REKLAMAA1 UCK ALTERNATYWY 01.01.2022 - 30.06.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 listopada 2021, 13:30 komentarzy 1

  (pixabay.com)

  Będzie patriotycznie i artystycznie - poza pieśniami z okresu niepodległościowych powstań zabrzmią również nuty jazzowe, a ze szczytu Kopy Cwila zostaną wypuszczone 103 latawce z okazji kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Tak będzie wyglądał 11 listopada w naszej dzielnicy.

  Koncerty organizowane z okazji Święta Niepodległości to w naszej dzielnicy tradycja - tym razem odbędą się jednak nie w kościele, a w pachnącym nowością Ursynowskim Centrum Kultury "Alternatywy" oraz w Domu Kultury Imielin. 

  Na Ursynowie pamiętamy o tych, którzy wywalczyli dla nas niepodległość. Pamięć o drodze do niepodległości to bardzo ważny element naszej tożsamości - mówi zastępca burmistrza Ursynowa, Klaudiusz Ostrowski.

  Koncert „Upragniona wolność”

  Koncert "Upragniona Wolność" w wykonaniu BognaBand to melodie i pieśni patriotyczne z okresu niepodległościowych powstań. Koncert rozpocznie się o godz. 17, w Domu Kultury Imielin przy ul. Dereniowej 6. Wstęp wolny.

  Piotr Damasiewicz & The Power Of The Horns

  O godz. 18 odbędzie się koncert dziewięcioosobowego zespół gwiazd polskiego jazzu, prowadzony przez laureata Fryderyka, trębacza Piotra Damasiewicza. Program wydarzenia inspirowany jest historią Polski i polskiej muzyki improwizowanej. Obowiązują bilety wstępu.

  103 latawce przy Kopie Cwila

  O godzinie 11:11 z samego szczytu Kopy Cwila wyruszą w podróż 103 latawce. Temu unikalnemu sposobowi spędzania Święta Niepodległości będzie towarzyszył nieodłącznie hymn, ale też sporo dobrej zabawy. Osoby chętne do pomocy przy wypuszczaniu latawcy, powinny udać się o godzinie 10.30 na sam szczyt Kopy Cwila. Dobrze jest zabrać ze sobą flagi i chorągiewki biało- czerwone, aby świętować wspólnie z innymi ursynowianami 103 lata Niepodległej Polski.

  Wieńce dla ofiar

  O godzinie 12 zaplanowano skromną uroczystość i złożenie wieńca pod Pomnikiem Męczenników Terroru Komunistycznego 1944-1956, obok kościoła św. Katarzyny przy ul. Fosa.

  W środę (10.11) od godz. 8 pod ursynowskim ratuszem rozdawane będą okolicznościowe kokardy narodowe. Dzielnica przygotowała zaledwie 350 sztuk, więc warto się pospieszyć.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 44

  • 29
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 9
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Artykuł załadowany: 0.42 sekundy
  REKLAMAA2 Pizzeria105  01.04.2022 - 31.05.2022