REKLAMAA1-AUCHAN-02-07----31-12-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (AŁ)

  Kilkadziesiąt osób w parku Jana Pawła II słuchało recitalu Karola Radziwonowicza. Jeden z najwybitniejszych polskich pianistów zagrał utwory Fryderyka Chopina. To pierwszy koncert fortepianowy z cyklu „Muzyczne Niedziele na Ursynowie” zorganizowany z epidemicznymi obostrzeniami.

  W tym roku ursynowianie będą mogli aż siedmiokrotnie wysłuchać kompozycji Chopina w interpretacji polskich pianistów. Zarówno gwiazd, jak również obiecujących młodych wykonawców, kandydatów do przyszłorocznego Konkursu im. Fryderyka Chopina. Wszystkie koncerty poprowadzi Laura Łącz, wybitna polska aktorka, pisarka i reżyserka.

  W niedzielę cykl występów, wzorowanych na tych organizowanych w Łazienkach Królewskich, zainaugurował sławny na wielu kontynentach artysta - Karol Radziwonowicz. Jest on jedynym na świecie pianistą, którego nagrania utworów Fryderyka Chopina znalazły się na stacji orbitalnej w kosmosie, odtwarzane podczas misji kosmicznej „Endeavour” w dwusetną rocznicę urodzin naszego kompozytora.

  Z okazji 13. Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego nagrał też na płytach wszystkie utwory tego artysty na fortepian z orkiestrą w wersji kameralnej. W parku Jana Pawła II w ramach „Muzycznych Niedziel na Ursynowie” zagrał 9 utworów, m.in. nokturny, walce i polonezy.

  - Długo czekaliśmy na koncerty. Jesteśmy już w takim wieku, że cieszy nas słuchanie muzyki poważnej. Kochamy zwłaszcza naszych kompozytorów, bliskich polskiej duszy. Nie przeszkadza nam upał. Mamy trochę cienia i jesteśmy szczęśliwi, że możemy tutaj być - powiedzieli nam Danuta i Roman z Imielina. 

  Koncert pod szczególnym nadzorem

  Warunkiem wejścia na koncert było wysłanie SMS-a na wskazany na plakacie numer telefonu, tak aby w razie wystąpienia ogniska koronawirusa, organizator miał kontakt do uczestników występu. Każdy z widzów miał mierzoną przed wejściem temperaturę ciała.

  - Piękny koncert. Nie miałam obaw, a na miejscu przekonałam się, że zorganizowany jest z wielką ostrożnością. Może chwilami, aż za bardzo. Nie można np. przesunąć leżaka w cień, bo musi być zachowany dystans. Ale to szczegół. Przyszłam posłuchać wspaniałego artysty, a nie narzekać - mówiła pani Ewa. 

  Podczas gdy wiele leżaków rozstawionych przed sceną było pustych, spora grupa osób słuchała koncertu, kryjąc się przed słońcem w pobliskiej parkowej alejce.

  - Stąd też bardzo dobrze słychać. Muzyka jest najważniejsza, nie musimy oglądać pianisty. W cieniu, na ławce jest to o wiele przyjemniejsze. Relasujemy się całą rodziną - mówił pan Igor.

  Koncerty z cyklu "Muzyczne niedziele na Ursynowie" odbywać się będą co niedzielę, zawsze o godzinie 16:00 w parku im. Jana Pawła II, aż do 6 września. Wstęp jest bezpłatny. 

  W tym roku zagrają jeszcze:

  2 sierpnia: Piotr Pawlak – fortepian
  9 sierpnia: Mateusz Tomica – fortepian (kandydat do Konkursu im. F. Chopina 2020)
  16 sierpnia: Aleksandra Dąbek – fortepian (kandydatka do Konkursu im. F. Chopina 2020 roku)
  23 sierpnia: Joanna Różewska – fortepian (uczestniczka Konkursu im. F. Chopina 2015 roku)
  30 sierpnia: Tymoteusz Bies – fortepian (kandydat do Konkursu im. Fr. Chopina 2020)
  6 września: Marek Bracha – fortepian

  Występy są realizacją zwycięskiego projektu z Budżetu Obywatelskiego na rok 2020.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 13

  • 10
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Artykuł załadowany: 0.3359 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO--14-08----13-11-2020