REKLAMAA1 SanGiovanni  01.01.2021 - 31.01.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (AŁ)

  Grupa mieszkańców złożyła w ratuszu petycję przeciwko przebudowie psiej górki. Powstała też elektroniczna wersja apelu o zaniechanie budowy parku Polskich Wynalazców w oparciu o obecną koncepcję. Ratusz odpiera zarzuty o to, że chce "zabudować górkę".

  Sprzeciw wobec planów dzielnicy w sprawie przebudowy terenu między ulicami Indiry Gandhi, Rosoła i Szolca-Rogozińskiego jednoczy mieszkańców. Kolejny już raz chcą wspólnymi siłami zablokować budowę parku Polskich Wynalazców. Nie podoba im się, że dziki teren zamieniony zostanie w park tematyczny ze zjeżdżalnią, placem zabaw, tarasem widokowym oraz innymi instalacjami.

  Pierwsza petycja w sprawie przebudowy górki według pomysłu firmy LS-Projekt ujrzała światło dzienne 1 listopada ubiegłego roku. Teraz mieszkańcy napisali kolejną, w której proponują urzędnikom spotkanie.

  Czego boją się mieszkańcy?

  W petycji przekazanej burmistrzowi mieszkańcy wymieniają wątpliwości związane z budową parku. Przede wszystkim boją się wycinki drzew. Pomimo wielokrotnych zapewnień ratusza, że nie ma takich planów, wskazują, że w opisie przedmiotu zamówienia, czyli w dokumencie załączonym do umowy z projektantem, znajduje się zdanie: "Niektóre drzewa są w złym stanie zdrowotnym i prawdopodobnie będzie konieczność ich usunięcia”.

   - Jak to rozumieć? Z jednej strony ratusz mówi, że będą nowe nasadzenia, a z drugiej dopuszcza wycinkę. My jako mieszkańcy mamy dużo pytań, dzielnica wprawdzie uspokaja, ale wciąż jest wiele wątpliwości i podczas proponowanego spotkania urzędnicy mogą je rozwiać - mówi pan Jacek, popierający postulaty zawarte w petycji. 

  Kolejna wątpliwość podnoszona przez autorów petycji odnosi się do nazwania parku na cześć polskich wynalazców. 

  Wbrew wcześniejszym zapowiedziom nazwa ta nie została z jakichś przyczyn poddana pod głosowanie, które miało odbyć się w zapowiadanym III etapie konsultacji społecznych.

  W związku z tym projekt parku nie powinien zawierać elementów odnoszących się do wynalazków i wynalazczości lub elementy takie powinny w mniejszym stopniu ingerować w przyrodę.

  - czytamy w petycji.

  Kontrowersje pojawiły się także w związku z finansowaniem projektu. Ponaddwukrotne zwiększenie wydatków - z 2 do ponad 4 milionów złotych - ma świadczyć o bardzo intensywnej zabudowie ingerującej w przyrodę. Zdaniem przeciwników budowy jest to niezgodne z wynikami konsultacji społecznych z lat 2015-16, podczas których mieszkańcy opowiedzieli się za zachowaniem dzikiego charakteru psiej górki. Tymczasem, jak podkreślają, takie elementy w projekcie jak np. 12-metrowa zjeżdżalnia, przestrzenny napis, podświetlane ramy widokowe i schody czy podświetlenie drzew są z tym sprzeczne. 

  Petycja do burmistrza Ursynowa jest już dostępna w sieci. Jej twórcy liczą na poparcie przez mieszkańców. Mają nadzieję, że wiele głosów przekona dzielnicę do zmiany planów. Przy okazji proponują stworzenie zupełnie nowej koncepcji parku. Wypracować mieliby ją wspólnie mieszkańcy, miłośnicy przyrody, a także ursynowskie organizacje pozarządowe.

  Dzielnica zapewnia: Nie będzie wycinki

  Urząd dzielnicy niezmiennie podkreśla, że najważniejszym zadaniem przy budowie parku Polskich Wynalazców będzie zachowanie naturalnego charakteru i podkreślenie niepowtarzalności tego miejsca. Zastosowane zostaną naturalne materiały, a teren wzbogaci się o 65 nowych drzew oraz tysiące krzewów. 

