REKLAMAA1 SanGiovanni  01.12.2020 - 31.12.2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ24 października 2020, 09:00 komentarzy 14
  Plac w Parku Jana Pawła II to betonowa patelnia

  Plac w Parku Jana Pawła II to betonowa patelnia (SK)

  Urzędnicy myślą co zrobić, by plac z fontanną w Parku Jana Pawła II był bardziej zielony. Przymierzają się też do remontu uszkodzonej fontanny.

  Plac przed kościołem Wniebowstąpienia Pańskiego przy al. KEN to ogromna betonowa patelnia. W zamyśle projektanta prof. Marka Budzyńskiego miał być to odpowiednik miejskiego rynku. To jedna z nielicznych w naszej dzielnicy tak dużych, otwartych przestrzeni miejskich.

  Wypełnienie tej nawierzchni kostką brukową z czasem przynosi coraz więcej problemów, jest niezgodne z aktualnymi trendami w kształtowaniu przestrzeni publicznej. Dlatego urzędnicy zaczęli myśleć co zrobić, by pojawiło się tu więcej zieleni.

  - To plac mocno zabetonowany. Rosną tam lipy, ale rosną słabo, bo misy są zabudowane kostką brukową. Zaczęliśmy się nad tym zastanawiać, szukamy pomysłów, aby trochę zazielenić ten plac i go odbetonować. Usunąć trochę kostki - mówił wiceburmistrz Bartosz Dominiak podczas spotkania z radnymi na komisji architektury.

  Jednym z pomysłów jest dostawienie dwóch rzędów drzew od strony budynków przy Pasażu Ursynowskim. Ale teren jest bardzo kłopotliwy. 

  - Pod spodem jest dużo infrastruktury liniowej. Park jest też projektem architektonicznym, nie możemy przecinać osi widokowej od Romera do kościoła. Chodzi więc o drobne zmiany, które sprawią, że plac będzie bardziej zielony - mówi Dominiak.

  Urząd czeka na propozycje, także od mieszkańców. Pierwszą rzuciła na posiedzeniu komisji architektury radna Olga Górna.

  - Ten plac to patelnia. Proponuję obsadzić go drzewem niewymagającym i nie rozrastającym się, nieco zapomnianym, sumakiem octowcem, który intensywnie zmienia barwy podczas jesieni - mówiła radna.

  Sumak bywa nazywany jednak zmorą sąsiadów i to dlatego spółdzielnie przestały go sadzić w przestrzeni publicznej. Bo drzewo - wbrew informacjom radnej - jest bardzo ekspansywne i trudne do opanowania.

  Fontanna zepsuta. Przez dorosłych

  Jeszcze w tym roku remont przejdzie fontanna na środku placu przed kościołem. W tym roku nie została uruchomiona ani razu.

  - Stało się tak, po pierwsze - przez Covid-19, a po drugie - fontanna jest uszkodzona, przede wszystkim dlatego, że chodzili po niej dorośli, a ostatnio mieliśmy zdjęcia osób jeżdżących na hulajnogach - powiedział wiceburmistrz Dominiak.

  Część dysz w fontannie została uszkodzona, podobnie jak część oświetlenia. Urzędnicy postawili w tym roku cztery tabliczki zabraniające mieszkańcom wchodzenia na płytę urządzenia, ale sam burmistrz przyznaje, że nie są one elementem estetycznym, który wpasował się w otoczenie.

  Fontanna ma zostać uruchomiona wiosną przyszłego roku, pod warunkiem, że nie będzie epidemii.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 67

  • 25
   BARDZO PRZYDATNY
  • 8
   ZASKOCZONY
  • 13
   PRZYDATNY
  • 5
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 8
   WKURZONY
  • 7
   BRAK SŁÓW

  14Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Mójnick 14 miesiąc temuocena: 60% 

   Zrobić ogolnodostepny parking, przed kościołem na zdjeciu już stoi limuzyna ☺️

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~CO BY TU JESZCZE ....? 13 miesiąc temuocena: 100% 

   Komuś potrzebna darmowa kostka brukowa ? Niech się skupią na Centrum Kultury „Alternatywy” ??? , ze świeżo wybudowanym kosmodromem. Wystarczy zrealizować darmowy pomysł ~unicorna przekazany tu w komentarzu ( wczoraj o 13:51). Niech Urząd Ursynów zajmie się zagospodarowaniem Centrum Kultury „Alternatywy” ??? , ze świeżo wybudowanym kosmodromem.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wiedzący 12 miesiąc temuocena: 60% 

