REKLAMAA1-TEFAL  01.12.2020 - 31.12.2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 października 2020, 17:17 komentarzy 14

  (SK)

  Dwaj młodzi radni PiS z Ursynowa oświadczyli, że nie popierają czwartkowej decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie ustawy aborcyjnej. Ich zdaniem, naruszenie kompromisu aborcyjnego, może się obrócić przeciwko konserwatystom. - Gdy lewica dojdzie do władzy, nie będzie miała już żadnych wątpliwości nad zmianą prawa w odwrotną stronę. Więc na dłuższą metę szkodzi to Waszym postulatom - napisał najmłodszy ursynowski radny Piotr Świątkowski z Prawa i Sprawiedliwości.

  Podział po wyroku TK o niezgodności z konstytucją przepisów aborcyjnych dotyczących przypadków ciężkiego uszkodzenia płodu przebiega na przekór zwyczajowym podziałom politycznym. O czym można się przekonać na Ursynowie.

  Dwójka radnych PiS wybranych w naszej dzielnicy oświadczyła dziś w mediach społecznościowych, że jest przeciwko złamaniu obowiązującego od 23 lat "kompromisu aborcyjnego".

  Jednym z nich jest radny miejski z Ursynowa 26-letni Michał Szpądrowski, który już w radzie dzielnicy dał się poznać, jako umiarkowany konserwatysta.

  Nie zgadzam się z treścią wczorajszego wyroku TK. Argumentami prawnymi posługiwać się nie będę (…), ale ze skutkami społecznymi orzeczenia jest mi nie po drodze (…).

  Najbliżej w tej rozgrzewającej emocje społeczne sprawie jest mi do statutu quo, znanego jako kompromis aborcyjny. Funkcjonował ponad 20 lat w przestrzeni publicznej, mam nadzieję, że do niego wrócimy. Gwoli przypomnienia niektórym - kompromis, którego bronił Lech Kaczyński w marcu 2007 roku

  - napisał radny Szpądrowski.

  Cztery godziny później, zainspirowany słowami swojego kolegi, na oświadczenie w sprawie aborcji zdobył się najmłodszy ursynowski radny dzielnicowy - Piotr Świątkowski, 23-latek.

  Chciałbym jednak wyrazić swoje niezadowolenie i niezrozumienie dla wczorajszego wyroku Trybunału Konstytucyjnego (…). Podważa (on - dop. redakcja) istniejący od ponad 20 lat tzw. „kompromis aborcyjny”. Mam pełną świadomość, że nie podoba się on ani liberałom, ani konserwatystom. Jednak przez wiele lat stanowił granicę nieprzesuwalną przez rządy zarówno lewicowe, jak i prawicowe. Zawierał też w sobie przypadki tak ciężkich sytuacji, w których kobietom pozostawiano wybór dotyczący ciąży 

  - napisał radny.

  Nie rozumiem i nie wyobrażam sobie, żeby Państwo w tak wrażliwej sprawie mogło cokolwiek narzucać kobietom. Jestem przekonany, że jest to sfera, która powinna pozostać pod ich osobistym wyborem.

  23-letni radny napisał też parę zdań do swoich konserwatywnych znajomych.

  - Uważam też, że gdy lewica dojdzie do władzy, nie będzie miała już żadnych wątpliwości nad zmianą prawa w odwrotną stronę. Więc na dłuższą metę szkodzi to Waszym postulatom - skwitował.

  "Temat wrażliwy"

  O komentarz do słów swoich kolegów zapytaliśmy trzeciego radnego PiS z Ursynowa w podobnym wieku, 26-letniego Mateusza Rojewskiego. Nie chciał jednak wyjawić swojego stanowiska w sprawie wczorajszego wyroku i odsyła do rzecznika prasowego PiS. Gdy pytamy, czego się wstydzi odpowiada:

  - Swoje poglądy w tej sprawie zostawię dla siebie. Zostałem wybrany na radnego, żeby zajmować się sprawami samorządowymi i jestem przekonany, że wyborcy doceniają moją aktywności na tym polu. Jeżeli kiedyś zostanę wybrany posłem, wówczas z chęcią będę komentował sprawy światopoglądowe o znaczeniu ogólnokrajowym - odpowiedział Rojewski, dodając, że to temat wrażliwy i każda osoba ma własne zdanie.

  Zaskakujace oświadczenie jego kolegów nie omieszkał skomentować Antoni Pomianowski, 31-letni radny dzielnicowy z Inicjatywy Mieszkańców Ursynowa.

  - Daje trochę nadziei, że młode pokolenie w PiS nie jest tak twardogłowe jak stare, partyjne, leśne dziadki - mówi radny. Sam jednak nie chce wypowiadać się na temat decyzji Trybynału, bo "nie chce brać udziału w tym sporze".

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 48

  • 11
   BARDZO PRZYDATNY
  • 14
   ZASKOCZONY
  • 5
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 5
   WKURZONY
  • 11
   BRAK SŁÓW

  14Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Mpp1986 14 16 dni temu

   Sensowne uzasadnienie. Uważam tak samo. PiS ma jakąś dziwną skłonnośc do poprawiania dobrze funkcjonujących rzeczy do tego stopnia, że obrzydza je niemal wszystkim. Vide zakaz handlu w niedzielę: akcept systemu 2handlowe/2niehandlowe cieszył się zrozumieniem większości moich znajomych (niePiS a czasem antyPiS). Zmiana na kilka ndz w roku... i każdy z nich ma ochotę na otwarte markety w 52 niedzielę w roku... i tak jak po dojsciu do władzy liberałowie/lewacy etc. Zmienia ustawę aborcyjna tak samo "wydadzą w powietrze" fajny, prorodzinny zakaz handlu w niedzielę (w systemie 2+2)

   Edytowany: 15 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wiślak 13 miesiąc temu

   aha, czyli LEWICA może zmienić prawo bardziej na lewo ale PRAWICA nie może zmienić bardziej na prawo... rozumiem... bardzo ciekawe...

