Zamknij

Moda na trening mięśni kegla: to warto wiedzieć!

18:54, 14.06.2020 Redakcja Haloursynow.pl Aktualizacja: 18:57, 14.06.2020
Skomentuj mat. prasowe mat. prasowe

Na czym polega ćwiczenie mięśni dna miednicy? I dlaczego warto?

Warszawianki chętnie sięgają po nowinki ze świata mody i urody, tak było zawsze. Tym razem w modzie jest zdrowy styl życia, a szczególnie chętnie śledzimy w sieci ciąże sławnych kobiet. Wzorem numer jeden jest bez wątpienia Anna Lewandowska, która niedawno urodziła i już wszędzie mówi się o tym, że wróciła do treningów! Dzisiaj kobieta po urodzeniu dzieci nie musi rezygnować ze swojego życia i rozwoju. Duży nacisk kładzie się na kondycję fizyczną po ciąży, w tym trening mięśni kegla. Dlaczego tak jest i co warto wiedzieć? Zapraszamy do czytania!

Mięśnie kegla po ciąży

Poród jest ogromnym wysiłkiem dla organizmu kobiety. Chociaż o bólu podczas porodu szybko się zapomina, a miłość do maleństwa wynagradza wszystko, to organizm potrzebuje wiele miesięcy, by móc dobrze funkcjonować. Dotyczy to nie tylko ciała, ale również gospodarki hormonalnej organizmu. Zabiegana mama szybko traci dodatkowe kilogramy, ale osłabione mięśnie kegla: mięśnie dna miednicy bardzo często przysparzają kobietom takich rewelacji, jak nietrzymanie moczu, obniżanie się narządów.

Dużo się mówi również o przyjemności ze zbliżeń z partnerem. Wiadomo, że życie łóżkowe wygląda po ciąży zupełnie inaczej. I chociaż są czynniki, które można zaakceptować, to mięśnie kegla warto ćwiczyć, by zniwelować wiele dolegliwości budzących dyskomfort. Co ciekawe, trening mięśni kegla okaże się pomocny również wtedy, gdy kobieta zdecyduje się na kolejną ciążę. 

Dlaczego warto ćwiczyć mięśnie kegla?

O ile starania o zgrabne mięśnie na brzuchu wymagają katorżniczej pracy i mnóstwa czasu, na którą pełnoetatowa lub dodatkowo pracująca mama nie może sobie pozwolić, o tyle trening mięśni kegla to pestka. Nawet nie trzeba na niego osobno gospodarować czasu. Mięśnie dna miednicy można ćwiczyć na leżąco lub na stojąco. Nie potrzeba do tego specjalnego sprzętu, chociaż lekarze i inne kobiety zalecają kulki gejszy, które ułatwiają zadanie. W dodatku niwelują ryzyko, że będziemy ćwiczyć nieprawidłowo. Dlaczego warto?

  • W bezpieczny sposób wzmacniamy mięśnie dna miednicy. Mięśnie, które podtrzymują narządy!
  • Regularne ćwiczenia w stosunkowo krótkim czasie pozwolą pozbyć się problemu z nietrzymaniem moczu.
  • Wyćwiczone mięśnie kegla to takie, którymi kobieta może poruszać. Jednocześnie stają się one na powrót elastyczne, co wpływa na większy komfort podczas seksu. Pochwa znów jest ciaśniejsza, co wpływa korzystnie na zbliżenia. 
  • Do treningu mięśni kegla nie potrzeba wolnego czasu. Można to robić podczas gotowania obiadu lub sprzątania.
  • Wyćwiczone mięśnie kegla ułatwiają również kolejny poród. Ułatwiają także pierwszy poród, dlatego mięśnie dna miednicy mogą wzmacniać nawet bardzo młode dziewczyny. 

Jak ćwiczyć mięśnie kegla?

Trening mięśni kegla jest stosunkowo prosty: należy zaciskać i rozluźniać mięśnie pochwy. Wystarczy 15 minut dziennie, by pojawiały się efekty już po 6 tygodniach. Niestety wiele kobiet chce czuć różnicę od razu, co doprowadza do przetrenowania mięśni kegla. Takie zjawisko daje nam wyłącznie negatywne skutki, dlatego ważne jest, by pracować mięśniami prawidłowo. I tutaj z pomocą przychodzą kulki gejszy dla początkujących, a później nieco cięższe i mniejsze: dla zaawansowanych.

  • Kulki waginalne drgają w czasie ruchu, co w praktyce oznacza pobudzanie mięśni pochwy do pracy. 
  • Kulka waginalna ułatwia zaciskanie i rozluźnianie mięśni.
  • Drgające kulki gejszy wzmacniają mięśnie kegla w czasie, gdy kobieta spaceruje, chodzi po domu lub ćwiczy. 
  • Wystarczy kilka minut dziennie na początek, potem można ćwiczyć dłużej, ale też nie kilka godzin: to zbędne!

Bez względu na to, czy ćwiczymy z kulkami gejszy, czy bez. Po sesji z zaciskaniem mięśni, czy po kilkunastu minutach noszenia kulek gejszy, zawsze należy dać sobie 5 minut na rozluźnienie mięśni dna miednicy. W tym celu należy położyć się na plecach i z głębokim oddechem rozluźnić mięśnie pochwy. 

Trening mięśni kegla jest dobry dla każdej kobiety, nie wymaga ani czasu, ani siły. Liczy się jedynie systematyczność!

(REKLAMA)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%