REKLAMAA1_Auchan_od-01-01-do-31-03-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ1 sierpnia 2017, 18:32 komentarzy 3

  Redakcja haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  REKLAMA

  Ursynów uczcił pamięć warszawskich powstańców. O 17:00 zabrzmiały syreny, w wielu miejscach dzielnicy wstrzymano ruch samochodowy. Przed ratuszem kilkudziesięciu mieszkańców w ciszy i skupieniu stało na baczność w hołdzie bohaterom. - Moja obecność tutaj była obowiązkowa - mówili nam młodzi ludzie.

  Tuż przed godziną "W" na placyku przed ratuszem zabrzmiały powstańcze piosenki. Dziesiątki mieszkańców przyszły uczcić pamięć powstańców - tę ważną chwilę chcieli świętować z innymi.

  - Moja obecność tutaj to obowiązek. Powstanie Warszawskie to jedno z najważniesjzych zrywów w naszej historii. Chciałem oddać hołd tym ludziom - mówił nam jeden z uczestników uroczystości.

  - Po troszę obowiązek, po troszę duma z własnej historii, z ludzi, z których się wywodzę. To nic nacjonalistycznego, to czysta duma. Ta minuta to minimum, na które trzeba sobie pozwolić - dodawał inny.

  O 17:00 zabrzmiały syreny. Policja i straż miejska zablokowały ruch w alei KEN. Wszyscy wyszli na środek skrzyżowania - w górze powiewały flagi biało-czerwone z symbolem powstańczej kotwicy, odpalono też race. W zorganizowaniu tej niezapomnianej chwili swój udział mieli ursynowscy harcerze.

  - Chcieliśmy uczcić to święto razem z mieszkańcami. Powstanie jest dla nas bardzo ważne a powstańców cały czas podziwiamy - ich wiarę, dużą determinację, patriotyzm. Możemy się na nich ciągle wzorować - powiedziała jedna z harcerek.

  VIDEO: Godzina "W" na Ursynowie

  Przed ratuszem przy akompaniamencie powstańczej piosenki wciągnięto flagi - biało-czerwoną, powstańczą oraz warszawską. W uroczystościach obok mieszkańców uczestniczyli zastępcy burmistrza, szefowa Rady Dzielnicy oraz radni ursynowscy.

  Grupki mieszkańców czciły pamięć powstańców także na Kabatach i przy bramie Toru Wyścigów Konnych na Służewcu. Przy wciągniętej na maszt fladze państwowej, przed swoją remizą, hołd bohaterom oddali także ursynowscy strażacy. 

  ZOBACZ FOTOGALERIĘ Z OBCHODÓW:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~szacuneczek 3 6 miesięcy temuocena: 33% 

   "Moja obecność tutaj była obowiązkowa" - powiedział popijając drinka z palemką na jednej z egipskich plaż pan burmistrz Ursynowa XD

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 2 6 miesięcy temuocena: 50% 

   Niech tam zostanie, nie chcemy go więcej oglądać!

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~szacuneczek 1 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Podzielam, mógłby zostać np. burmistrzem Hurghady :)

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1187 sekundy
  REKLAMA