REKLAMAA1 SanGiovanni  01.01.2021 - 31.01.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (KS Metro)

  Młodziczki z siatkarskiego klubu KS Metro Warszawa wywalczyły brązowy medal na Mistrzostwach Polski w Giżycku. To pierwszy medal w historii młodzieżowej żeńskiej sekcji ursynowskiego klubu.

  Fazę grupową podopieczne Dariusza Kopaniaka przeszły jak burza, pokonując wszystkie trzy drużyny ze swoje grupy. Najpierw 2:0 wygrały z UKS Pomorzanie Pogodno Szczecin, następnie, także 2:0 z MKS Dwójka Zawiercie. W ostatnim meczu fazy grupowej w tie-breaku (2:1) pokonały SMS Solna Wieliczka. Trzy zwycięstwa dały im awans do półfinałów z pierwszego miejsca w grupie B, gdzie czekały na nie już zawodniczki #Volley Wrocław, jak się później okazało mistrzynie Polski.

  Półfinałowy mecz był zdecydowanie najcięższym dla naszych siatkarek, które mimo prowadzenia w tie-breaku, ostatecznie uległy wrocławiankom 1:2 i nie awansowały do wielkiego finału Mistrzostw Polski młodziczek. Podopiecznym Dariusza Kopaniaka została walka o brąz.

  Choć sobotnie półfinałowe spotkanie skończyły o później, nocnej godzinie, w niedzielny poranek były w pełni gotowe do walki o brązowy medal Mistrzostw Polski. Od pierwszej do ostatniej piłki tego decydującego, ostatniego meczu, nie pozostawiły złudzeń swoim przeciwniczkom z Włocławka, że do Warszawy nie zamierzają wracać z pustymi rękoma. Grając bardzo pewnie i kombinacyjnie zwyciężyły 2:0 i stanęły na trzecim stopniu podium Mistrzostw Polski.

  - Powiedziałem dziewczynom, że ten brąz jest pozłacany i że jest o wyjątkowej wartości, bo raz, że to pierwszy medal Mistrzostw Polski dla dziewczęcego KS Metro i dwa, że ten brąz będzie zawsze miał w sobie niewidoczną grawerkę 13:9 z późniejszymi mistrzyniami Polski a dla nas będzie oznaczał, że umieliśmy się po tym przegranym półfinale szybko pozbierać, a to sztuka, która udaje się tylko najlepszym sportowcom. Kto wie może na złoto przyjdzie wkrótce czas za rok, dwa - mówi trener Dariusz Kopaniak.

  Brązowy medal Mistrzostw Polski młodziczek, to 14. medal młodzieżowych Mistrzostw Polski w historii klubu z Ursynowa, ale pierwszy w ciągu pięcioletniej historii sekcji żeńskiej KS Metro Warszawa, powstałej w 2014 roku). To piękny prezent na 25-lecie działalności młodzieżowego KS Metro Warszawa, które będziemy obchodzić w grudniu.

  Końcowa kolejność Mistrzostw Polski Młodziczek Giżycko 2019:

  1.       #Volley Wrocław

  2.      UKS Pomorzanie Pogodno Szczecin

  3.      KS Metro Warszawa

  4.      WTS KDBS Bank Włocławek

  5.      MKS Dwójka Zawiercie

  6.      Gedania Gdańsk

  7.      MS Solna Wieliczka

  8.     UKS Lider Konstantynów Łódzki

  Nagrodę indywidualną, dla najlepszej przyjmującej Turnieju otrzymała zawodnicza KS Metro Warszawa – Karolina Staniszewska.

  Wyniki spotkań KS Metro Warszawa podczas Mistrzostw Polski młodziczek w Giżycku:

  10 maja (piątek):

  • UKS Pomorzanie Pogodno Szczecin – KS Metro Warszawa 0:2 (20:25, 23:25), MVP: Karolina Staniszewska
  • KS Metro Warszawa – MKS Dwójka Zawiercie 2:0 (25:10, 25:22), MVP: Wiktoria Dalach

  11 maja (sobota):

  • GRUPA B: SMS Solna Wieliczka – KS Metro Warszawa 1:2 (26:24, 24:26, 13:15), MVP: Paulina Raszkowska
  • II mecz półfinałowy: #Volley Wrocław – KS Metro Warszawa 2:1 (25:23, 21:25, 16:14)

  12 maja (niedziela) - mecz o 3.miejsce:

  • WTS KDBS Bank Włocławek – KS Metro Warszawa 0:2 (8:25, 18:25)
  • MVP: Wiktoria Zagumny

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3503 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.01.2021 - 31.01.2021