  - Nie przewidujemy wycinania rosnących drzew. Szczególnym elementem będzie naturalny plac zabaw dla dzieci, zlokalizowany w lasku. Przygotowana koncepcja otwiera park na nowych użytkowników, np. seniorów i rodziny z dziećmi, ale jednocześnie zachowuje warunki do swobodnej rekreacji w formie spacerów z psami, opalania latem i jeżdżenia na sankach zimą - zapewnia wiceburmistrz Bartosz Dominiak. 

  Już w końcu kwietnia ma być gotowe pozwolenie na budowę, co pozwoli na rozpoczęcie robót w terenie. Zakończenie inwestycji jest planowane na czerwiec 2022 roku.

  Przeciwnicy budowy parku zamierzają mobilizować do oporu innych mieszkańców, nie tylko w internecie, ale też w plenerze. Jeszcze w styczniu ma odbyć się na górce pikieta, przewidziane są też inne formy protestu.

  - Chcemy rozmawiać z urzędnikami i przekonać ich do zmiany zdania. Musimy zrobić wszystko, aby wstrzymać prace, zanim wjadą na teren górki koparki - przekonuje pan Jacek. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 28

  • 8
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 11
   WKURZONY
  • 5
   BRAK SŁÓW

  41Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Paula BJ 41 5 dni temu

   Na Cybisa przed górką posadzono drzewa, postawiono ławki i duże kosze na śmieci. Dużo dzieci tam jeździ na sankach. Strach patrzeć. Kto to wymyślił?

   Edytowany: 5 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Miłosz 40 5 dni temu

   Jeździłem tam w weekend i było super. Drzewa wyglądają świetnie, a ławki i kosze nie przeszkadzały. Trzeba myśleć i trochę uważać. Jeśli szukać niebezpieczeństwa w tym miejscu, to stok górki w kierunku ulicy - z jednej strony spore drzewo (postulujesz wyciąć?) i parkujące samochody, a z drugiej stromej strony wprost pod jadące samochody. Ale myślenie wystarczy.

   Edytowany: 5 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~lus 39 6 dni temu

   Górka dobrem dla wszystkich psiarzy, harcerzy, latem na pikniki zimą na sanki .Są tam jeże.

   Edytowany: 5 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~s 38 9 dni temuocena: 22% 

   małe dzieci z rodzicem są najważniejszym użytkownikiem parków i placów zabawy - to ich czas - właściciele psów - spierdalajcie

   Edytowany: 9 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Daro 37 9 dni temuocena: 83% 

   Bardzo merytoryczna wypowiedź. Gratulacje.

   Edytowany: 9 dni temu

   oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 36 9 dni temuocena: 67% 

   @Daro - i taka pełna miłości do bliźniego, nie?

   Edytowany: 9 dni temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~s 35 8 dni temuocena: 100% 

   no

   Edytowany: 8 dni temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~M WN 34 8 dni temu

   słoik się odezwał, wypad do siebie na wioskę, szybciutko się oddal...

   Edytowany: 8 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kasia Olechowicz 33 9 dni temuocena: 33% 

   Nie mogę się doczekać, kiedy moje dzieci będą mogły skorzystać w tej okolicy z tego parku i placu zabaw. W okolicy nie ma porządnego placu dla dzieci. Najbardziej zależy mi na tym aby była ta zjeżdżalnia.

   Edytowany: 9 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obserwator 32 9 dni temuocena: 88% 

   Dla mnie ta górka to dzieło spychacza jakie utworzył on w 1982 r. Od tego czasu dało się tam w zimie jeździć na sankach.

   Edytowany: 9 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Matka Polka 31 9 dni temuocena: 50% 

   Koniec dyktatu psiarzy. Lepiej zakładajcie swoim pieskom kagańce. Z dzieckiem boję się wyjść na spacer na górkę bo nie wiem czy zaraz nie podbiegnie piesek i coś jemu nie zrobi.

