REKLAMAA1 MAGICAL PLACES 15.06.2022 - 14.09.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (FB/KS Metro Warszawa/Anna Olczyk-Waldowska)

  Sport, rywalizacja i przede wszystkim dobra zabawa. Młodzi siatkarze z całego kraju rozegrali na Ursynowie Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki. W hali przy ul. Hirszfelda nie zabrakło sportowych emocji i ekscytujących pojedynków na wysokim poziomie. Idealny sprawdzian przed nadchodzącymi mistrzostwami Mazowsza.

  Cóż to był za weekend! W sobotę i niedzielę w hali sportowej przy ul. Hirszfelda 11 odbywało się prawdziwe sportowe święto. W organizowanym przez ursynowskie KS Metro Ogólnopolski Turnieju Minisiatkówki chłopców wzięło udział 18 trzyosobowych i 10 czteroosobowych drużyn. Łącznie na parkiecie zameldowało się niemal stu zawodników z czterech województw - lubelskiego, podlaskiego, świętokrzyskiego oraz oczywiście mazowieckiego - którzy rozegrali 130 meczów.

  Turniej był wyśmienitą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności. Podczas pierwszego dnia zawodów zmierzyły się ze sobą „trójki”. Zespoły zostały podzielone na trzy grupy. Tam siatkarze grali w systemie „każdy z każdym” do 21 punktów. 

  Najlepsze cztery zespoły z każdej z trzech grup zostały następnie podzielone na dwie mistrzowskie po sześć zespołów. Dalej o walce o konkretne miejsca w tabeli decydowało miejsce w grupie. Zwycięzcy grup zagrali o pierwsze miejsce. Drużyny zajmujące drugie miejsca w grupach o trzecie i tak dalej. Natomiast pozostałe sześć zespołów z pierwszego etapu walczyło o miejsca od 13. do 18. w ramach jednej grupy. 

  Seniorscy idole

  Grze młodych siatkarzy przyglądali się ci starsi. W hali przy ul. Hirszfelda pojawili się siatkarze Projektu Warszawa - Igor Grobelny oraz Jakub Kowalczyk. Siatkarze na własne oczy mogli zobaczyć, jak na parkiecie sprawdza się dzisiejsza młodzież. Każdemu medaliście turnieju na pamiątkę wręczyli pamiątkowe koszulki swojego zespołu. Teraz młodzi zawodnicy na pewno nie zapomną takiego przeżycia. 

  A kto został zwycięzcą? Oczywiście siatkarze ursynowskiego KS Metro Warszawa - Michał Topór, Jan Kozerski, Albert Waldowski. Chłopcy zmierzyli się w bratobójczej walce z drugim zespołem klubu w składzie Henryk Roszkowski, Mikołaj Rek, Mateusz Miłosek, Bartek Sadowski, który sięgnął po srebro. Na trzecim stopniu podium zameldowali się gracze LKS Wrzos Międzyborów. 

  Pierwszy dzień turnieju obfitował w wielkie emocje - radość po zwycięstwie, smutek po porażce. Każdy młody siatkarz był jednak zadowolony, gdyż każdy pokazał się z jak najlepszej strony. W niedzielę - kiedy to na parkiecie stanęły czteroosobowe zespoły - nie było inaczej. 

  Chłopcy również grali w systemie „każdy z każdym”. Tym razem zostali jednak podzieleni na dwie grupy po 5 zespołów. Dalej w walce o miejsca od 1. do 5. zagrały zespoły z pierwszych i drugich miejsc oraz miejsce trzecie z lepszym wynikiem w grupie. Natomiast „druga” trzecia drużyna oraz  czwarte i piąte zmierzyły się o pozostałe miejsca w turnieju.

  Przygotowania do ważnego turnieju

  Zwycięzcami w kategorii „czwórek” także zostali zawodnicy KS Metro. Po złoto sięgnęli - Jan Kudlik, Adam Małecki, Jeremi Wodzyński i Jan Strzałkowski. Srebro trafiło w ręce najmłodszych siatkarzy turnieju - Michała Topora, Alberta Waldowskiego, Jana Kozerskiego, Mikołaja Reka, Henryka Roszkowskiego oraz Mateusza Miłoska. Chłopcy również zagrali w barwach ursynowskiego klubu. Brąz zdobyli zaś Tytani Białystok. Medaliści także otrzymali pamiątkowe koszulki Projektu Warszawa.

  Dla wszystkich młodych siatkarzy Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki był wspaniałą przygodą, ale także ostatnim egzaminem przed zbliżającymi się niezwykle ważnymi zawodami. Już 28 maja w Józefosławiu rozpocznie się finał Mistrzostw Mazowsza w minisiatkówce. W ciągu dwóch dni reprezentanci KS Metro Warszawa zagrają mecze w nie tylko w „trójkach” i „czwórkach”, ale także w parach. 

  Jednocześnie ursynowski klub zaprasza młodych sportowców, by spróbowali swoich sił w siatkówce. Właśnie trwa nabór dla roczników 2009-2013. KS Metro Warszawa poszukuje wysportowanych i wysokich chłopców, którzy nie boją się nowych wyzwań. Zainteresowanych do kontaktu zaprasza trener Adam Bigos (nr tel. 512 257 114).

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

  • 4
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.4737 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022