   "Ten plac to patelnia. Proponuję obsadzić go drzewem niewymagającym i nie rozrastającym się, nieco zapomnianym, sumakiem octowcem, który intensywnie zmienia barwy podczas jesieni - mówiła radna." Tylko nie sumak octowiec. To gatunek inwazyjny, niebezpieczny dla rodzimej flory. Rozrasta się szybko, tworzy nowe odrosty korzeniowe wybijające się na powierzchnię i przy okazji uniemożliwia wzrost innych roślin.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zniesmaczon 11 miesiąc temuocena: 80% 

   Dominiak... Pędzel w garść i maluj na zielono... Może choć farba nie zginie pod twoją "opieką". Co do pomysłu "radnej" to gratulacje... Kto takie indywidua wybierał: nie znam się, ale się wypowiem- choć przyznaję: świetnie pasuje do rządzących w ratuszu ;/

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszkaniecbliski 10 miesiąc temuocena: 43% 

   Cokolwiek, byle zasłaniało tę stodołę z krzyżykiem. To nie jest najlepszy projekt Budzyńskiego.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Abp Ferdynand Kiepski 9 miesiąc temuocena: 53% 

   Proponuję wyburzyć kościół, zaorać teren i wysiać krzewy.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sasiad 8 miesiąc temuocena: 50% 

   To może chociaż plebanię wyburzyć? W sumie obszarem dorównuje samemu kościołowi, a co się tam odbywa wie tylko księżulo i jego czarny harem. Od razu odpisze krzykaczom: dopóki łożę na tą instytucje, to będę sobie uzurpował prawo do wygłaszania własnego zdania!

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 5 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~unicorn 7 miesiąc temuocena: 79% 

   1. Ławki stojące pomiędzy drzewami przesunąć do przodu, w stronę fontanny. 2. Obszary bez kostki, w których rosną drzewa połączyć parami (tak aby utrzymać możliwość przejścia bez deptania zieleni), trochę powiększyć na boki i dosadzić niewielkie krzewy. 3, Na terenie kostki dostawić donice z zielenią, które w przypadku organizowanych tu imprez będzie można czasowo przesunąć na bok 4. Dogadać się z kościołem i wprowadzić trochę zieleni na terenie przed kościołem - to dużo większy i brzydszy obszar niż "ryneczek" z ładnej kostki. PS. Taki teren jest przydatny, są tu organizowane koncerty i kiermasze - nie zepsujmy tego.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rekin 6 miesiąc temuocena: 59% 

   Teren ogromny. I zgodnie z zamysłem projektanta powinien tu przenieść się bazarek z tzw. dołka, obecnie tymczasowo na pętli autobusowej. I już z oczyma wyobraźni widzę jego rozkwit pod skrzydłami pobliskiej parafii. Ale dla wielu będzie to niemożliwe z powodu tego czy owego - choćby najgłupszego - byle nie dopuścić do ziszczenia się tej propozycji. A można urządzić go przepięknie.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~STOKŁOSY 5 miesiąc temuocena: 58% 

   MOŻE NIECH ZAJMIĄ SIĘ CWANIACZKAMI ZE SPÓŁDZIELNI STOKŁOSY. KALORYFERY SĄ ZIMNE.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~modry 4 miesiąc temuocena: 63% 

   Sam/a się zajmij, jesteś spółdzielca. Spółdzielnia jest twoją współwłasnością. Co ma do tego dzielnica?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 10 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wirusek 3 miesiąc temuocena: 83% 

   Modry teoretycznie masz rację. W praktyce organy spółdzielni mogą robić co chcą. I nie ma na nich bata. Wystarczy grupa klakierów.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 10 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Klops 2 miesiąc temuocena: 70% 

   A to nie jest tak, że kaloryfery są spięte z czujnikami ciepła i grzeją tylko wtedy, kiedy na podwórku temperatura spadnie poniżej określonej temperatury? Skoro teraz jest koło 15 stopni, to chyba dobrze, że są zimne?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 7 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wirusek 1 miesiąc temuocena: 50% 

   Klops Na ogół sterują tym termostaty przy grzejnikach w mieszkaniach. Węzeł cieplny w budynku o tej porze już wszędzie powinien pracować. Są spółdzielnie które potrafią uruchomić ogrzewanie na przełomie sierpnia i września choć ludzie chodzą za oknem w krótkich spodniach. Ale zawsze komuś jest zimno.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.247 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021