REKLAMAA1 BYŚ 01.09.2021 - 30.09.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Szumiące przytulanki zyskały rozgłos już kilka lat temu. Ich właściwości pozwoliły na spokojny sen wielu dzieci, a co za tym idzie, również ich rodziców. Wypoczęte mamy z entuzjazmem wychwalają maskotkę na forach internetowych i wśród znajomych. Czym są misie szumisie i dlaczego zdobyły aż takie uznanie?

  Uspokajający szum - skąd się wziął?

  Pierwsze trzy miesiące życia to czas intensywnego rozwoju dziecka. Noworodek dostosowuje się dopiero do świata zewnętrznego i nie radzi sobie ze zbyt dużą ilością bodźców. Przy natłoku wrażeń maluch czuje się zagubiony, płacze i czasem trudno go uspokoić. W takim wypadku pomaga odtworzenie warunków jak najbliższych tym, które panowały w brzuchu mamy. Dziecko czuje się bezpieczniej, gdy jest otulane i kołysane. Kojąco działa również szum, który przypomina dźwięk wód płodowych oraz przepływającej krwi pępowinowej.

  Wykorzystanie szumu w uspokajaniu małych dzieci nie jest nowym pomysłem. Metoda ta jest znana ze swojej skuteczności i przekazywana z pokolenia na pokolenie. Jednak dopiero w ostatniej dekadzie do asortymentów sklepów dziecięcych trafiły sławne już misie szumisie. Wcześniej rodzice radzili sobie za pomocą suszarek, odbiorników radiowych czy odkurzaczy. Później nadeszła jeszcze era nagrań analogowych oraz cyfrowych.

  Czy szum jest bezpieczny dla malucha?

  Metoda naszych mam nie była wcale mniej skuteczna, jednak posiadała pewne słabe strony. Po pierwsze, urządzenia pochłaniały duże ilości energii elektrycznej. Po drugie, przeszkadzały w śnie pozostałym domownikom. Jednak przede wszystkim, mogły być groźne dla słuchu dziecka. O ile odtwarzacz CD możemy wyregulować, to zbyt głośny odkurzacz jest bardzo niebezpieczny dla kształtujących się zmysłów malucha.

  Według specjalistów należy zwrócić szczególną uwagę na poziom natężenia dźwięków, na które dziecko jest wystawione dłużej niż godzinę. Pediatrzy zalecają, aby w takim wypadku nie przekraczał on 50 dB. Podczas gdy ta wartość dla odkurzacza czy suszarki wynosi około 60 dB., zależnie od modelu. Wśród domowych sprzętów brakowało takiego, który byłby bezpieczny dla słuchu malucha.

  W trakcie jednej z wielu nieprzespanych nocy, na rozwiązanie tego problemu wpadła Anna Skórzyńska. Mama małego Antosia czuwała przy dziecku z suszarką w ręku. Pomyślała wtedy, że świetnie by było, gdyby szum urządzenia dało się schować do pluszowej zabawki. Tak narodził się pomysł, który dał początek misiom szumisiom.

  Jak powstały misie szumisie?

  Pani Anna przeszła długą drogę, by rozkręcić swój biznes. Dzisiaj misie szumisie są już dostępne w kilkudziesięciu krajach i pomagają zasypiać dzieciom na całym świecie. Jak mówi sama pomysłodawczyni, inicjatywa narodziła się z potrzeby i chęci pomagania strudzonym rodzicom. Jednak przede wszystkim, miała służyć naszym pociechom.

  Miś szumiś - przyjaciel malucha

  Dzieci, które dużo płaczą i nie przesypiają odpowiedniej liczby godzin, są narażone na silne działanie hormonu stresu. Związek ten znany jest jako kortyzol. Jego duże ilości w organizmie wpływają negatywnie na rozwój malucha. Zakłócają wydzielanie się hormonów szczęścia i powodują mniejszą odporność psychiczną w dorosłym wieku. Powodują zaburzenia pracy nerek, trawienia i podwyższony poziom glukozy we krwi, narażając dziecko na cukrzycę.

  I wtedy z pomocą przychodzą szumisie. Jako że są to produkty wprost przeznaczone dla noworodków i niemowląt, powstają z atestowanych materiałów. Są miękkie, przyjemne w dotyku i bezpieczne. Działają na baterię lub akumulatory. Zatem zużywają mniej energii, niż szumiące sprzęty domowe. Część przytulanek wyposażona jest również w funkcję czujnika snu. Szumiś wykrywa wówczas wiercenie się bobasa i włącza szumy, gdy są one potrzebne.

  Rodzaje szumów

  Misie szumisie produkowane w Polsce posiadają 5 odmian szumów:

  • Szum biały - najbardziej przypomina dźwięk włączonej suszarki lub odkurzacza. Sprawia, że dziecko zasypia szybciej i łatwiej;
  • Szum różowy - jest niższy i głębszy niż szum biały. Z tego względu jest też delikatniejszy dla ucha;
  • Szum wód płodowych - najwierniej imituje dźwięki, które dziecko słyszy w brzuchu matki;
  • Szum deszczu - imituje dźwięki padającego deszczu;
  • Szum fal - imituje dźwięk morskich fal na plaży.

  Wszystkie funkcje znajdują się w jednej zabawce, więc nie ma potrzeby zakupu kilku sztuk. Na rynku dostępne są również misie szumisie dla nieco starszych dzieci, które grają delikatne w brzmieniu kołysanki.

  Warto rozważyć zakup misia szumisia, jeśli Twój maluch ma problem z zasypianiem. Jest to inwestycja w zdrowie dziecka, a to jest przecież bezcenne. Przytulanki w wielu wzorach dostępne są w dobrych sklepach internetowych dla dzieci, takich jak MrBobas. Wybierz najpiękniejszego szumisia dla swojego dziecka.

  Artykuł załadowany: 0.3141 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.08.2021 - 31.10.2021