepem. To był punkt orientacyjny dla nas i dla naszych znajomych. Wraz z zamknięciem Tesco zamyka się jakiś rozdział w naszym życiu - mówi Janek.

  Po minucie ciszy wszyscy przeszli pasażem, krzycząc "Dziękujemy" i klaszcząc. Na koniec grupa rozeszła się po okolicy, aby dalej integrować się w towarzystwie miłośników Tesco i złączyć wychowane w nim pokolenia ursynowian.

  "Tesco nas wychowało"

  Ilu obecnych na pożegnaniu hipermarketu - tyle historii. Najmłodsi ursynowianie spędzali tu czas, grając na automatach czy bawiąc się zabawkami na terenie marketu.

  - Ja miałam szkołę tuż przy Tesco. Zawsze po lekcjach przychodziliśmy tu ze znajomymi, dużo się tu działo. Włączaliśmy i wyłączaliśmy zabawki na dziale dziecięcym. Spędzaliśmy tutaj co najmniej dwie godziny, a na automatach przepuściliśmy kupę hajsu - mówi Marta.

  Można śmiało powiedzieć, że od 1999 roku przez Tesco przewinęło się nie jedno pokolenie. Dwudziestoparolatkowie najmilej wspominają zakupy przed wyjściem do Powsina i obfite obiady ze sklepowej kuchni. 

  - My jesteśmy tym pokoleniem, które wysiadywało w Tesco Bistro. Robiliśmy też tu zakupy w trakcie imprez, jak jeszcze było całodobowe. Całą zimę przychodziliśmy tutaj, bo nie chciało nam się sprzątać i pomagać rodzicom w domu. Do samego zamknięcia w kilkanaście osób piliśmy z jednego kubka napoje z dolewką za 6 złotych - wspomina Ola. - Mieliśmy też znajomych, którzy kradli cukierki i inne słodycze na potęgę - dodaje jej koleżanka Martyna.

  Na terenie hipermarketu i pod jego wejściem młodzież urządzała różne zabawy. Niektórzy ścigali się w wózkach po parkingu, inni jeździli po sklepie na deskorolkach, a niektórzy wpadali na nieco bardziej skomplikowane gry...

  - My bawiliśmy się w policjantów i złodziei. Dwie osoby były policjantami, reszta złodziejami i tak się ganialiśmy między regałami. Coś na zasadzie gry w berka, ale bardziej rozwinięte - opowiada Mateusz.

  Większość uczestników happeningu to byli ludzie bardzo młodzi. Pojawiło się jednak kilka osób nieco starszych, które pamiętają jeszcze pierwsze lata funkcjonowania sklepu pod szyldem "HIT".

  - Jakoś w 2006 lub 2007 roku mój znajomy mieszkał tu na Kabatach i do Tesco chodziliśmy po tzw. "paliwo". Cieszyliśmy się, że można iść do całodobowego sklepu po alkohol, nie stać w kolejce i mieć większy wybór niż w nie jednym monopolowym - mówi jeden z mieszkańców.

  W miejscu blaszaka Tesco w przyszłości ma powstać osiedle mieszkaniowe oraz nieduże centrum usługowo-biurowo-handlowo-gastronomiczne. Zezwolenie na wyburzenie hipermarketu właściciel działki "Echo Investment" ma już od grudnia zeszłego roku. Wciąż jednak brakuje mu pozwolenia na budowę osiedla pod nazwą "Rytm Kabat". Plany centrum usługowego też są bardzo mgliste. Ich twórca odszedł z Echo. Jak wynika z naszych nieoficjalnych informacji - projekt na razie został wstrzymany.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 148

  • 59
   BARDZO PRZYDATNY
  • 27
   ZASKOCZONY
  • 13
   PRZYDATNY
  • 11
   OBOJĘTNY
  • 7
   NIEPRZYDATNY
  • 11
   WKURZONY
  • 20
   BRAK SŁÓW

  23Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~BrakLogiki 23 7 miesięcy temuocena: 70% 

   Drożyzna, niezmienny od lat asortyment, olbrzymia hala z półkami wypełnionymi przez metry tym samym. Wędliny z ostatnim dniem świeżości pochodzenia "lepiej nie wiedzieć". Ze 20 kas i czynna jedna a pod koniec już tylko samoobsługa. Przez kilka lat myślałem że robiłem tam tanie zakupy, ale prawda jest taka że da się zrobić zakupy tańsze i lepsze. Taki dinozaur handlu. Ogromny, niezmienny, nie adaptuje się i wymiera. Sklep zabity przez oderwany od rzeczywistości zarząd odwiedzający sklep "od święta". Szkoda że tak skończył.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Anty Tesco 22 7 miesięcy temuocena: 33% 

   I bardzo dobrze że nie będzie Tesco gówniany sklep.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gg 21 8 miesięcy temuocena: 71% 

   Kradli cuksy i pili za 5 zl napoj z dolewka dla 20 osob. To my Polacy,mlodzi czy starzy, tacy co dorosli. Jestesmy potomkami sarmatow i chlopow panszczyznianych.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jot 20 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Najgorsze, że oni się tym jeszcze publicznie chwalą. Ciekawe, czy teraz też tak robią. Ciekawe, czy jak będą np. mieli własne firmy to też będą cieszyć się szczęściem tych, którzy tak będą postępować w stosunku do nich...

