REKLAMAA1-WIMAR-AUTO--24-01----24-02-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Muzyka poważna ma na Ursynowie licznych miłośników. Widać to po liczbie mieszkańców, którzy przychodzą na koncerty na Olkówku. W niedzielę pora na spotkanie z Trio Piazzolla.

  "Muzyczne niedziele na Ursynowie" to cykl koncertów finansowanych z budżetu obywatelskiego. Przez dwa miesiące, co tydzień o 14:00 na Olkówce przy ul. Puszczyka, staje scena, na której pojawiają się utalentowani artyści.

  Wakacje powoli dobiegają końca, więc okazji do wysłychania muzyków zostało coraz mniej. Tym bardziej warto zajrzeć jutro (niedziela, 18.08) o godz. 14:00 na Ursynów Północny, aby wysłuchać młodych i bardzo zdolnych artystów z Trio Piazzolla, którzy wykonają utwory słynnego kompozytora Astora Piazzolli w oryginalnym brzmieniu. Będą to argentyńskie tanga do słuchania.

  Przed ursynowską publicznością wystąpią: Karolina Matuszkiewicz – skrzypaczka, absolwentka Uniwersytetu Muzycznego F. Chopina w Warszawie, laureatka wielu konkursów skrzypcowych w Polsce; Mateusz Chmielewski – akordeonista, absolwent Uniwersytetu Muzycznego F. Chopina w Warszawie; koncertował w Filharmonii Częstochowskiej i Filharmonii Narodowej, współpracuje z teatrami warszawskimi oraz Roman Chraniuk – kontrabasista, absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu, zdobywca nagrody Grand Prix Konkursu na Indywidualność Jazzową 52. Festiwalu Jazz nad Odrą.

  Kolejne koncerty już za tydzień

  W niedzielę 25 sierpnia, o godz. 14:00 na Ursynów zawita Warsaw String Ensemble, w składzie: Wojciech Proniewicz – I skrzypce, Adam Roszkowski – II skrzypce, Grzegorz Chmielewski – altówka, Jan Roszkowski – wiolonczela, Jerzy Cembrzyński – kontrabas.

  Tego samego dnia o godz. 19:00 na placu przy fontannie u zbiegu ulic Bronikowskiego i Wańkowicza, odbędzie się koncert „Kobiety, które wielbię”, podczas którego wystąpią: Alicja Borkowska – wokal, Vesna Leszczyńska – wokal, Konrad Wentrych – fortepian, Piotr Malicki – gitara, Konrad Kubicki – kontrabas.

  Patronat medialny nad koncertami "Muzyczne Niedziele na Ursynowie" oraz „Jazz i klasyka na Kabatach" sprawuje Haloursynow.pl.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 11

  • 8
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.4375 sekundy
  REKLAMAA2-SMB-Ursynów--31-01----29-02-2020