REKLAMAA1_FortSluzew-NOWY-od-12-03-do-31-03-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ14 listopada 2017, 20:39 komentarzy 48
  Minuta ciszy bez radnych PiS

  Minuta ciszy bez radnych PiS (SK)

  REKLAMA

  Czy Rada Dzielnicy Ursynów jest właściwym miejscem, by czcić pamięć o Piotrze Szczęsnym, który podpalił się przed Pałacem Kultury i Nauki? Wg radnych PO - tak, wg Prawa i Sprawiedliwości - nie. Dlatego podczas minuty ciszy Ci drudzy wyszli z sali obrad.

  ​To był najbardziej kontrowersyjny i niezapowiedziany moment sesji Rady Dzielnicy Ursynów. Przewodniczący Michał Matejka z PO pod koniec wtorkowych obrad oświadczył, że na wniosek Małgorzaty Szymańskiej (PO) dojdzie do uczczenia pamięci Piotra Szczęsnego z Niepołomic - człowieka, który w proteście przeciwko rządom PiS, 19 października podpalił się przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie i zmarł 10 dni później w szpitalu. Dziś w Krakowie odbył się pogrzeb zmarłego.

  - Z inicjatywy naszej koleżanki, zwracam się do Państwa o uczczenie minutą ciszy tragicznej śmierci Piotra Szczęsnego, który dokonał przed PKiN samospalenia przeciwko ograniczeniu swobód obywatelskich - mówił przewodniczący.

  Dwudziestu spośród 24 obecnych radnych wstało z miejsc i dołączyło się do zarządzonej minuty ciszy. W tym samym momencie z sali obrad wyszli radni Prawa i Sprawiedliwości.

  - Mam prośbę abyśmy ustalali osoby, które będą podlegały uczczeniu, aby to nie był wniosek z sali, ale by było to przemyślane. Ja rozumiem tragiczną śmierć, ale powinniśmy klubami decydować kogo będziemy czcili, na podstawie tego jakie zasługi dla Ursynowa poniósł - mówił po minucie ciszy radny Daniel Głowacz z Naszego Ursynowa, który sam uczcił pamięć P. Szczęsnego.

  W szeregach Platformy Obywatelskiej decyzja klubu PiS o opuszczeniu sali wywołała poruszenie. Katarzyna Polak z PiS w rozmowie z Haloursynow.pl stwierdziła, że propozycja Platformy była polityczną manifestacją.

  - Do tej pory na sesjach były czczone osoby, które zasłużyły się dla Ursynowa czy Polski, a nie osoba, która w ramach politycznej demonstracji dokonała takiego, a nie innego czynu - komentowała radna. - Uważamy, że Rada Ursynowa nie jest właściwym miejscem do tego typu manifestacji - dodała.

  - My wprowadziliśmy dziś standardy parlamentarne, parlament uczcił tę osobę minutą ciszy. My też uznaliśmy, że to rozwiązanie jest stosowne - odpowiadał Michał Matejka z PO. - To była minuta poświęcona osobie, która w naszym odczuciu - z troski o Polskę - dokonała tak tragicznego aktu - dodawał.

  Pamięć o Piotrze Szczęsnym uczcili - poza tymi z PO - także radni Otwartego Ursynowa, Naszego Ursynowa, Inicjatywy Mieszkańców Ursynowa, Projektu Ursynów oraz niezależna Teresa Jurczyńska-Owczarek.

  Wcześniej - bez politycznych tarć i emocji - radni wybrali prezydium Rady Dzielnicy. Wiceprzewodniczącymi rady zostali: Tomasz Sieradz (PO), Ewa Cygańska (Nasz Ursynów) i Katarzyna Polak (PiS). Przez ostatnie dwa lata rada nie miała prezydium - kluby opozycyjne bojkotowały wybór wiceprzewodniczących z powodu braku akceptacji dla wyboru Teresy Jurczyńskiej-Owczarek na stanowisko szefowej Rady. Po jej odwołaniu, pod koniec września, opozycja i koalicja uzgodniły, że prezydium powstanie.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  48Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~AlO 48 4 miesiące temuocena: 67% 

   Trzeba czcić minutą ciszy na Radzie wszystkich samobójców z Ursynowa bo to społeczeństwo nie potrafiło zapobiec takim tragediom.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alcybiades 47 4 miesiące temuocena: 75% 

   @Damianoo tyle negatywnych komentarzy pod adresem tych szkodników, więc musieli uruchomić swoje trolle i trochę pohejtować

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~seba 46 4 miesiące temuocena: 35% 

   PiSowskie trolle przypominają postać Jolanty Brzeskiej zapominają tylko że kamienica przy Nabielaka w której mieszkała JB została zreprywatyzowana za czasów PiS

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Polka 45 4 miesiące temuocena: 29% 

   bo prawda ich boli :) a powinna przecież wyzwolić ...