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 12 miesiąc temuocena: 50% 

   Zrozumcie jedno: to nie Kaczyński za tym stoi, tylko Ziobro! Wewnątrz Zjednoczonej Prawicy toczy się wojna. Ziobro zagrał Kaczyńskiemu na nosie.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Misiek 11 miesiąc temuocena: 64% 

   Za grosz im nie wierzę. Mówią tak tylko by nie zrażać wyborców. Jakby się znaleźli w Sejmi to zagłosowaliby tak jak im każe Kaczyński.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pawello 10 miesiąc temuocena: 50% 

   DLACZEGO PISZECIE TRYBUNAŁ KONSTYTUCYJNY? To NIE JEST Trybunał, tylko niepraworządny twór udający Trybunał. W ten sposób legitymizujecie decyzje mgr kucharki i komunistycznego prokuratora.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Krzysztof 9 miesiąc temuocena: 40% 

   Ciekawe zjawisko..... że w temacie aborcji - wypowiadających się osób - większość stanowią mężczyźni, którzy nie mają zielonego pojęcia, czym jest urodzenie i troska o dzieci, o różnym stopniu ich niedorozwoju fizycznego, umysłowego itd. Więc darujcie sobie swoje dywagacje, bo jest to po prostu śmieszne. Chyba, że już na przyszłość zamatwiacie sie tym, że Pan/Pani MARGOT może być w ciąży i płód nie będzie miał cech zdrowego dziecka i trzeba będzie go usunąć, by nie dawać dowodu przeciwnikom ślubów homoseksualnych, że natura sama stawia temu zaporę. Ale na poważnie. Osobiście targany od lat różnymi przemyśleniami uważam, że jedynymi uprawnionym do wypowiadania się w pierwszej kolejności w tym temacie są matki i ojcowie dzieci skazanych na ich życiową decyzję co uczynić. By raz na zawsze to przerwać ...... Wzywam wszystkich z lewa, prawa, centrum oraz dołu i góry do przeprowadzenia niezwłocznego narodowego referendum. Niech naród podejmie decyzję, a nie widzimisię kogokolwiek.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~RR 8 miesiąc temuocena: 75% 

   Ciekawe zjawisko..... że w temacie aborcji - wypowiadających się osób - większość stanowią (i tu było nieobrażające nikogo pewnej grupy osób o określonej orientacji, ale tak ta redakcja dba o wolnosc słowa i wypowiedzi, ze ją ocenzurowała i usunęła). Czy tu w ogóle można usuwać słowo na l., czy juz samo to obraża?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wojtek39 7 miesiąc temuocena: 44% 

   I bardzo dobrze, że usuwają szczujące i debilne komentarze. Sam często takie zgłaszam do skasowania.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 4 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~RR 6 miesiąc temuocena: 100% 

   A konkretnie co w takim wpisie jest szczującego i debilnego? Bo zgodnie z twoją hmmm, logiką, mozna szczuc na mezczyzn, ze maja najwiecej do powiedzenia w sprawie aborcji i to nie jest debilne, ale juz nie mozna napisac, ze najwiecej do powiedzenia mają osoby o okreslonej orientacji?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~seniorek 5 miesiąc temuocena: 25% 

   przeciwnicy PiSu wyjdą demonstrować a za tydzień na narodowym się spotkają, nie kumacie? PiS pozbywa się opozycji przy pomocy zarazy. To jest normalne ludobójstwo.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 4 miesiąc temuocena: 77% 

   A kogo interesuje zdanie marionetek?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 3 miesiąc temuocena: 96% 

   Boom, jest to o tyle ciekawe, ze zaraz przestaną być marionetkami, bo wyladują na bruku. Wiedza o tym, dlatego podparli się stanowiskiem Lecha Kaczyńskiego, uznając, ze takiej świętości nikt nie ruszy. Ale mylą się, nauki Lecha ma w du...ie nawet jego brat, gdy mu nie pasują. Mimo to zgadzam się z młodziakami - gdy lewica dojdzie do władzy, a pewnie kiedyś dojdzie, w ramach zemsty zdmuchnie zakazy aborcyjne. I dopiero będzie kwik na prawicy. Kompromis aborcyjny jest zły dla każdego, ale każdemu daje argumenty by go utrzymywać. Choć pewnego dnia Polska zapewne podzieli losy katolickiej Irlandii - aborcja bez ograniczeń, śluby homoseksualne... ale na taki zwrot akcji kościół katolicki w Irlandii cierpliwie grabił sonie latami. Zupełnie jak nasi purpuraci.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 23 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 2 miesiąc temuocena: 74% 

   Jako, to tak jakbym miał słuchać kukiełki prezydenta czy też jego córki - "doradcy". Bezcelowe. Jak chcą mieć własne zdanie to niech głosują wedle swojego uznania a nie wedle rozkazu samozwańczego ojca narodu.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 14 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3332 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.12.2020 - 31.12.2020