REKLAMAA1-Galileusz--01-09----30-09-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (AŁ)

  Remont przejścia podziemnego pod ulicą Bartóka zakończony. Zniknęły bazgroły ze ścian i dziury w schodach, ale z tunelu nie mogą korzystać matki z wózkami i niepełnosprawni. Mieszkańcy dziwią się, że przy okazji prac zapomniano o potrzebujących. Dzielnica tłumaczy, że działała zgodnie z projektem do Budżetu Obywatelskiego.

  Po kilku tygodniach prac przejście pod ulicą Bartóka zostało wyremontowane. Tunel i schody, które łączą osiedla przy ul. Symfonii z tymi przy Wokalnej wygladają jak nowe. Odświeżone zostały ściany i sufit, zamalowane graffiti. Na schodach nie ma już dziur, zamontowano nowe płyty, a stare barierki zostały odświeżone i pomalowane na niebiesko. Oświetlenie w tunelu ma spowodować, że mieszkańcy częściej będą po zmroku korzystać z tego przejścia. Jak się okazuje, nadal jednak nie będzie ono dostępne dla wszystkich mieszkańców.

  - Nie odważyłabym się zjechać tędy wózkiem z dzieckiem. Jest bardzo stromo, moim zdaniem jest to niemożliwe, a kogoś na wózku to sobie nawet nie wyobrażam, prędzej by się zabił niż zjechał - mówi pani Gabriela.   

  Z jednej strony wejście do przejścia podziemnego jest bardzo łatwe. Prowadzi do niego szeroka asfaltowa ścieżka, z drugiej zaś wyrastają w trzy strony strome schody. Te, które są po bokach tunelu mają zjazdy dla wózków, ale o tak dużym nachyleniu, że bezpieczne z nich korzystanie, wydaje się niemożliwe. 

  - Jak się temu przyjrzeć to absurdalne jest wydawanie pieniędzy na zjazd, który jest nie do użytku. Zaprojektowane to było wiele lat temu dla picu, bo może prawo tego wymagało, a dziś ktoś to bezmyślnie powielił. Jest zdjazd dla wózków? Jest, więc o co chodzi? Trzeba było przy okazji poprawić stary bubel - irytuje się pan Jarosław.  

  "Taki był projekt"

  Tym, którzy z remontem wiązali nadzieję, że zrobione będzie coś więcej niż tylko naprawa zniszczeń, dzielnica tłumaczy, że... działała zgodnie z życzeniem mieszkańców.

  - Była to realizacja projektu z Budżetu Obywatelskiego, na który zagłosowało ponad tysiąc osób, zakładał on tylko remont przejścia i nic więcej. Przy tym spadku terenu, który jest przy tunelu, bezpieczna pochylnia musiałaby mieć około 70 metrów i koszt jej budowy byłby bardzo duży. Taniej byłoby zamontować windę, która ułatwiłaby korzystanie z tunelu, ale takich planów na razie nie ma - dowiadujemy sie w ursynowskim wydziale infrastruktury. 

  Wyjściem może być zgłoszenie projektu do Budżetu Obywatelskiego budowy pochylni lub windy, ale dopiero za rok, bo lista pomysłów do realizacji w 2020 jest już zamknięta. Szybciej być może uda się przekonać dzielnicę do uruchomienia nowej inwestycji. Taką nadzieję ma radny Otwartego Ursynowa, który napisał w tej sprawie interpelację do burmistrza.

  - Wiele osob zwracało uwagę, że przejście nie jest dostępne dla wszystkich, dlatego zaproponowałem instalację krótkiej pochylni, z której mogłyby korzystać matki z dziećmi w wózkach oraz niepełnosprawni, rowerzyści i starsze osoby - mówi Paweł Lenarczyk.

  Remont przejścia pod Bartóka kosztował prawie 120 tysięcy złotych. Mieszkańcy obawiają się, że mogą to być pieniądze wyrzucone w błoto.

  - Do końca roku tunel wróci do poprzedniego stanu. Znów będą bazgroły, smród i kupa pijaków. Schody posłużą dłużej, ale kto będzie po nich chodził, jak będzie się bał przejść tunelem? - mówi nam pani Iwona. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 16

  • 1
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 4
   WKURZONY
  • 4
   BRAK SŁÓW

  6Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Naziemny 6 ponad rok temuocena: 62% 

   PRLowski absurd, przejście podziemne w środku osiedli mieszkalnych, pod osiedlową ulicą. Wydaje się potrzebne niektórym, bo tą ulicą pędzą po chamsku szaleńcy. Ale to z nimi trzeba systematycznie walczyć, a nie inwestować krocie w archaiczne pseudorozwiązania.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Łukasz420 5 ponad rok temuocena: 47% 

   Osiedlowe ulice to Symfonii i Wokalna właśnie. Bartóka jest normalną ulicą po której jeżdżą autobusy itd. Takich przejść na Ursynowie jest więcej i prawie codziennie z któregoś korzystam

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Naziemny 4 ponad rok temuocena: 69% 

   Ale to jest właśnie problem z postrzeganiem ulic w Polsce. To jest efektywnie ulica osiedlowa, przekraczana pieszo w drodze do szkoły sklepu, znajomych, i przenosząca głównie lokalny ruch. Jej szerokość to też relikt PRLu. A problemem nie są jeżdżące normalnie autobusy tylko kierowcy samochodów i motocykli. Jeżdżę tamtędy dość często i jadąc 50 km/h praktycznie zawsze jestem najwolniejszy...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 11 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~UrsynowskiGad 3 ponad rok temuocena: 83% 

   @Naziemny: to konkretnie co ma się stać 1) zasypać przejście i zrobić naziemne, poczekać na śmiertelny wypadek, oburzyć się i postawić tam światła albo 2) zostawić jak jest ?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Naziemy 2 ponad rok temuocena: 76% 

   Po prostu frustruje mnie że zamiast się zabrać za cywilizowanie ruchu to toleruje się powszechne piractwo na drodze, a potem twierdzi, że na lokalnych ulicach są potrzebne światła, przejścia podziemne, cholera wie co. Męczy mnie, że gdy wracam tutaj z zachodniej Europy to za każdym razem szokuje mnie poziom zwyrodnienia na drogach. Ciągłe linie, ograniczenia, czerwone światła, zakazy wjazdu - nic nie znaczą. Trzeba na drodze myśleć za siebie i za innych, ale ci są tak nieprzewidywalni, że nie wiadomo co się stanie. Co to ma w ogóle być...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 13 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3264 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-09----30-09-2020