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 2 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Damianoo 44 4 miesiące temuocena: 64% 

   Patologia z Ken61 poczytała co społeczeństwo o nich myśli i... postanowiła shejtować Guziała :D Co za żałość. Myślicie, ze ktoś wam uwierzy w te idiotyzmy? Wszyscy na Ursynowie wiedzą, że do żłoba są przyspawani: aferzyści z platformy, populiści z projektu uryna i karierowicze z IMU. I właśnie tej klice podziękujemy w wyborach środkowym palcem ;)

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Polka 43 4 miesiące temuocena: 42% 

   o i pojawił się guział. czy ten osobnik oddał już sprzęt który ukradł odchodząc z ratusza? http://www.haloursynow.pl/arty...

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 5 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~trix 42 4 miesiące temuocena: 50% 

   To jest kwik odspawanego od żłoba Actifunu i wszelkich pociotków :)))

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 5 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alcybiades 41 4 miesiące temuocena: 50% 

   Przecież ta firma dalej jest przyspawana do żłoba, tylko teraz Kempa, Ciołko i Pomianowski z niej korzystają. I to jest całkiem zabawne, że taki właśnie Pomianowski np. krzyczał, że afery że kolesiostwo, a co się zmieniło za obecnej kadencji? NIC. Jest gorzej niż było :(

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wojtek 40 4 miesiące temuocena: 44% 

   Postguziałowski układ ma się świetnie. Pan Kempa tylko posypał kupkę brokatem i robi to co Guział. Lewe konkursy, słomiane inwestycje, dzika deweloperka. To wszytko było za Guziała. Nasz Ursynów się trzyma. Radna Cygańska u żlobu. Naczelnik wydziały chałtury Mariusz Śietełełe siedzi i kręci lody ku chwale Zenka Martyniuka. Was wszystkich powinno się wysłać jako doradców na Ukrainę.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ta-ko 39 4 miesiące temuocena: 81% 

   Niech HGW i radni PO pochylą się też nad losem Jolanty Brzeskiej spalonej w Lesie Kabackim i losem człowieka, który spalił się protestując przed biurem premiera Tuska.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Polka 38 4 miesiące temuocena: 20% 

   tamten człowiek spalił się bo mu życie nie wyszło a ten z troski o Polskę rujnowaną przez gang PiSu. to zasadnicza różnica.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 2 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alcybiades 37 4 miesiące temuocena: 88% 

   Jest zasadnicza różnica pomiędzy Jolanta Brzeską a Piotrem Szczęsnym. Ta pierwsza została zamordowana przez mafię reprywatyzacjyjną, a ten drugi nieszczęśnik odebrał sobie życie ze względu na chorobę psychiczną i sieczkę jaką mu z mózgu zrobiły media i politycy :(

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sąsiad 36 4 miesiące temuocena: 82% 

   PO w swojej maniakalnej histerii nie widzi jakich z siebie robią debili. Jeszcze nie skończyli nagonki na PiS ze wykorzystuje politycznie Smoleńsk gdzie zgineli najważniejsi ludzie w państwie a teraz samo gra smutną śmiercią samobujczą chorego człowieka. Wstyd. Chorzy POlitycy. Obyśmy nie zobaczyli już Was w przyszłym składzie rady. Zresztą tych waszych PiSowców bez których nie istniejecie też.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alcybiades 35 4 miesiące temuocena: 88% 

   Popieram w pełnej rozciągłości. Nekrofile z popisu powinni wylądować na śmietniku historii.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 15 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~yeti 34 4 miesiące temuocena: 8% 

   pisowskie bydło

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Paweł W-wa 33 4 miesiące temuocena: 30% 

   Jakby PIS był w opozycji to by krzyczeli santo subito. Hipokryci i fałszywi katole !

