REKLAMAA1-PizzaSANGIOVANNI-01-02----29-02-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ31 sierpnia 2019, 11:25 komentarzy 2
  Ursynowscy złoci medaliści juniorskich Mistrzostw Świata w brydżu

  Ursynowscy złoci medaliści juniorskich Mistrzostw Świata w brydżu (nadesłane)

  Młodzi brydżyści z Ursynowa zdominowali Mistrzostwa Świata w chorwackiej Opatiji. Juniorski turniej nad Adriatykiem zakończył się dla dzielnicowego teamu U21 wywalczeniem złotego krążka. To jednak nie koniec sukcesów - chłopcy zwyciężali jeszcze w innych startach, a Joanna Zalewska zajęła pierwsze miejsce w kategorii U26.

  W chorwackiej Opatiji odbyły się 6. Otwarte Mistrzostwa Świata Młodzieży w brydżu. Turniej trwał w dniach 20-29 sierpnia. Wśród zawodników znalazła się ekipa brydżystów z Ursynowa - nasi gracze wypadli fantastycznie, co przełożyło się na zdobycze medalowe.

  - Nasi zawodnicy wypadli świetnie. Wygrali wszystkie konkurencje. Sukces jest bardzo cenny, bo zawody były silnie obsadzone. Liczne pary chińskie i cała czołówka europejska stanowiły prawdziwe wyzwanie. Byliśmy jednak przygotowani i w optymalnej formie - ocenia Piotr Dybicz, trener młodych brydżystów.

  W kategorii teamów U21 zwyciężyła polska reprezentacja. W jej skład weszli: Tomasz Kiełbasa, Kacper Kopka, Jakub Bazyluk oraz Krzysztof Cichy. Poza tym Tomasz Kiełbasa i Kacper Kopka wywalczyli złoty medal w kategorii par U21. Rewelacyjnie wypadła także Joasia Zalewska, która w kategorii U26 brydżystek zajęła pierwsze miejsce.

  - Krzyś Cichy zwyciężył również w turnieju indywidualnym, w którym każde rozdanie jest grane z innym partnerem. Mamy istną dominację młodych brydżystów z Polski. Wszyscy są zawodnikami klubu Akademia Brydża AZS Uniwersytetu Warszawskiego - komentuje Karol Kasperkiewicz z Polskiego Związku Brydża Sportowego.

  Juniorscy czempioni są związani z Ursynowem, na co dzień szlifują umiejętności w Centrum Sportów Umysłowych przy ul. Polinezyjskiej 10.

  (źródło: sport.ursynow.pl)

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 32

  • 19
   BARDZO PRZYDATNY
  • 7
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Artykuł załadowany: 0.2874 sekundy
  REKLAMAA2-SMB-Ursynów--31-01----29-02-2020