REKLAMAA1-DAGRASSO--14-08----13-11-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 września 2019, 13:41 komentarzy 5

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  W trosce o środowisko naturalne i lepszą jakość powietrza powstał kolejny projekt rządowy, by zachęcić Polaków do wprowadzenia zmian w swoich gospodarstwach domowych. Program „Mój Prąd” ma za zadanie dofinansować instalacje fotowoltaiczne. Celem jego, jest zwiększenie produkcji energii z odnawialnych źródeł energii. Przeznaczono na ten cel 1 mld złotych, ale nad składaniem wniosków nie warto się długo zastanawiać, gdyż pula pieniędzy jest ograniczona i liczy się data złożenia wniosku. 

  Kiedy i gdzie, składamy wniosek o dofinansowanie programu „Mój Prąd”.

  Wnioski mogą być składane po zakupie i montażu instalacji PV oraz kompletnym zakończeniu inwestycji. Takim końcowym elementem inwestycji, jest podpisanie umowy z dystrybutorem energii i zainstalowanie licznika dwukierunkowego. Termin składania wniosków trwa od 30.08.2019 r. do 20.12.2019 r. lub do wyczerpania środków przeznaczonych na ten cel. Wnioski należy złożyć w formie papierowej z własnoręcznym podpisem wnioskodawcy. Na kopercie należy umieścić adnotację „Program priorytetowy Mój Prąd”. Wniosek, który można przesłać pocztą, kurierem lub złożyć osobiście, jest dostępny na stronach Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

  Jakie dokumenty musimy złożyć, by starać się o dopłatę w programie „Mój Prąd”

  Do wniosku dołączamy następujące dokumenty:

   

  -  Fakturę za zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej. Każda instalacja opłacona w całości lub części po 23.07.2019 r. może być brana pod uwagę przy staraniu się o dotację. Na kopi faktury, którą prześlemy wraz z dokumentami, powinna być adnotacja „Zgłoszono do programu priorytetowego Mój Prąd”.

  -  Dowód zapłaty faktury.

  -  Dokument potwierdzający instalację licznika dwukierunkowego wraz z numerem i danymi konkretnej umowy. Wzór dokumentu jest podany na stronach NFOŚiGW.

  Kto może starać się o dotacje w programie „Mój Prąd”?

  Program ten jest skierowany wyłącznie do gospodarstw domowych. Jedyne osoby fizyczne wytwarzające energię na własne potrzeby, mogą z niego skorzystać. Warunkiem jest też moc instalacji fotowoltaicznej, która może być w przedziale od 2kW do 10kW. Beneficjenci, którzy korzystali już z dofinansowania w poprzednich programach tego typu np.: „Czyste Powietrze”, nie będą mogli się już starać o kolejne dotacje. Natomiast, można skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej i odliczyć koszty instalacji fotowoltaicznej od podatku. Odliczenie dotyczy jedynie tych wydatków, na które nie uzyskaliśmy dofinansowania. Tutaj szczegóły: https://columbusenergy.pl/2019/07/24/moj-prad-dotacje-do-instalacji-fotowoltaicznych-zasady/

  Ile wyniesie dofinansowanie w programie „Mój Prąd”?

  Jest to bezzwrotna pomoc finansowa, która może pokryć do 50% kosztów kwalifikowanych instalacji fotowoltaicznych. Wysokość przyznawanych dofinansować w programie „Mój Prąd”, nie może jednak przekroczyć 5 tyś. złotych. Całkowity koszt takiej instalacji, przeważnie jest większy niż 10 tyś. złotych, dlatego przewiduje się, że większość beneficjentów dostanie górną granicę możliwej dotacji. Dofinansowanie to, będzie przyznawane tylko na nowe urządzenia, wyprodukowane nie później niż 24 miesiące przed instalacją.

  Kiedy dostaniemy dopłaty i kiedy zwrócą się koszty założenia instalacji fotowoltaicznych?

  Jeżeli wniosek i dokumenty będą poprawnie złożone, to po pozytywnym rozpatrzeniu, informacja o przyznaniu dotacji „Mój Prąd”, zostanie przekazana drogą elektroniczną. Beneficjent, który otrzyma dotację, jest zobowiązany do zgody na przeprowadzanie ewentualnych kontroli instalacji w okresie 3 lat, od dnia wypłaty dofinansowania.  Koszty założenia instalacji zmaleją, gdy dostaniemy dofinansowanie z programu „Mój Prąd”. Na koniec roku, również możemy odliczyć od podatku kolejną kwotę. Zwrot inwestycji będzie o wiele szybszy, a koszty odzyskamy zaledwie w kilka lat. Wpłynie to na pewno korzystnie na budżet w każdym gospodarstwie domowym oraz na czystość naszego środowiska.  

   

  Więcej informacji o fotowoltaice na stronie Columbus Energy.

  5Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~x 5 ponad rok temu

   To na blokach powinno się robić... jako zadaszenie nad dachowymi ogrodami, co by jeszcze zielen wsadzić na tę niewykorzystaną przestrzeń. W nowych osiedlach ustawowo deweloper powinien mieć obowiązek tego typu rozwiązania wprowadzać.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zwykły obserwator 4 ponad rok temu

   Chińskie firmy cieszą się. A utylizacja u nas.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~DLA IDIOTÓW 3 ponad rok temuocena: 100% 

   Ja daję 10 tysi dotacji do mojego starego poloneza którego wyceniłem na 50 tyś zł

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Artur 2 ponad rok temu

   Te 5000 zeta to wystarczy na ~1/5 totalnej ceny , a reszta ?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Romero 1 ponad rok temuocena: 100% 

   50% kosztów. nie więcej niż 5 tys zł. Wiadomo że instalacja kosztuje ok. 30 tys zł. 50% to 15 tys zł Pytam jaki jest sens pisać o tym 50% jeżeli jest to nierealne. Czy Ci co to pisza uważają nas za bebili czy oni są nimi.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3052 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-09----30-09-2020