   Edytowany: 9 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Oknówka 30 9 dni temuocena: 77% 

   Wieżowiec nie może stanąć w miejscu projektowanego parku, bo na to nie pozwala miejscowy plan zabudowy. Twórcom petycji nie chodzi o dokopanie Lenarczykowi, Skubiszewskiemu itp tylko o to, żeby PPW nie zniszczył naturalnego charakteru górki, która jest ostatnim "dzikim" kawałkiem przyrody na Imielinie. Nie chcemy, żeby stał się kolejnym placem zabaw połączonym ze skwerkiem, jakich jest w Warszawie tysiące. Warto by było, żeby co, co są za PPW w kształcie zaproponowanym przez urząd, dokładnie i ze zrozumieniem zapoznali się z tym projektem, dostępnym na stronie urzędu. Przede wszystkim instalacja urządzeń placu zabaw w najcenniejszym przyrodniczo fragmencie górki, czyli Lasku u jej południowego podnóża, już jest niedopuszczalną ingerencją, ponieważ zniszczy istniejące tam siedliska zwierząt, w tym gatunków chronionych.

   Edytowany: 9 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • operator_hermitowski 29 9 dni temuocena: 33% 

   Ta petycja to stek kłamstw już do pierwszego zdania. Odradzam mieszkańcom jej podpisywania stanowi ona manipulację radnego Antoniego Pomianowskiego!

   Edytowany: 9 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~E 28 10 dni temuocena: 50% 

   Jestem za pracami w parku. jak nic tam nie będzie deweloper postawi wieżowiec a tak to teren będzie chroniony jako park z małą architekturą.

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Matylda 27 10 dni temuocena: 56% 

   Jestem za placem zabaw i poproszę petycję gdzie mogę to wyrazić!

   Edytowany: 9 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zieeeeeew 26 9 dni temuocena: 100% 

   ...W dudzie. Karyna idź lepiej ogarnąć bombelki bo MOPs dziś z wizytą wpada.

   Edytowany: 9 dni temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~debenek 25 10 dni temuocena: 50% 

   Patrząc na ilość hejterskich wpisów w kierunku twórców petycji, IMU i p. Pomianowskiego, widać że na ekipę w ratuszu (Lenarczyk, Dominiak, Skubiszewski) padł blady strach że ich projekcik może się nie udać. Na pewno chcieli się wypromować na tym parku, co już się nie udało. A może coś jeszcze? Do zastanowienia czemu tak to forsują.

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~M WN 24 8 dni temu

   Bandzie z ratusza w tym projekcie nie chodzi ani o park, ani o mieszkańców ale jak zwykle ale o to aby: 1) wypromować się; 2) poprzez zabetonowanie górki uatrakcyjnić, podnieść wartość okolicy = czytaj developer od strony Gandhi będzie mógł zrobić zabudowę mieszkaniową, zamiast mniej dochodowego centrum rehabilitacyjno-opiekuńczego coś tam coś tam (były tu na portalu artykuły nt.) 3) z pierwotnych 2 mln zł na projekt już się zrobiło się już CZTERY MILIONY. Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o ... . 4) cała ta gównoburza wokół psiej górki jest na rękę tej bandzie nierobów, bo mogą nią "przykryć" swoje "niedasię" i zaniedbania w sprawie parku linearnego nad POW i syfu związanego z bazarkiem na pętli. Za parę miesięcy GDDKiA otwiera tunel, odtworzy Płaskowickiej (przy tej okazji ratusz nie zgodził się na poszerzenie na całej długości do przekroju 2x2pasy) a nasi kochani radni nic nie zrobili, żeby Park, boiska i palce zabaw nad tunelem powstały. Tyle w temacie.

   Edytowany: 8 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wkurzony 23 10 dni temuocena: 59% 

   Znowu ktoś ferment wprowadza. Kiedy 8 lat temu wszyscy mieszkańcy chcieli, by tern obronić przed zabudową szpitala, czy innego wysokościowca to wszyscy byli za. Jak padł pomysł parku to też za. Jak się pieniądze znalazły jest projekt i szansa na urzeczywistnienie to jakaś banda pisze, że psy i walające się śmiecie są lepsze Morze rzeczywiście lepiej budynek postawić i to szeroki i wysoki, żeby cień padł na łeb. Podejrzewam, że jacyś politykierzy, by punkty ugrać - mącą.

