REKLAMAA1-VISTULA-07-05----06-06-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ30 września 2018, 15:00 komentarzy 3

  (SK)

  Sześć chórów i aż 28 różnorodnych utworów - od religijnych, przez patriotyczne, po rozrywkowe. Sobota na Zielonym Ursynowie upłynęła pod znakiem muzyki chóralnej. A że w naszej dzielnicy prężnie działa co najmniej kilka zespołów wokalnych - wieczór można zaliczyć do udanych.

  Ursynowski Festiwal Muzyki Chóralnej w tym roku miał wiele twarzy. Nie tylko dosłownie, dzięki licznym chórzystom, którzy brali udział w przeglądzie, ale też dzięki bogactwu repertuaru. Sześć zespołów wokalnych z Ursynowa oraz z Grodziska Mazowieckiego zaprezentowało w kościele pw. św. Piotra i Pawła w Pyrach utwory skrajnie odmienne. 

  Zaczęło się od "Marszu Mokotowa" - słynnego hymnu powstańczego w wykonaniu chóru "Ursynovia Cantabile" działającego przy Uniwersytecie III Wieku SGGW. Po chwili przenieśliśmy się do Paryża, by później zatopić się w "Modlitwie obozowej" wykonanej przez Vox Cordis z parafii Wniebowstąpienia Pańskiego. Ursynowskie i nie tylko chóry przeniosły nas w świat refleksji, zadumy, ale i radości.

  Krzysztof Łazutka, kompozytor, organista z parafii przy al. KEN, brawurowo wykonał własną interpretację utworu "Canon" Pachelbela, kojarzącego się z popową piosenką The Farm's "All together now", gdzie autorzy wprost czerpią z akordów oryginalnego kanonu.

  Bardzo dobry występ zaliczył dzielnicowy chór Iuvenis pod dyr. Jakuba Kaczmarka, który zaprezentował cztery różnorodne utwory współczesnych kompozytorów. Chórzyści z roku na rok prezentują coraz lepszy poziom. Wykonanie fragmentu Concerto n. 32 Dmytra Bortniansky'ego zauroczyło słuchaczy. Świetne występy miały też zespoły Ars Chori z Ursynowa, Cantate Domino z parafii Ofiarowania Pańskiego oraz Cantata z Grodziska Mazowieckiego.

  Dostojnie i mocno zabrzmiał końcowa Modlitwa o pokój Norberta Blacha, zaśpiewany wspólnie przez wszystkie chóry uczestniczące w ursynowskim przeglądzie. Miejmy nadzieję, że za rok usłyszymy jeszcze więcej chórów i jeszcze więcej wykonań. 

  ZOBACZ ZDJĘCIA Z FESTIWALU:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

  • 3
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Widz 3 7 miesięcy temuocena: 33% 

   Widać, ze informacje o chórach są rozpisane po bratersku, zamiast po równo. I w mojej subiektywnej ocenie kilka chórów jednak lepiej wypadło od tego najbardziej wychwalanego przez Redaktora. Najmłodszy stażem chór musi jeszcze poćwiczyć śpiew a capella!

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynów 2 7 miesięcy temuocena: 100% 

   I znowu Pan Sitterle na nich najeżdża! Oczywiście, że muszą poćwiczyć, w końcu skoro jak sam Pan powiedział - są najmłodsi stażem, ale rozwijają się znakomicie :) Pan Panie Sitterle jest chyba jedynym, który się ich czepia! To sie nazywa obsesja :) Skąd takie emocje?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynów 1 7 miesięcy temuocena: 71% 

   BRAWO IUVENISY!!!!!

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2529 sekundy
  REKLAMAA2-TOSIA.pl--06-05----05-06-2019