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Polka 32 4 miesiące temuocena: 12% 

   dokładnie. Mają krew na rękach i prędzej czy później za to zapłacą. Razem ze swoimi pomagierami

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 3 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wat 31 4 miesiące temuocena: 86% 

   Czy radni PO uczcili też pamięć człowieka który podpalił się w 2011 roku pod kancelarią premiera Tuska?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Polka 30 4 miesiące temuocena: 15% 

   Wtedy człowiek się podpalił bo za mało zarabiał i mu w życiu nie szło a teraz bo Polska jest niszczona przez PiSowską bandę. Widzisz różnice ?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 4 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tubylec 29 4 miesiące temuocena: 100% 

   Do Polki: pamiętam dobrze tamtą historię, to był człowiek z urzędu skarbowego, który odkrył aferę z miejscowym "przedsiębiorcą" w sprawie niepłacenia i umarzania podatków. Jak przedstawił to przełożonym. to ci go zwolnili z pracy i dostał taki "wilczy bilet", że nie mógł nigdzie znaleźć nowej pracy. Miał na utrzymaniu rodzinę (małe dzieci) i nie mógł im zapewnić utrzymania. Z rozpaczy to zrobił, a ty sobie robisz kpiny z takiej tragedii?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 18 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KWP 28 4 miesiące temuocena: 96% 

   Czemu radni PO nie uczcili Jolanty Brzeskiej ??? Nie pasowało im ?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bvc 27 4 miesiące temuocena: 7% 

   jeżeli pis także nie zainicjował takiej akcji,to znaczy,że jemu tez nie zależało na tym

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 1 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Roma 26 4 miesiące temuocena: 56% 

   W ten sposób powinniśmy czcić każdego samobójcę, bo to przecież społeczeństwo przyczyniło się w jakiś sposób do ich trudnych decyzji.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tubylec 25 4 miesiące temuocena: 100% 

   A co zrobić z samobójcami, którzy to czynią z powodu choroby, najczęściej psychicznej? W jaki sposób społeczeństwo się do tego przyczyniło?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alcybiades 24 4 miesiące temuocena: 100% 

   Nie powinniśmy czcić samobójców, bo to buduje tzw. efekt wertera. Powinniśmy czcić pamięć o tych ludziach, ale nie budować kulty męczenników-samobójców.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 12 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alcybiades 23 4 miesiące temuocena: 100% 

   @tubylec - według statystyk przyczyną zdecydowanej większości liczby samobójstw w Polsce jest depresja, czyli nic innego jak choroba psychiczna.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zwykły mieszkaniec 22 4 miesiące temuocena: 78% 

   Min. dlatego też trzeba uwolnić ursynowski samorząd zarówno od PO jak i PISu. Już Wam za rok podziękujemy.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alcybiades 21 4 miesiące temuocena: 79% 

   Dokładnie, dołożyłbym do tego jeszcze tych farmazoniarzy z projektu ursynów.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 11 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Polka 20 4 miesiące temuocena: 28% 

   i ma wrócić patologia "lokalsów" a'la Guział? Nie, dziękujmy!

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 5 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alcybiades 19 4 miesiące temuocena: 90% 

   Pani Sylwio, gorszej patologii i kolesiostwa niż za rządów koalicji PO-IMU-PU nigdy nie było i miejmy nadzieję, że już nigdy nie będzie.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~trix 18 4 miesiące temuocena: 60% 

   Chyba zapomniałeś o największej patologii ursynowskiego samorzadu jaką był Piotr Guział, Piotr Machaj i cały ten Actifunowy Nasz Ursynów

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alcybiades 17 4 miesiące temuocena: 40% 

   Strzeliłeś sobie w stopę trollu z tym actifanowym ursynowem :D Nie wiesz, że Ciołko, Kempa i Pomianowski też korzystają z tej firmy? Szefostwo zapomniało Ci o tym powiedzieć?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 2 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~trix 16 4 miesiące temu

   Też za 2 miliony?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Polka 15 4 miesiące temuocena: 31% 

   PiSowskie trolle zawyły. Nie potraficie uszanować godności śmierci bando zwyroli. Śmierć Piotra obciąża Was tak samo jak zabójstwo Stachowiaka. Nie uciekniecie od tego!

