REKLAMAA1 AUTO WIMAR 01.04.2021 - 30.04.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (nadesłane)

  Piesi uciekający przed samochodami, zniszczone trawniki, łamanie przepisów. Ulica Moczydłowska miała być deptakiem, a stała się autostradą z parkingiem tuż przed Lasem Kabackim. Okoliczni mieszkańcy mają dosyć bezkarności kierowców. O poprawienie sytuacji na tej ulicy walczy również jeden z radnych.

  Ulica Moczydłowska prowadzi od ul. Stryjeńskich aż do samego Lasu Kabackiego. Osoby udające się na spacer do tego rezerwatu często podjeżdżają pod sam las i tam też zostawiają swoje pojazdy. Problem polega na tym, że nie powinni tego robić.

  - Zrobili z tej ulicy parking, a nie deptak – stwierdza pan Marcin, mieszkaniec.

  "Tu jest strefa zamieszkania!"

  Na ul. Moczydłowskiej stoi znak D-40 oznaczający strefę zamieszkania. Parkować w niej można tylko na wyznaczonych miejscach. Takowych w pobliżu wejścia do lasu nie ma, lecz kierowcom to zupełnie nie przeszkadza. Swoje samochody zostawiają na poboczach, przy okazji niszcząc tamtejszą roślinność.

  - Próbowałem na własną rękę to ratować i siałem trawę, krzewy. Wszystko jednak niszczą, więc dałem sobie spokój – mówi mieszkaniec pan Kamil.

  Nielegalnie zaparkowane samochody blokują często wyjazdy z okolicznych domów. Ponadto przyczyniają się do wzmożonego ruchu na tej ulicy. Jak zauważa pan Kamil, ulica jest szeroka na dwa samochody. Jeśli jeden pas jest zajęty przez zaparkowane auta, ruch odbywa się tylko na tym drugim. A na nim znajdują się także piesi, którzy często nie mają świadomości, że to oni mają pierwszeństwo na tej drodze.

  - Dochodzi do kuriozalnych sytuacji, że matka z dzieckiem w wózku ustępuje jadącym samochodom i sama wchodzi w błoto – opowiada pan Kamil.

  Na ulicy dochodziło już do potrąceń. Na razie nikt poważniej nie ucierpiał. Jednak według mieszkańców to tylko kwestia czasu. Być może wtedy ktoś się zajmie sprawą na poważnie, bo na razie nie ma do tego chętnych.

  - Straż miejska w ogóle nie reaguje. Czasami przyjadą i nawet nie wysiądą, nie zrobią zdjęć. Ci kierowcy to widzą i dalej zostawiają tam swoje samochody – zauważa pan Kamil.

  Raz pojawiła się policja. Ustawiła radiowóz na Moczydłowskiej i zatrzymywała wszystkich, którzy wyjeżdżali. Wtedy przez tydzień był spokój.

  Nie ma gdzie parkować?

  Jednym z argumentów za parkowaniem na Moczydłowskiej jest brak parkingu, na którym przyjezdni mogliby zostawić swoje samochody i pójść na spacer do lasu. Jak twierdzą mieszkańcy, miejsc jednak wcale nie brakuje. Samochód można zostawić na ul. Stryjeńskich, obok kościoła pw. Ofiarowania Pańskiego czy przy Belgradzkiej i zwyczajnie przejść ten kawałek do lasu.

  - 99% to młodzi ludzie, którzy nie mają potrzeby podjeżdżać tak blisko wejścia do lasu – podkreśla pan Marcin.

  Mieszkańcy próbowali przemówić kierowcom do rozsądku. Ostatnio nawet wydrukowali ulotki, które wkładali za wycieraczki zaparkowanych tam pojazdów. Niektórzy byli zdziwieni, że złamali prawo, gdyż dla wielu znak D-40 nie kojarzy się z ograniczeniem w parkowaniu. Często jednak próba zwrócenia uwagi kończy się agresją, słownymi przepychankami oraz wyzwiskami. Dlatego też mieszkańcy postanowili walczyć w inny sposób.

  - Ustawili przeszkody na tych miejscach, na których kierowcy zostawiają samochody – opowiada pan Marcin. Wzdłuż drogi na poboczach ułożone zostały kamienie i duże gałęzie. Jest to jednak rozwiązanie tymczasowe i nie zawsze skuteczne.

  Wie o tym radny Piotr Skubiszewski z "Otwartego Ursynowa", który już po raz trzeci zwrócił się do burmistrza Roberta Kempy z prośbą o interwencję.