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 22 10 dni temuocena: 86% 

   A co ma szpital do tego terenu? Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dokładnie opisuje co i gdzie można zrobić. Park nie wchodzi na teren prywatnej działki przeznaczonej na usługi zdrowia. A że część ludzi protestuje? Zawsze będą niezadowoleni.

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mqc 21 10 dni temuocena: 88% 

   Po pierwsze: zrobiono konsultacje i powstał projekt. Minęły 2 lata i na podstawie tych samych konsultacji powstał ... kolejny, inny projekt. Magia i pytanie: po co 2 różne projekty i który nie realizował ducha konsultacji? A może konsultacje zrobiono na odwal? Druga sprawa - problemy i zarzuty nie dotyczą tylko kwestii 'ma być plac zabaw czy nie', ale także fundamentalnych typu : skoro nowe ławki obok są zdewastowane i regularnie są tam libacje to co z monitoringiem i bezpieczeństwem? Nic? Stać nas na pewną dewastacje? Dalej: co ma stawianie dużych napisów i podświetlanych schodów do idei naturalnego parku? Po co obok infrastruktury niezbędnej typu ławki / kosze / ścieżki atrakcje typu szumiące kamienie i drewniane ramy i nawierzchnie? Koniecznie trzeba na bogato, nie można skromniej zachowując (pół)dziki charakter miejsca?

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 15 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~S 20 10 dni temuocena: 58% 

   IMU i Pomianowski jak zwykle szczują na ludzi. Zamiast zrobić coś konkretnego dla mieszkańców jako Radny robi tylko petycję żeby się pokazać. Taki radny bezradny. Bez petycji nie istnieje. Czemu nie był przeciw zmianie planu i wyburzenia multikina? Czemu tutaj nie zrobił petycji. Może pomaga developerowi? Halo Ursynów może by poinformowało czytelników kto zrobił petycjie i wyłdza w ten sposób meile. To petycja okolicznych mieszkańców psiej górki i PPW czy IMU i Pomianowskiego? Może za tym projektem wypowiedzą się okoliczni mieszkańcy.

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 19 10 dni temuocena: 20% 

   O jakim wyburzeniu Multikina piszesz?

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 1 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~S2 18 10 dni temuocena: 40% 

   Pozdrowienia dla opozycji, która tylko potrafi się podpisywać anonimowo S, widać że gorączkę ktoś ma.

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 4 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Brak słów 17 10 dni temuocena: 69% 

   S nie masz niestety racji- słowo Pana radnego Lenarczyka w sprawie modernizacji górki jest tyle samo warte co konsultacje w sprawie bazarku.Też się w tym temacie nadymał i promował, aby w końcu nas mieszkańców olać- nie liczy się nawet jak odbyły się konsultacje ze zdaniem ludzi.Czy on ma tak krótką pamięć? czy myśli , że my mamy sklerozę? Dziwny facet, który szuka poklasku i korzyści tylko dla siebie, a nas ma głęboko gdzieś.Teraz czas na mieszkańców żeby temu panu pokazali gdzie go mają

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 11 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 16 10 dni temuocena: 33% 

   ~S - Multikino jest na prywatnej działce, cały budynek jest własnością prywatną. Deweloper zrobi z nim w granicach MPZP co będzie chciał. Też jestem przerażony przewidywaną gęstą zabudową mieszkaniową samego Centrum Ursynowa (między ul. Cynamonową a KEN mają powstać 4 nowe duże bloki !!!) ale żadna petycja nic by tutaj nie zmieniła. Z drugiej strony to właśnie dzięki Panu Lenarczykowi udało się zaś zablokować nową inwestycję mieszkaniową w samym centrum Stokłosów (na tzw, Placu wielkiej przygody) za co jestem mu bardzo wdzięczny. Pozdrawiam,

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 15 10 dni temuocena: 50% 

   ~ Boom - zgodnie z MPZP dla tej części Imielina mogą powstać na miejscu Multikina i parkingu obok dwa nowe bloki mieszkalne, czym właściciel Multikina jest zainteresowany (kino jest planowane w nowej inwestycji mieszkalno-usługowej na miejscu obecnego Tesco).

