REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 sierpnia 2022, 08:38

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (Na obyrtke)

  Niedzielny koncert "Muzycznego Lata na Ursynowie" to będzie pozytywna energia prosto z gór! O 18 w parku Przy Bażantarni wystąpi kapela "Na obyrtke". Będzie okazja do pośpiewania i potańczenia.

  Była już kapela klezmerska, była cygańska, pora na rytmy górali W niedzielę na Ursynowie wystąpi kapela "Na obyrtkę", która przeniesie nas w Beskid Żywiecki. Grupa z Porąbki zagra skoczne oraz chwytające za serce kawałki.

  - Jesteśmy grupą przyjaciół, których połączyła chęć odkrywania nowych obszarów muzycznych i jednakowa miłość do muzyki góralskiej. Wielką naszą zaletą jest żywiołowe i radosne przekazywanie muzyki, która udziela się słuchaczom... - tak sami o sobie mówią muzycy z kapeli.

  Przed ursynowską publicznością zagrają trzy góralki i dwóch górali - oczywiście w strojach regionalnych. Będzie żywiołowo i radośnie. Jak zawsze przy okazji koncertów "Muzycznego Lata" w parku Przy Bażantarni pod sceną rozłożone zostaną dechy do tańca. Ci, którzy nie będą mogli wysiedzieć, słuchając góralskich kawałków, będą mogli do nich zatańczyć.

  Koncert rozpoczyna się o godz. 18. Wstęp jest wolny. Pod sceną - oprócz parkietu - będą krzesła, pytanie, czy ktoś przy takich rytmach będzie miał ochotę siedzieć!

  Kolejne koncerty plenerowe na Ursynowie:

  • 31 lipca, godz. 18.00, Park im. Jana Pawła II – Władysław Szpilman – Pianista Warszawy – MAREK BRACHA
  • 7 sierpnia, godz. 18.00, Park Przy Bażantarni – Pozytywna energia prosto z gór - Kapela góralska NA OBYRTKE (dechy do tańca)
  • 14 sierpnia, godz. 18.00, Park im. Jana Pawła II – Drogi Polskiego Oręża w Muzyce Filmowej – MILENA LANGE i WARSAW IMPRESSIONE ORCHESTRA  
  • 21 sierpnia, godz. 18.00, Park Przy Bażantarni – Żywiołowa muzyka folkloru żydowskiego - zespół KLEZMAFOUR (dechy do tańca)
  • 28 sierpnia, godz. 18.00, Park im. Jana Pawła II – Światowe Przeboje Srebrnego Ekranu – VINYL STRING QUARTET

  Dziś także bajka na trawie

  Wieczorny koncert to niejedyna atrakcja niedzieli. Wczesnym popołudniem tradycyjna trakcja dla dzieci, czyli kolejny spektakl "Bajek na trawie". Tym razem Teatr Scena 96 przedstawi dzieciom bajkę "Szewc Kopytko i kaczor Kwak" na motywach opowiadania Kornela Makuszyńskiego.

  Jest to spektakl lalkowy nawiązujący do tradycji teatru wędrownego. Trójka aktorów ze swym wozem pełnym lalek, dociera do młodych widzów, aby bawić ich opowieścią o psotnym szewczyku, który zamiast robić buty, robił nowe wciąż psikusy. Szewc Kopytko w poszukiwaniu przygód wyruszył w świat. Poznał Kaczora Kwaka i odtąd psocili razem. Spotkali na swej drodze Staruszka, który nauczył ich, że żartować można mądrze i nieść tym samym radość i uśmiech. Jeśli chcecie dowiedzieć się, jak to się stało, że Szewc Kopytko ożenił się z Królewną i otrzymał pół królestwa, koniecznie musicie obejrzeć ten spektakl!

  - tak swoje przedstawienie opisuje Teatr Scena 96, który wystąpi dziś na łączce Olkówek, niedaleko placu zabaw Dinozaury.

  Spektakl przeznaczony jest dla dzieci w wieku ok. 4-12 lat i potrwa 40 minut. Widzowie będą mogli zasiąść na trawie pod dużym drzewem dającym cień. Można, a nawet trzeba, przynieść własne koce, a rodzice mogą obejrzeć bajkę razem z dziećmi. Wstęp wolny.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 11

  • 8
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3715 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022