  - Z uwagi na charakter przyrodniczy tego miejsca, bezpieczeństwo pieszych, należy podjąć zdecydowane działania, aby przestrzegano powszechnie obowiązujących przepisów – przekonuje radny.

  Rozwiązanie: Nowy znak i więcej patroli

  Skubiszewski po raz pierwszy problem parkowania na Moczydłowskiej poruszył w 2019 roku, a potem w 2020. Jednakże nic się od tamtej pory nie zmieniło. A wystarczyłoby postawić znak bardziej przemawiający do kierowców - np. zakaz zatrzymywania się lub zakaz wjazdu z wyjątkami. Radny proponuje też ustawienie szlabanu przed wjazdem do Lasu Kabackiego oraz częstsze patrole straży miejskiej, zwłaszcza w weekendy, kiedy samochodów jest najwięcej.

  Zarówno radny jak i mieszkańcy zaznaczają, że wyznaczenie dodatkowych miejsc w okolicy wejścia do Lasu Kabackiego jest niemożliwe. Znalazłyby się one na miejscu pobocza, na którym znajduje się chroniona przez mieszkańców roślinność.

  Czy prośby mieszkańców i radnego spotkają się z odpowiedzią ze strony władz dzielnicy? Czy może jednak rzeczywiście musi dojść do wypadku, aby coś się zmieniło na Moczydłowskiej? Dzielnica szuka rozwiązania.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 259

  • 58
   BARDZO PRZYDATNY
  • 16
   ZASKOCZONY
  • 11
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 131
   NIEPRZYDATNY
  • 18
   WKURZONY
  • 23
   BRAK SŁÓW

  56Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~niePISmienny 56 miesiąc temu

   Gdyby Ursynów miał GOSPODARZA, to ten wybudowałby PŁATNY parking w okolicy (miejsca jest mnóstwo!) i kasę przeznaczał na dalsze inwestycje, choćby na posprzątanie okolicy....Ale Ursynów ma polityków, nie gospodarzy....

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 55 miesiąc temuocena: 100% 

   I kto by za to parkowanie płacił??!! Ogromna większość kierowców zrobi wszystko, żeby parkować za darmo, choćby w kałuży.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Hahahaha 54 miesiąc temuocena: 100% 

   Sporo tam wysiada śmiesznych patyczaków -biegaczy z chudymi nóżkami,opaseczka i kolorowa bluzą i biegnie taki przez las a nie może zaparkować wcześniej:)

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 53 miesiąc temuocena: 100% 

   Inteligencja z Ursynowa się wynosi, na ich miejsce osiedlają się prości ludzie ze wsi którzy wszędzie muszą dojechać samochodem, inaczej po prostu nie potrafią.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jan 52 miesiąc temuocena: 0% 

   Dość ryzykowne uogólnienie definiujące inteligencję miejscem zamieszkania. Czy to raczej nie poziom kultury i zwykła przyzwoitość, które mogą z inteligencją być powiązane ale od niej nie zależą?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 51 miesiąc temuocena: 18% 

   Kazurianie bis. Szlabany, ograniczenia, by nikt im nie jeździł pod oknami.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ozzy 50 miesiąc temuocena: 100% 

   A Ty chciałbyś, żeby Tobie jeździli pod oknami, wszechobecny trollu?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 49 miesiąc temuocena: 85% 

   Dziwię się że władze nie widzą/nie chcą widzieć jak szybko można podreperować budżet tylko przez egzekwowanie przepisów. Wlepiać mandaty bez litości! Tylko nieuchronność kary ma skutek prwewncyjny.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kolec 48 miesiąc temuocena: 90% 

   Oj mamy coś takiego w sobie. Parkowanie w drzwiach, bramie, itd... byle jak najbliżej. Ostatnio, przed tzw. "małą" szkołą na Koncertowej widziałem sytuację, w stylu "Bareji". Bardzo zadbana Pani, w ogromnym aucie typu Van, choć dla mnie to niczym „Titanic” był, wypuściła latorośl przed szkolną furtką i rozpoczęła manewr wycofywania / zawracania. W godzinach szczytu w tym miejscu to nie lada ewilibrystyka. Podziwiam. Z uporem walczyła, nie na trzy, nie na pięć, dużo tych razy, kręcenia, coś pod nosem artykułowała, grymasy na twarzy, rozumiem, gdyż zadanie trudne. A czas ucieka. Nic by w tym dziwnego nie było. Ale akurat wtedy z trzech stron piesi podążali. Pech to, czy przypadek? Na czas walki przystanęli, aby trud był nagrodzony. No cóż. Bliźni bliźniemu, jak mu się nie śpieszy, to czasem pomóc może. A był to starszy Pan z zakupami, starsza Pani, co też coś w ręku niosła i inna późna wiekiem Pani, co i swój pojazd miała, „balkonikiem” zwany. Czekali, czekali i się udało. Droga wolna :)

