REKLAMAA1 SanGiovanni  01.01.2021 - 31.01.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (Rafał Majchrzak)

  W weekend na Ursynowie rozegrano mistrzostwa Polski juniorów w szermierce szablą. W sobotę i niedzielę przy ul. Tanecznej ponad 100 zawodników i zawodniczek z całego kraju walczyło o jak najlepsze miejsca w klasyfikacji indywidualnej oraz drużynowej.

  Areną zawodów była hala spotowa Szkoły Podstawowej nr 100, a organizatorem ursynowski Klub Sportowy „Karabela”, który od lat wychowuje młodych adeptów szermierki. Na Ursynowie pojawiło się ponad 100 uczestników mistrzostw. W sumie w kategorii indywidualnej kobiet (w wieku od 15 do 20 lat) zgłoszono 49 uczestniczek, zaś w kategorii indywidualnej mężczyzn (ten sam przedział wiekowy, co u kobiet) – 66 zawodników. Wśród nich znajdowali się także reprezentanci kraju, medaliści mistrzostw Europy i Pucharu Świata Juniorów. 

  - Od strony frekwencyjnej wydarzenie wygląda bardzo dobrze, cały czas mieliśmy pełne trybuny. Byłem nawet wypytywany przez niektóre mamy z dziećmi, jak mogą zapisać swoje pociechy do klubów – tak bardzo były zaciekawione zawodami - mówi Robert Mrówczyński, organizator zawodów.

  Na początku zaplanowano walki eliminacyjne, później najlepsi zawodnicy rywalizowali w fazie pucharowej, a na koniec – w pojedynkach finałowych. W kategorii indywidualnej kobiet najlepsza okazała się Zuzanna Cieślar (Zagłębiowski Klub Szermierczy) – która obroniła tytuł sprzed roku. Na podium stanęła razem z drugą Małgorzatą Zawodniak (KKSZ Konin) i ex aequo trzecimi Julią Cieślar (Zagłębiowski Klub Szermierczy) oraz Urszulą Kurzyną (UKS 13 Białystok).

  Na podium wśród mężczyzn znaleźli się z kolei zwycięzca Piotr Szczepanik (MUKS Victor Warszawa), wicemistrz Szymon Hryciuk (AZS AWF Katowice) oraz Piotr Sosulski (Zagłębiowski Klub Szermierczy) i Jakub Broniszewski (MUKS Victor Warszawa) – ex aequo zdobywcy trzeciej lokaty.

  W niedzielę rywalizowały drużyny. W kategorii kobiet zgłoszonych zostało 38 zawodniczek z 11 klubów, zaś w kategorii mężczyzn – 43 uczestników z 9 klubów. Ostatecznie wśród pań najlepszy okazał się ponownie sosnowiecki Zagłębiowski Klub Szermieczy, który pokonał w finale UKS 13 Białystok. Wśród panów triumfował MUKS Victor Warszawa, wygrywając w ostatecznym boju z KKSZ I Konin.

  Gospodarzom z klubu „Karabela” nie udało się wywalczyć medali. – Moje najlepsze zawodniczki jadą niedługo na mistrzostwa Europy. Oczywiście, żal jest trochę tych zawodów, ponieważ na arenie krajowej już odnosiliśmy sukcesy. Niemniej, będziemy próbować za rok. A póki co – przed nami kolejne wyzwania – dodał Robert Mrówczyński.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

  • 3
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.382 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.01.2021 - 31.01.2021