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 14 10 dni temuocena: 100% 

   Mowa jest o zmianie mpzp a nie o wyburzeniu od razu Multikina. Co zrobi właściciel to jego sprawa.

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~debenek 13 10 dni temuocena: 63% 

   Właściciel Multikina sam mocno naciska na tę zmianę planu bo mu się to opłaca, co to za argument? Ja też bym chciał żeby Multikino działało ale nikogo do prowadzenia biznesu nie zmusisz. Dorzucisz mu do czynszu? A samą petycję przecież podpisują mieszkańcy, co za różnica kto ją wrzucił do sieci? Szukanie dziury w całym (pewnie przez trolli Otwartego Ursynowa).

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 5 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AnnaK 12 10 dni temuocena: 55% 

   Petycja manipulatorów. Teren przy Grzegorzewskiej wreszcie stanie się miejscem dostępnym nie tylko dla psiarzy i okolicznych pijaczków, ale też dla osób starszych, rodzin z dziećmi, wszystkich.

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zniesmaczon 11 10 dni temuocena: 76% 

   Anno od dawna teren ten jest dostępny dla rodzin z dziećmi i starszych. Wystarczy popatrzeć ile osób tam wypoczywa gdy robi się ciepło. A lenarczyk chce zrobić tam betonowy festyn za grubą kasę.

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 16 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kajtek 10 10 dni temuocena: 36% 

   Organizatorem petycji jest Stowarzyszenie IMU Pomianowskiego czyli chodzi o wyłudzanie danych, bo z tego zarówno on jak i Projekt Ursynów słyną

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~debenek 9 10 dni temuocena: 83% 

   Trzy praktycznie identyczne wpisy w odstępie kilkunastu minut. Dobrze, że umiesz zmieniać IP trolliku :)

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 10 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 8 10 dni temuocena: 87% 

   @debenek - no co ty, stary, przecież to Kajtek, Noko i Pisbis, znane ursynowskie trojaczki. Jednojajowe, co w tym przypadku oznacza, że jeden umie czytać, drugi pisać, a trzeci stuka na klawiaturze :-)))

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 13 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Noko 7 10 dni temuocena: 34% 

   Przecież jest to petycjaja IMU pana Pomianowskiego, dlaczego Halo Ursynów tego nie napisze? Strona służy do zbierania danych osobowych i wykorzystywania do celów propagandy IMU.

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pisbis 6 10 dni temuocena: 38% 

   Uważałabym na podpisywanie tej petycji. To zbieranie danych osobowych przez Pomianowskiego.

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 5 10 dni temuocena: 83% 

   Jedni za, drudzy przeciw. A miejsce powinno być dla wszystkich. Szukajcie kompromisu - niech każdy trochę odpuści. A tak w ogóle to mamy dzisiaj Międzynarodowy Dzień Gumowej Kaczuszki. To może wszyscy złożymy panu prezesowi najserdeczniejsze życzenia, udanej i szczęśliwej emerytury w ciepłych krajach i oby nadeszła jak najszybciej. Bo w pewnym wieku warto zacząć się już cieszyć przyjemnościami przemijającego życia, a nie dręczyć ludzi.

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 4 10 dni temuocena: 79% 

   Ale może on właśnie robi to co lubi?

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 11 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 3 10 dni temuocena: 89% 

   @Boom - niestety prawdopodobieństwo tego jest niezwykle wysokie

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 16 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Facepalm 2 10 dni temuocena: 69% 

   Kazurkowicze 2.0. "Zatrzymać postęp i zostać w średniowieczu!"

   Edytowany: 9 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zniesmaczon 1 10 dni temuocena: 81% 

   Postęp?? Wg radnego i ratuszowych "fachofców" to głównie beton. Proponuję poszukać w sieci jak za granicą wyglądają parki. Na pewno nie ma tam takiego kiczu jakim chcą nas uraczyć "wadzunie". Niech to towarzystwo wspólnej adoracji weźmie się wreszcie za pracę, a nie wymyśla jak wydawać nasze pieniądze.

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 13 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3657 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021