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 47 miesiąc temuocena: 46% 

   Buraczane bydło. Nie może przejść kilkuset metrów od parkingów przy ul.Braci Stryjeńskich. Patologia.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 27 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 46 miesiąc temuocena: 25% 

   kilkase metrów? pogięło cię, przedpol? to jest 3 km "od parkingów", wrzuć sobie mapy gugla...i 38 minut "spacerku" wg tychże map

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 2 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 45 miesiąc temuocena: 17% 

   aha, i sam jest buraczanym bydłem, rozumiem z zespolem tourette'a... Nie wiem jak nawet srednio kulturalny człowiek moze wyrażac się w taki spoób o innych ludziach, chamie przedpol. Chyba tylko prymityw z chamowa.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 1 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nick_znik 44 miesiąc temuocena: 23% 

   "gdyż dla wielu znak D-40 nie kojarzy się z ograniczeniem w parkowaniu" Znajomość znaków to nie zabawa w skojarzenia. jak sie ma prawo jazdy to powinno się znać definicję znaku

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 50 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~LubieMiasto 43 miesiąc temuocena: 56% 

   Miasto powinno wybudować tam parking przecież to oczywiste że będzie dużo ludzi tam dojeżdżać

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 57 44 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mrowa 42 miesiąc temuocena: 25% 

   Nie ma to jak inteligenta wypowiedz świn.....go blondynaaa, pozdro dla Jakuba ( z kilku nickow sie pisze hhaha) , parking to w głowie wybuduj.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 19 57 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~JKM 41 miesiąc temuocena: 24% 

   I może jeszcze jakąś obsługę kelnerską załatwić? Żarcie za darmo, piwo gratis - w końcu jak jest 500+ to i wszystko inne się należy, tak? Ciekawe czy w Twojej wsi jest tak jak sobie życzysz, a może po prostu po chamsku żądasz więcej dla siebie nic od siebie nie dając?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 16 52 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nick_znik 40 miesiąc temuocena: 24% 

   Ale gdzie miasto powinno wybudować ten parking? Wywłaszczyć właścicieli i wyburzyć domy, czy ściąć drzewa w rezerwacie? A może metro wywłaszczyć? ;-D Niektórzy wykazują się zadziwiającą odpornością na myślenie.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 17 53 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 39 miesiąc temuocena: 35% 

   Może jeszcze w samym lesie????????????????? Przejdź leniu te kilkaset merów od parkingu przy Braci Stryjeńskich

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 14 26 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Prezi 38 miesiąc temuocena: 92% 

   @LubieMiasto I co jeszcze restauracje i supermarket może też? W czym problem, aby zaparkować auto np. koło Tesco, czy Kazury i przejść się? Ale paniska muszę pod sam las dojechać. W 99% to sami młodzi, silni i leniwi.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 11 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obserwator 37 miesiąc temuocena: 26% 

   W poniedziałek rusza budowa Pl. 5 rogów. Nie będzie już ruchu samochodów na odcinku pomiędzy Al. Jerozomskimi i PL. Powstańców Warszawy. Również w tym roku będzie wykonana tzw. rowerowa Marszałkowska. Skoro można mieć pomysły na takie lokalizację, to może będzie też jakiś pomysł na Moczyslowską?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 52 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nick_znik 36 miesiąc temuocena: 12% 

   Dobra wiadomość. bardzo mnie cieszy.. kolejny kawałek stolicy będzie bardziej europejski.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 7 50 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Seth 35 miesiąc temuocena: 89% 

   Zdefiniujesz te europejskość?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 47 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wawa 34 miesiąc temuocena: 39% 

   Słoiki wszędzie muszą tyłko samochodem, bo na wieś na którą wraca samochód jest jakimś wyznacznikiem czegoś tam, a tu jest miasto.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 32 50 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Aktywny 33 miesiąc temuocena: 71% 

   D-40 jest wszędzie na Ursynowie i wszędzie jest ignorowane czym się różni ta uliczka od innych ?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nick_znik 32 miesiąc temuocena: 13% 

