REKLAMAA1 UCK 09.09.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (KW)

  Pod Ursynowskim Centrum Kultury i na polance przy ul. Lokajskiego zaczęły wyrastać tajemnicze konstrukcje. To „mroźne” atrakcje tego lata na Ursynowie - lodowiska i górki zjazdowe. Już niedługo wszyscy chętni wskoczą w łyżwy, na pontony i będą śmigać, jakby za oknem była prawdziwa zima!

  Lodowisko w środku lata? Do tego górki zjazdowe? W dwóch miejscach na Ursynowie? To chyba najbardziej oryginalny pomysł z budżetu obywatelskiego na Ursynowie. Na projekt „Małe Zakopane latem i zimą” zagłosowało w zeszłym roku ponad 1,6 tys. mieszkańców, a teraz przyszedł czas na efekty. Te są już widoczne gołym okiem.

  - My za dzieciaka nie mieliśmy takich atrakcji, żeby latem jeździć na łyżwach - mówi pan Jakub, jeden z monterów górek i lodowisk. 

  Białe lato

  Przy Ursynowskim Centrum Kultury „Alternatywy” widać już dość wysoką konstrukcję, która posłuży chętnym do zjazdów. Tymczasem na tzw. „polance Raabego” przed Szkołą Podstawową nr 340 przy Lokajskiego górka jest już na ukończeniu. Zaraz obok stoi już zmontowane lodowisko.

  Górki składają się ze stalowej konstrukcji. Bardziej przypominają rampę niż górkę. Ułożone zostaną na nich na dwóch torach specjalne maty z kółkami, po których zjeżdżać się będzie w pontonach. Chociaż i bez pontonów da się zjechać, co udowadnia ekipa zajmująca się ich montażem.

  Lodowiska natomiast będą wykorzystywać syntetyczny lód. Ma się niczym nie różnić od prawdziwego. Jeździ się po nim na takich samych łyżwach jak po zwykłym. Zgadza się także kolor - panele po wyczyszczeniu będą śnieżnobiałe. Podczas zbliżających się upałów przypomną o chłodniejszej porze roku. 

  "Trochę surrealistycznie"

  Chociaż obie atrakcje mają być dostępne dla wszystkich, to powstają jednak głównie z myślą o najmłodszych. Widać to między innymi po rozmiarze konstrukcji. Zwracają na to uwagę także panie Ewa i Marta oraz Ewa - mieszkanki okolic ul. Lokajskiego.

  - Narzeczony obserwuje, jak montują z balkonu, i przekonuje mnie, że na pewno będzie tutaj jeździł. Starałem mu się wytłumaczyć, że to wcale nie jest takie duże - opowiada pani Marta. 

  - Może jak to dla dzieci, to rzeczywiście wystarczy. Ale pewnie nawet się za bardzo nie rozpędzą na tej górce. Poza tym dużo ich wyjechało na wakacje - zauważa pani Ewa. 

  Nie są także przekonane co do pomysłu samego w sobie.

  - Na pewno jest to nietypowe, wiele osób o tym mówi. Ale to chyba jednak nie ta pora roku. Trochę to surrealistyczne. Tutejsi mieszkańcy na pewno znaleźliby lepszy sposób na spożytkowanie tych kilkuset tysięcy złotych - twierdzą.

  Przypomnijmy: projekt kosztuje blisko ponad 800 tys. złotych. Teraz - do września - trwa jego pierwsza odsłona, ale górki i lodowiska wrócą jeszcze zimą, również na dwa miesiące.

  - Nawet z ulgą przyjęłyśmy to lodowisko, bo na początku myślałyśmy, że szykuje się tutaj jakiś wiec wyborczy. Jak długo nie ma to nic wspólnego z polityką, tak będzie w porządku - dodają ursynowianki.

  Lodowisko i górka przy Lokajskiego mają być gotowe już w poniedziałek. Natomiast zimowo-letnie szaleństwo przy „Alternatywach” powinno rozpocząć się w czwartek. Gdyby ktoś nie miał własnego sprzętu, to na miejscu będą działać wypożyczalnie. Zarówno one, jak i same atrakcje będą bezpłatne.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 46

  • 9
   BARDZO PRZYDATNY
  • 12
   ZASKOCZONY
  • 5
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 7
   WKURZONY
  • 10
   BRAK SŁÓW

  10Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~DBC 10 2 miesiące temuocena: 53% 

   "Ale to chyba jednak nie ta pora roku. Trochę to surrealistyczne. Tutejsi mieszkańcy na pewno znaleźliby lepszy sposób na spożytkowanie tych kilkuset tysięcy złotych" Po pierwsze - cały pomysł opiera się na lodowisku w "nie tę porę roku", więc używanie takiego argumentu jest absurdalne. Po drugie - to projekt z budżetu obywatelskiego, a więc sami "tutejsi mieszkańcy" zdecydowali, że właśnie na to chcą wydać pieniądze. Ci, którzy nie zagłosowali, też - zgadzając się, by inni zdecydowali za nich.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 9 wpisy tej osoby
  • ~Errata 9 2 miesiące temuocena: 21% 

   Bogaty Ursynow. A na monitoring nie ma żeby ludziom córek nie gwałcili po parkach.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 15 wpisy tej osoby
  • ~Pan Bawół Bagienny 8 2 miesiące temuocena: 86% 

   Nie 800 tysięcy a niespełna 700, to jednak spora różnica, choć też dużo.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 2 wpisy tej osoby
  • ~w piach! 7 2 miesiące temuocena: 37% 

   No i 800.000 złociszy pooooszło!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 12 wpisy tej osoby
  • ~DBC 6 2 miesiące temuocena: 61% 

   A głosowałeś w budżecie obywatelskim? Bo jeśli nie, to nie masz prawa krytykować - trzeba było działać wtedy.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 17 11 wpisy tej osoby
  • ~Boom 5 2 miesiące temuocena: 37% 

   DBC, skończ wreszcie z tą narracją. Mam głosować na inny poroniony pomysł, bo nie można głosować na nie, a kasę i tak trzeba zmarnotrawić?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 10 17 wpisy tej osoby
  • ~W sprawie sanek 4 2 miesiące temuocena: 71% 

   Miały być sanki! Czemu gmina robi inny projekt - jakieś pontony? Ktoś- coś wie?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 10 wpisy tej osoby
  • ~obywatel budżetowy 3 2 miesiące temuocena: 70% 

   Ursynów to nie gmina, a dzielnica.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 7 3 wpisy tej osoby
  • ~Nick 2 2 miesiące temuocena: 30% 

   Jakie dokładnie sa lokalizacje?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 7 wpisy tej osoby
  • ~obywatel budżetowy 1 2 miesiące temuocena: 67% 

   jest w tekście "Przy Ursynowskim Centrum Kultury „Alternatywy” widać już dość wysoką konstrukcję, która posłuży chętnym do zjazdów. Tymczasem na tzw. „polance Raabego” przed Szkołą Podstawową nr 340 przy Lokajskiego górka jest już na ukończeniu. Zaraz obok stoi już zmontowane lodowisko."

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 8 4 wpisy tej osoby
  Artykuł załadowany: 0.4411 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022