REKLAMAA1-WIMAR-AUTO--24-01----24-02-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Po dwóch miesiącach kończą się „Muzyczne niedziele na Ursynowie". Na finał koncert z okazji 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki. W niedzielę na Olkówku wystąpią utalentowani uczniowie szkół muzycznych.

  Ostatni raz w tym sezonie na Olkówku przy ul. Puszczyka zabrzmi muzyka na żywo. Od połowy lipca, dzięki projektowi z budżetu obywatelskiego, można było tu usłyszeć arie operowe i operetkowe, twórczość klasyków wiedeńskich, muzykę hiszpańską oraz kompozycje Chopina.

  Dziesiąty koncert wypełnią utwory innego wielkiego polskiego kompozytora. Uczniowie z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych zagrają i zaśpiewają utwory Stanisława Moniuszki. Podczas występu "Muzyka Polska - Od Moniuszki do dziś" będzie można posłuchać m.in. pieśni ze „Śpiewników domowych”.

  Moniuszko stworzył ich ponad dwieście, do słów m.in. Adama Mickiewicza ("Znasz-li ten kraj", "Do Niemna", "Rozmowa", "Trzech budrysów" i "Czaty") oraz tekstu Józefa Kraszewskiego "Dziad i baba". Zapewne nie zabraknie "Prząśniczki", jednej z najbardziej znanych pieśni Moniuszki. W programie zresztą nie tylko jego kompozycje. Młodzi muzycy zagrają również utwory Krzysztofa Pendereckiego i Karola Szymanowskiego.

  Koncert plenerowy na Olkówku już w niedzielę, 15 września, o 14:00. Wstęp wolny. Patronat medialny sprawuje Haloursynow.pl.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 1
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3634 sekundy
  REKLAMAA2-PrzedszkoleEDULICA-25-02----25-03-2020