   Tym, że komuś się chce wyegzekwować prawo. Mnie to nie dziwi.. nie wszyscy z nas mają mentalność niewolnika.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 7 45 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Robertos 31 miesiąc temuocena: 57% 

   Rozwiązaneie godne aktywistów-psychopatów. Widać zapotrzebowanie na parking to parkingu nie zrobią, sprawnej komunikacji miejskiej nie zrobią tylko postawią zakaz. Warszawo, obudź się, trzeba zrobić porządek z tymi patoaktywistami z samochodozą umysłową.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 53 40 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 30 miesiąc temuocena: 67% 

   dokladnie! od kosciola do lasu to jest dobre kilkanascie minut popylania z buta. I to dla sprawnej osoby. Zamiast dawać pozwolenia na kolejne chałupy tuz pod lasem, trzeba bylo zbudować infrastukture dla ogółu mieszkańców tej części Warszawy, ktorzy chcieliby skorzystać z lasu kabackiego, który NIE JEST własnoscią nielicznych nowomieszkańców Moczydłowskiej. Czyli np. parking, toalety, mozliwośc zostawienie roweru itp.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 52 26 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wer 29 miesiąc temuocena: 35% 

   Ależ przecież takie miejsce macie - wystarczy podjechać do lasu od strony parku Kultury Powsin. Jest i parking, i toalety i do lasu mozna podejść lub pozostać po prostu w Powsinie. Dla jadących samochodem napraawde jest świetny dojazd.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 22 41 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Seth 28 miesiąc temuocena: 75% 

   Od strony parku kultury Powsin, ze wzgledu na strome podejscie, dostep jest bardzo utrudniony dla osob niepelnosprawnych. A juz wozkiem inwalidzkim to dramat. Poza tym tam aut jest tyle, ze w weekendy nie da sie szpilki wcisnac. Dlatego kluczowa jest budowa parkingów z kilku stron lasu a nie kumulowac te auta w jednej lokalizacji. Budowa tych parkingow jest zresztą zgodna z programem PO dla Ursynowa od 15 lat, ale póki co skonczyło sie tylko na obiecankach.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 42 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 27 miesiąc temuocena: 74% 

   ~wer, chyba nie za bardzo orientujesz sie w topografii. Podjechanie do lasu OD strony miasta (Warszawy) i dzielnicy Ursynow, nie jest tożsame z jazdą w korkach do Powsina, kilkanaście razy dłużej, żeby łaskawie dla kilku mieszkańców Moczydlowskiej było wygodniej. W końcu Las Kabacki został udostępniony wszystkim mieszkańcom Warszawy, i to przed wojną, a nie kilku nowomieszkańcom Moczydłowskiej. Jak zwykle władze Warszawy/dzielnicy nie wzieły pod uwage dobra mieszkańcow całej dzielnicy/miasta tylko polasiły na kasiore od developera. A nowomieszkańcy jak zwykle, w odwłoku mieli warunki terenu i teraz ŻĄDAJĄ usuniecia dostępu do lasu. Zupelnie jak nowi mieszkańcy okolic STP (metra) ktorym nagle zaczęło przeszkadzać metro, które jest tu od 20 lat. Nie, nie bedę jeździć z Ursynowa do Powsina, żeby dostać sie do lasu na Ursynowie, drogi werku. Natomiast place podatki i ŻĄDAM udostepnienia lasu w sposób cywilizowany dla wszystkich. Czyli np. budowy parkingu.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 43 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~W(BJS) 26 miesiąc temuocena: 34% 

   Issaa , i jeszcze wyasfaltowane alejki w całym lesie , żeby można na obcasach śmigać .

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 19 37 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jot 25 miesiąc temuocena: 31% 

   Seth, sugerujesz, że wszyscy ci, co zastawiają Moczydłowską to niepełnosprawni z wózkami inwalidzkimi??? Bez przesady. Na zdjęciach nie widać nikogo, kto nie mógłby się przespacerować. Jak idzie do lasu to parę minut dodatkowej drogi go nie zbawi.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 15 34 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 24 miesiąc temuocena: 73% 