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zeus 19 8 miesięcy temuocena: 85% 

   przez lata korzystaliśmy z dostaw Tesco do domu, kiedyś to był super sklep, niestety z biegiem czasu jakość pogarszała się, dostawcy przeważnie przesympatyczni, natomiast większość z wielkim żalem, wypowiadała się, że zarząd polski Tesco doprowadził to stanu jaki znamy, wielu miało naprawdę spory żal i słusznie, rozwalić taki sklep/sieć to niełatwe zadanie, ale Polak potrafi, kilka osób przy kasach na samoobsłudze to można powiedzieć jedno wzór, pomocni, sympatyczni, cierpliwi wg mnie wielka szkoda, że nie będzie Tesco

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Hejehe 18 8 miesięcy temuocena: 42% 

   Straz miejska powinna zainteresować się, czemu ludzie na zdjęciu nie mają maseczek.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jacutin 17 8 miesięcy temuocena: 56% 

   Typowo Wolskie rozwiązanie. Rozpieprzyć coś co isyniejeni jest przydatne, żeby zostało kretowisko, bo deweloper nie ma pozwolenia na nowy obiekt. To się nazywa Polnishe Wirtshaft

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tesco i tak wynosi się z Polski 16 8 miesięcy temuocena: 68% 

   Człowieku, zastanów się, a dopiero potem pisz. Jak wiadomo Tesco zamyka całą swoją sieć sklepów w Polsce 31. października 2021. Więc czy jakiś deweloper miałby tą działkę (po Tesco), czy nie, ten sklep i tak by stąd zniknął przed 1 listopada 2021. Czy to tak trudno zrozumieć?

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 15 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ats 15 8 miesięcy temuocena: 81% 

   Tak tak, więcej bloków, najlepiej z miejscami parkingowymi po 100000 złotych, ale za to bez jakichkolwiek sklepów poza żabą do 22. Zwiększyć sypialnię, Ursynów wytrzyma...

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warto pomyśleć 14 8 miesięcy temuocena: 27% 

   Zanim coś się napisze, warto pomyśleć. Przecież zaledwie 600 m od Tesco jest Lidl (na Rosoła 18), w dodatku czynny do 23.00.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zouza 13 8 miesięcy temuocena: 72% 

   I komu to przeszkadzało?...

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Paulo 12 8 miesięcy temuocena: 88% 

   Jak to komu? Deweloperom. Przecież to świetna lokalizacja do postawienia kolejnego budynku z mieszkaniami "już od 15 tysięcy" za metr kwadratowy.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 28 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rokoko 11 8 miesięcy temuocena: 77% 

   Przeszkadzało okolicznym mieszkańcom. I wywalczyli co chcieli. Niestety.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 17 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zeus 10 8 miesięcy temuocena: 71% 

   deweloperom, lata całe pracowali, ale postawili na swoim, będzie nowe wielkie osiedle i zarobek aż miło

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gucci 9 8 miesięcy temuocena: 48% 

   Wszyscy są poubierani jak bezdomni

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Fajans 8 8 miesięcy temu

   Kowal z wilkiem.12

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kult sklepu 7 8 miesięcy temuocena: 71% 

   Zamknięcie sklepu ludzie "uczcili minutą ciszy" i w dodatku "zapłonęły znicze"? Jak widać niektórzy są bardzo podatni na PR. Mamy już kult iPhona, więc czemu by nie oddawać czci sklepowi? Może warto jeszcze pomyśleć o modlitwie za Tesco, szczególnie że właśnie odchodzi (w zaświaty)?

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zouza 6 8 miesięcy temuocena: 80% 

   Głupota- znakiem naszych czasów.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 16 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zbudujmy pomnik! 5 8 miesięcy temuocena: 94% 

   A gdyby tak mieszkańcy Ursynowa skrzyknęli się i zrobili zbiórkę na pomnik TESCO? W końcu jest w Warszawie pomnik Kopernika, Szopena czy Witosa. Więc czemu by nie upamiętnić w ten sposób i Tesco? Co roku 26 października pod tym pomnikiem władze, mieszkańcy Ursynowa i wycieczki szkolne składałby wieńce i zapalałby znicze. Powstałaby piękna, nowa (świecka) tradycja (jak w "Misiu").

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 17 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ats 4 8 miesięcy temuocena: 43% 

   No i co w tym złego? Czarni bracia płaczą, że na tacę nie wpada kasa od młodych? Kabackie TESCO/HIT to duży kawałek historii Ursynowa - losowemu wojakowi czy księdzu stawia się pomniki, mimo że ich historię kojarzy 20 osób na krzyż, a temu sklepikowi nie można?

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Niech chwałę handlu wielkoformatowego głosi przez lata! 3 8 miesięcy temuocena: 100% 

   do ats: No właśnie o to się rozchodzi, żeby na długo upamiętnić ten cudowny sklep w blaszanej budzie. Bo znicze kiedyś zgasną, ludzie się rozejdą, kwiaty zwiędną. A pomnik zawsze by tu stał, najlepiej ze spiżu, duży, monumentalny, żeby go z daleka było widać. I dlatego apel się zrodził, żeby hojni mieszkańcy Ursynowa kiesą potrząsnęli i takiż pomnik ku czci Tesco ufundowali. W tym właśnie rzecz.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alisterkabat 2 8 miesięcy temuocena: 89% 

   Ciekawa melancholia. Hit na tej "pustyni" to było ważne miejsce. Teskacz też miał swoje lata świetności, ale ostatnie słabe były. Teraz tylko pilnować deweloperki, coby nie przesadziła z zabudową tego miejsca.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rokoko 1 8 miesięcy temuocena: 100% 

   Masz to jak w banku. Przecież były już pokazywane projekty. Gęsto, nawet górkę mają usypać, żeby upchnąć więcej kondygnacji. A jak pójdą w samą mieszkaniówkę to lepiej nie będzie.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3014 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022