REKLAMAA1-EARLY-STAGE--24-08---23-09-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Za tydzień na Ursynowie odsłonięty zostanie kolejny mural. Tym razem ze ściany wieżowca przy Kazury 16 spoglądać na nas będzie legendarny piłkarz Kazimierz Deyna.

  Prace nad nowym muralem postępują bardzo szybko. Na wysokim bloku spółdzielni "Wyżyny" widać już twarz piłkarza i wielki napis "Deyna" oraz podpis "Szacunek". Grafika jest tak duża, że z daleka rzuca się w oczy, jest doskonale widoczna od strony ul. Płaskowickiej i Pileckiego. Za kreację odpowiada ursynowskie Bakcyl Studio, znane z murali z Budżetu Obywatelskiego, m.in. z postaci Anioła Stróża odgrywanej w serialu "Alternatywy 4" przez Romana Wilhelmiego, wymalowanego parę lat temu na pobliskim bloku przy Kazury 10.

  Boruc, Dziekanowski, Szczepłek

  Mural Deyny sfinansowany zostanie ze środków Fundacji im. Kazimierza Deyny oraz z internetowej zbiórki, którą wsparło już prawie 200 darczyńców. Wśród nich są dziennikarze i działacze sportowi, np. Stefan Szczepłek czy były piłkarz Dariusz Dziekanowski. Zaangażowały się w nią także szkółki piłkarskie ze stolicy, m.in. KS "Grom" z Ursynowa oraz środowisko kibicowskie.

  W ostatnich dniach inicjatywę fundacji wsparł także Artur Boruc. Bramkarz Legii przekazał koszulkę, w której rozegrał swój pierwszy mecz po powrocie do Ekstraklasy. Pamiątkę tę można licytować na Twitterze.

  ciąg dalszy artykułu pod zdjęciami

  - Mural o powierzchni ponad 420 metrów kwadratowych jest malowany specjalną farbą antysmogową, co ma niebagatelne znaczenie, biorąc pod uwagę jego lokalizację przy wylocie z tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy - podkreśla Janusz Dorosiewicz, prezes Fundacji im. Kazimierza Deyny.

  To właśnie on stoi za postawieniem przy stadionie Legii pomnika Kazimierza Deyny oraz sprowadzenie jego prochów do Polski i obiecuje, że także tym razem dopnie swego. Mural nie ma jeszcze pełnego finansowa (w zrzutce zebrano do tej pory ok. 40% środków), ale fundacja zagwarantowała wykonawcy pokrycie wszystkich kosztów.

  Za tydzień uroczyste odsłonięcie

  Ursynowski mural zostanie odsłonięty podczas skromnej uroczystości już za tydzień, 1 września o godz. 18:00 przy bloku na ul. Kazury 16. Skąd ta data? To właśnie tego dnia, w 1989 roku Deyna zginął w USA śmiercią tragiczną. W nocy z 31 sierpnia na 1 września 1989 roku podróżował sześciopasmową autostradą. Kierowany przez niego Dodge Colt wjechał z całą siłą w tył zaparkowanej na awaryjnym pasie, zepsutej ciężarówki. Deyna był wówczas pod wpływem alkoholu i nie próbował nawet hamować. Przyczyną śmierci piłkarza były liczne i bardzo poważne obrażenia głowy oraz klatki piersiowej, a także silne obrażenia wewnętrzne.

  Tragiczna śmierć nie przerwała jego legendy. Kazimierz Deyna wciąż jest jednym z najbardziej pamiętanych i podziwianych polskich piłkarzy, o czym świadczy choćby ursynowski mural i jego trwałe miejsce w popkulturze.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 72

  • 53
   BARDZO PRZYDATNY
  • 6
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 4
   WKURZONY
  • 3
   BRAK SŁÓW

  11Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~morli 11 22 dni temuocena: 15% 

   Wiesz co robi ten miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa To jest Miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to jest nasze, przez nas wykonane, i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest miś społeczny, w oparciu o sześć instytucji, który sobie zgnije, do jesieni na świeżym powietrzu.

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~LOL 10 23 dni temuocena: 13% 

   skąd w ogóle taka popularność tego gamonia? Bałwochwalstwo.

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~real 9 23 dni temuocena: 100% 

   "Za kreację odpowiada ursynowskie Bakcyl Studio, znane z murali z Budżetu Obywatelskiego" . Ten cytat z artykułu to w sumie najlepsze podsumowanie. Ktoś kreuje nową modę i na niej zarabia. Bo tylko na finansowanych lub współfinansowanych przez instytucje publiczne zamówieniach może zarobić. Na szpeceniu miasta. A pamięć wielkiego piłkarza można upamiętnić na wiele innych sposobów.

   Edytowany: 23 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Prezes 8 23 dni temuocena: 83% 

   Znowu przekręt na hajsie...

   Edytowany: 23 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tadek 7 23 dni temuocena: 10% 

   Mural dla samobojcy? Tylko na Ursynowie,,,

   Edytowany: 23 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~abc123 6 23 dni temuocena: 80% 

   Deyna Kazimierz, nie rusz Kazika bo zginiesz (L)

   Edytowany: 23 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pasztet 5 23 dni temuocena: 56% 

   To miasto od wielu lat już słynie z rozmaitej tandety, to tylko kolejny przykład fatalnie wydanej kasy na pseudo artystyczne duperele...

   Edytowany: 23 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~A 4 23 dni temuocena: 100% 

   Jaki jest koszt takiego muralu?

   Edytowany: 23 dni temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Remek 3 24 dni temuocena: 86% 

   wygląda jak stłuczone lustro!

   Edytowany: 24 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~LOL 2 24 dni temuocena: 0% 

   no zginął w wypadku przecież

   Edytowany: 24 dni temu

   oceń komentarz 0 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tadek 1 23 dni temuocena: 13% 

   Sam sobie "stlukl" zycie, to ma... Tak maja samobojcy...

   Edytowany: 23 dni temu

   oceń komentarz 2 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.33 sekundy
  REKLAMAA2-BONAVERBA--01-09----30-10-2020