   ~W(BJS), nie będę komentowac twojej prostackiej wypowiedzi. Akurat ja mieszkam na Kabatach i jeżdże po lesie rowerem, oraz dojeżdżam nim do lasu. Jednak nie widze tylko swojej doopy, za to widze wyraźnie, że parking na Moczydłowskiej dla tych mieszkańcow, ktorzy mieszkaja dalej np. w okolicach Ciszewskiego, ktorzy jednak chcieliby skorzystać z lasu, i maja do tego prawo, jest potrzebny. Różnica miedzy nami jest taka, że widze całośc problemu a nie tylko własny tyłek - jak ty. Dzieki takim ludziom jak ty, którzy widzą tylko swój interes, mały (to już nie moja wina) lub duzy ten kraj wyglada, jak wyglada. Żałosny kaczystan i dewostan.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 36 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~W(BJS) 23 miesiąc temuocena: 14% 

   Issaa , przeczytaj jeszcze raz co napisałaś ( łeś ) . Kto tu jest prostakiem ? Kończę z Tobą dyskusję , bo szkoda mojego czasu .

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 6 36 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nick_znik 22 miesiąc temuocena: 10% 

   Większej głupoty nie mogłeś palnąć.. masz metro pod sam las! Co 5 min przyjeżdża. Jaką chcesz mieś lepszą od komunikację? Właśnie się Warszawa budzi.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 4 35 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Seth 21 miesiąc temuocena: 90% 

   Ja sugeruje Jot, ze jak burmistrz Dominiak chcial budowac przejscie dla pieszych to sie lansował na tle jednej niepełnosprawnej. Tu jakos nie widzi problemu, zeby ci niepelnosprawni mieli dymac od parkingu przy stryjenskich. Ja tu jak wspomnialem mieszkam, nie potrzebuje parkingu ale w pełni rozumiem potrzebe ich stworzenia dla przyjezdzajacych, bo nie kazdy ma jak ja las pod nosem. Mozna by zaczac od miejsc dla niepełnosprawnych na początek? a nie kazac tym ludziom zasuwac taki kawał, tylko zeby pokazac blachosmrodom ich miejsce.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 35 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Seth 20 miesiąc temuocena: 87% 

   WBJS - ktos tu mowi o asfaltowaniu alejek w lesie, oprocz Ciebie?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 34 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zwykły obserwator 19 miesiąc temuocena: 61% 

   To jeden celów Kamandira - blokada dojazdu do parków, ogólnie do wszystkich obiektów użyteczności jak przychodnie, szkoły, sklepy. usługi. Ale neurobiałki rozkochane i nie rejestrują jak riebiata robią je w konia, np. PRowo. A może marzą o spokojnym domowym hospicjum? hi, hi.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 39 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 18 miesiąc temuocena: 100% 

   Zapomniałeś wziąć leków

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jemiola 17 miesiąc temuocena: 39% 

   Temat bez problemu do ogarnięcia tylko brak zgłoszeń mieszkańców tego rejonu powoduje, że to miejsce nie jest planowane w zadaniach służb , wystarczy dzwonić nawet anonimowo jako mieszkaniec na 112 , rozmowy tam są nagrywane i najblizszy patrol wolny szybko przyjedzie na miejsce. Każdy tylko narzeka zamiast reagować i wymysla jakies fikcyjne szlabany, nie ma zgłoszeń nie ma reakcji! Czasami widać, że kazdy chce zaistnieć w artykule zamiast wykonać prosty telefon.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 112 172 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~W(BJS) 16 miesiąc temuocena: 40% 

   Kiedyś pewien mieszkaniec bloku na Ursynowie kupił sobie nowego Poloneza . Tak się w nim zakochał , że trzymał go pod oknem , włączał ( bez potrzeby ) wyjący alarm . Czyścił , głaskał i odpalał silnik ( też bez potrzeby ) . Wszystko to działo się za znakiem B 35 . Mieszkańcy tego podwórka byli bardzo cierpliwi , wkładali temu panu karteczki za wycieraczkę , na których prosili o przestawienie samochodu na pobliski parking . Nie było żadnej reakcji że strony zakochanego właściciela Poloneza . No i cierpliwość sąsiadów się skończyła . Któregoś dnia piękny , nowy Polonez wyglądał nieco inaczej . Nigdy nie popierałem i nie popieram aktów wandalizmu . Chcę tylko pokazać , że ludzie zdesperowani mogą zrobić rzeczy , których nigdy na codzień by nie zrobili .

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 34 51 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Seth 15 miesiąc temuocena: 72% 

   W dobie wszechobecnych kamerek, nie polecam. § 1. Kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 42 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~W(BJS) 14 miesiąc temuocena: 25% 

   Seth , ja też nie popieram . Opisałem tylko sytuację , która miała miejsce w rzeczywistości . Tylko tyle .