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 36 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~goostav234 14 4 miesiące temuocena: 89% 

   A Jolanty Brzeskiej nie uczcili? Jakoby też sama sploneła i to na Ursynowie!

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 24 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alcybiades 13 4 miesiące temuocena: 90% 

   Polka to zapewne pani radna Sylwia "Banksy" Krajewska. Żenujący są Ci nasi lokalni politycy i polityczki.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 19 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MIESZKANIEC 12 4 miesiące temuocena: 68% 

   Czy mister Matejka ma zabrany paszport, czy mister Matejka nie może korzystać ze swoich praw obywatelskich??? Gościu co ty bredzisz jakie masz zabrane swobody obywatelskie? To, że PiS robi porządki po rządach cwaniaków to Ci przeszkadza? Kijem bym Cie do roboty cwaniaku pogonił to byś wiedział co to jest racjonalne i uczciwe spojrzenie na świat. przeciwko ograniczeniu swobód obywatelskich - mówił przewodniczący. To pajac, i to jest przewodniczący RD??

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Polka 11 4 miesiące temuocena: 35% 

   Każdy Polak ma łamaną Konstytucję, zniszczony Trybunał, propagandę prymitywną jak Twoje wpisy, złodziei którzy kradną jak nigdy, Misiewiczów dojących ten biedny naród jak nigdy. I ty pajacu PiSowski myślisz, że tego nie widać?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 17 32 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MIESZKANIEC 10 4 miesiące temuocena: 85% 

   nikt nie przebije Hanki waszej i ponad ośmiu lat teoretycznego państwa, wyłudzania VAT, łapówek itp....dalej wymieniać? Trybunał, konstytucja, przecież cwaniaki z PO chcieli niezgodnie z prawem swoich wybrać....a poprzedni prezes TK ile wziął ekwiwalentu za urlop? profesor prawa nie wie że się wnioski urlopowe wypisuje???

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 33 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~czyt. 9 4 miesiące temuocena: 67% 

   To teraz - tak dla uczciwości - proponuję kopa w d..pę mordercom Marka Rosiaka! Co, nie pamiętacie, platformerscy bandyci?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Polka 8 4 miesiące temuocena: 33% 

   Morderca rosiaka siedzi w wiezieniu a mordercy Stachowiaka są kryci i awansują za posłuszeństwo wobec PiS. Prawdy nie zakrzyczycie PiSowskie trolle za pieniądze niszczące Polskę.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 13 27 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~obserwator 7 4 miesiące temuocena: 84% 

   Chciał odebrać sobie życie przez podpalenie więc to uczynił. Do czego to doszło żeby na sesji rady dzielnicy oddawać hołd jakiemuś samobójcy. Dosyć już tego politycznego szczucia! Weźcie się za sprawy Ursynowa skoro juz jesteście przy władzy a nie zajmujecie się głupotami.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 36 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Anna 6 4 miesiące temuocena: 44% 

   Radna Cygańska sprzedała się PO za stołek. Wstyd nam Pani Ewo.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~asd 5 4 miesiące temuocena: 34% 

   Radni PIS wyszli z sali żeby nie robić demonstracji z tego jak sami sie spalili ze wstydu.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 33 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~WITK 4 4 miesiące temuocena: 90% 

   Mogli zgłosić projekt aby uczcić w ten sposób śmierć Jolanty Brzeskiej i człowieka który podpalił się przed urzędem premiera Tuska.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~krysia 3 4 miesiące temuocena: 82% 

   Totalne przegięcie. Wstrząsnęła mną śmierć tego pana, ale co on miał wspólnego z Ursynowem???? Po co nas znów dzielicie???

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 40 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~obserwator 2 4 miesiące temuocena: 79% 

   A mnie wcale go nie szkoda! Zdawał chyba sobie sprawę ze skutków swojego czynu. Sam dokonał wyboru. Żal mi tylko jego rodziny :(

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 22 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alcybiades 1 4 miesiące temuocena: 82% 

   Polityka na trumnach to domena popisu :/

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1328 sekundy
  REKLAMAA2_WorkingBalance_od16-03-do-17-06-2018