REKLAMAA1 AUCHAN 01.01.2022 - 30.06.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. prasowe)

  Wyobraźmy sobie ankietę dotyczącą polskiej informatyki, jej największych, najbardziej doniosłych wydarzeń, wybitnych postaci oraz znanych, cenionych marek i produktów. Wachlarz odpowiedzi i ich kalibru byłby zapewne niezwykle szeroki i zależny od wieku respondentów. Pojawiłyby się tam takie nazwiska i hasła jak Jan Łukasiewicz, Jacek Karpiński, Odra, Elwro, Mazovia, NASK, TAG, Pajączek, Gadu-Gadu i… bez wątpienia mks_vir – pierwszy, polski program antywirusowy, który swoje korzenie ma właśnie na warszawskim Ursynowie.

  Dyskietka mks_vir – kto pamięta?

  Mks_vir’a powołał do życia w drugiej połowie lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku wybitny polski informatyk i programista, Pan Marek Sell. Pierwsze, działające w systemie DOS wersje aplikacji były odpowiedzią na pustą przestrzeń, która powstała na naszym rynku wokół rozwijającego się uniwersum wirusów komputerowych. Mówiąc wprost – do tamtego czasu nie było w Polsce żadnego programu, który potrafiłby poradzić sobie z pojawiającymi się jak grzyby po deszczu wirusami. W zaistniałej sytuacji mks_vir błyskawicznie zyskał popularność i w latach dziewięćdziesiątych był chyba najczęściej „piratowanym” polskim programem w rosnącym w wykładniczym tempie świecie PC, a artefakty z epoki w postaci charakterystycznych dyskietek mks_vir do dziś krążą po aukcjach internetowych.

  Wyścig z cyberprzestępcami

  Chyba żadna branża nie rozwija się tak szybko, jak informatyka. Dotyczy to niestety także jej ciemnej strony, czyli cyberprzestępczości i szkodliwego oprogramowania. Mks_vir rozwijał się równie dynamicznie, z programu antywirusowego stał się pakietem zabezpieczającym, a swoją ochroną obejmował kolejne wersje systemów Windows i był gwarantem bezpieczeństwa i niezakłóconej pracy kolejnych pokoleń polskich użytkowników komputerów i Internetu. Pakiet mks_vir stopniowo otrzymywał kolejne moduły ochronne, sprawdzał pocztę, strony internetowe, nośniki USB. Otrzymywał liczne nagrody, był również doceniony godłem Teraz Polska w III Edycji Konkursu.

  Więcej ciekawostek i intryg z historii mks_vir jest dostępnych na stronie producenta: https://mks-vir.pl/historia/

  Nowa odsłona

  Najnowsza edycja mks_vir to złożony pakiet Internet Security oraz Endpoint Security w przypadku wersji zarządzanej z poziomu centralnej konsoli administracyjnej. Ochronie podlegają wszystkie obszary systemu, które potencjalnie mogą stanowić furtkę dla szkodliwego oprogramowania i całości cyberprzestępczego świata. A jest ich całkiem sporo – zainfekowane serwery i strony www, konie trojańskie i backdoory w załącznikach poczty, zainfekowane pliki na nośnikach USB, luki w oprogramowaniu, podatności, maile straszące ujawnieniem rzekomo pozyskanych, kompromitujących materiałów, ransomware szyfrujące dane i żądające okupu – od samego myślenia o tym można nabawić się konkretnego bólu głowy, a to dopiero początek wyliczanki. Każdego dnia pojawiają się nowe zagrożenia, a aktywiści cyberprzestępczego uniwersum bez wytchnienia poszukują nowych ścieżek ataków. Słowem – dzieje się i dlatego warto szukać wsparcia w rozwiązaniach firm, które dobrze orientują się realiach rynku, na którym działają. Trudno tutaj o lepszego gracza niż polski mks_vir.

  Szczegółowe informacje o funkcjach realizowanych przez pakiet mks_vir dostępne są na stronie producenta:  https://mks-vir.pl/cechy-glowne/

  mks_vir dla czytelników portalu haloursynow.pl

  Jeśli chcecie Państwo zapoznać się z najnowszą wersją pakietu mks_vir, to nadarza się ku temu idealna okazja – producent przygotował dla czytelników portalu haloursynow.pl pełną, 90 dniową wersję aplikacji: https://mks-vir.pl/halo-ursynow/

  Nie jest wymagana żadna rejestracja, nie trzeba podawać maila – zero haczyków.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 29

  • 15
   BARDZO PRZYDATNY
  • 7
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW
  Artykuł załadowany: 0.373 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 25.02.2022 - 25.05.2022