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 12 36 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~seth 13 miesiąc temuocena: 72% 

   Ja zas Warszawiaku BJS na wszelki dopisałem czym to może grozić, zeby czytający mieli świadomość. I wyważyli sobie za i przeciw. Tylko tyle

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 39 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Seth 12 miesiąc temuocena: 60% 

   Ja tu bylem dwa razy potrącony przez rozpędzonych rowerzystów, ktorzy zreszta szybko odjechali. Nigdy nie miałem problemu z czyimś autem a mieszkam na Jaworowej i spaceruje tu codziennie. Samochody jezdza tu akurat bardzo ostrożnie. Parkowanie trzeba ucywilizować. Skoro mozna bylo wybetonowac pod budowe miejsc postojowych dla rowerzystów (przy pełnym aplauzie pana radnego) , to można byłoby i dla tych kilku samochodów - zreszta zgodnie z jedną z głównych obietnic PO dla Ursynowa jeszcze z 2006 roku: "Budowa parkingu postojowego dla osób przyjeżdżających do Lasu Kabackiego".

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 89 60 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Macu 11 miesiąc temuocena: 35% 

   Ciekawe jakie jest IP osoby, która wykonała ten wpis i wpisu z nicku "Boom"? Daje dyszkę, że to samo.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 33 62 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Seth 10 miesiąc temuocena: 72% 

   Nowy na forum? To kliknij "wpisy tej osoby" , jak masz watpliwosci.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 47 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Macu 9 miesiąc temuocena: 83% 

   Okay, dziękuję za doedukowanie. :)

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Seth 8 miesiąc temuocena: 65% 

   Nie ma sprawy. Ta opcja sie tu faktycznie czasem przydaje. A dyszkę wrzuć na jakiś charytatywny cel;).

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 22 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jakub 7 miesiąc temuocena: 88% 

   Przecież często wiele ludzi korzysta z tego samego internetu np. w pracy, lub różne osoby w rodzinie w jednym mieszkaniu, lub nawet kilka rodzin z tego samego budynku.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 22 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcind 6 miesiąc temuocena: 44% 

   Kierowcy czują się bezkarni. Dlaczego ta Straż tak fatalnie działa?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 120 153 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jot 5 miesiąc temuocena: 40% 

   Nie działa fatalnie. W ogóle nie działa. Nie tylko w tej sprawie.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 23 35 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 4 miesiąc temuocena: 61% 

   Robią z igły widły. Na tej ulicy do tej pory potrącił mnie biegacz, który centralnie wbiegł we mnie wrzeszcząc że powinienem iść po ulicy druga stroną oraz dwa razy rowerzyści, którzy nawet nie raczyli się zatrzymać. Incydentów z samochodami - zero. A często tam chodzę, choć jak się zacznie sezon rowerowy to przestanę, bo mam dosyć ich przepychanek wśród pieszych.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 99 62 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Macu 3 miesiąc temuocena: 45% 

   Haha, może popracuj nad kordynacją ruchową? Zderzyć się z biegaczem to doprawdy sztuka. Pozdrowienia od kolarza. Ostatnio byłem tam na spacerze w weekend i jakaś babka koniecznie musiała wjechać pod sam las, zmuszając mnie jako pieszego do zejścia jej z drogi i zaraz oczywiście wracała, znowu rozganiając ludzi, bo nie było (o dziwo) miejsca. Z mojej perspektywy to zwykłe lenistwo, można zaparkować nieco dalej i dojść te 100 metrów... Ps. Żeby nie było, ja szanuję pieszych w lesie i zawsze zwalniam, niemniej piesi też potrafią być uciążliwi, np. kiedy idą całą szerokością ścieżki.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 62 76 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Slonecznik 2 miesiąc temuocena: 46% 

   Dzielnica szuka rozwiązanie, podpowiem rozwiązanie jest bardzo proste i skuteczne. Wystarczy, żeby straż miejska i policja objęła ten teren szczególnym nadzorem i miała to miejsce wpisane podczas każdej odprawy przed wyjazdem na dzielnicę i problem sam zniknie, wystarczy pismo wysłać oficjalne do tych służb i po problemie. PS. Radny też może wysłać pismo .

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 126 150 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jakub 1 miesiąc temuocena: 58% 

   Może zmień nick na konfident albo przynajmniej rudy bardziej do ciebie pasuje

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 38 28 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3789 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.04.2021 - 30.04.2021