REKLAMAA1-AUCHAN-02-07----31-12-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 lipca 2019, 07:18 komentarzy 2

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (Paweł Ciastek)

  Muzyczne lato na Ursynowie rozpoczyna się od sentymentalnej podróży w czasie. Cofniemy się do lat 80., kiedy na szarym jeszcze Ursynowie, słuchało się z magnetofonów i adapterów gorących dyskotekowych hitów. Na scenie wystąpią: Grupa VOX i Nicola Palladini.

  Czterdzieści lat temu z otwartych latem okien słychać było takie przeboje jak Mamma Maria, Flames of Love, Boys, Cheri Cheri Lady czy Felicita. Nie brakowało też polskich hitów Bajmu, Budki Suflera, Maryli Rodowicz czy Czerwonych Gitar.

  Debiutowała wówczas Grupa VOX, która ma na swoim koncie takie szlagiery jak: Bananowy Song, Szczęśliwej drogi już czas, Rycz mała rycz, A gdyby tak, Zabiorę Cię Magdaleno.

  Historia zespołu sięga roku 1977, kiedy Witold Paszt na potrzeby Studia Rozrywki Victoria założył w Warszawie zespół wokalny Victoria Singers. W jego skład weszli: Andrzej Kozioł, Grzegorz Markowski, Witold Paszt oraz dwie panie: Zosia i Janeczka. Rok później do zespołu jako akompaniator dołączył Ryszard Rynkowski.

  Kiedy pewnego dnia w jednym z pokoi hotelu Bristol w Warszawie czterej panowie przeprowadzali próbę wokalną, spóźnione koleżanki podsłuchały dochodzące zza drzwi brzmienia. Po skończonej próbie, weszły do środka jedynie po to, by oznajmić kolegom, że opuszczają zespół, ponieważ powinien mieć on kształt męskiego kwartetu. Dało to początek Grupie VOX.

  Przez 35 lat działalności zespół występował na scenie z wieloma artystami światowego formatu. Przez długie lata pracował z orkiestrą Gustava Broma, czego owocem była wspólna płyta "Sing Sing Sing" - składanka największych standardów jazzowych, swingowych i gospeli. Wspólnie zagrali kilkadziesiąt koncertów w całej Europie.

  W niedzielę pod ratuszem

  Niedzielny koncert, podczas którego na scenie oprócz VOX-u wystąpi także Nicola Palladini wraz z zespołem - aktor i piosenkarz pochodzący z Włoch - będzie swoistym powrotem do przeszłości i szlagierowych numerów z lat 80. Usłyszymy największe przeboje zespołu i światowe hity dyskotekowe.

  Koncert odbędzie się w najbliższą niedzielę, 7 lipca o godz. 19:00, na scenie plenerowej na parkingu urzędu dzielnicy (al. KEN 61). Wstęp bezpłatny. Podczas wydarzenia będzie przeprowadzona zbiórka pieniędzy na rzecz Fundacji Mam Marzenie, która pomaga dzieciom z chorobami zagrażającymi życiu, takimi jak nowotwory, dystrofie mięśniowe czy mukowiscydoza. Patronem medialnym koncertu jest portal Haloursynow.pl.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 18

  • 11
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 5
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Nick 2 12 miesięcy temu

   Tzn. będą tylko przeboje Vox czy też innych grup z lat 80-tych?

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Anna 1 12 miesięcy temu

   Faktycznie, zapowiedź jest dość enigmatyczna... Byłam na koncercie/przedstawieniu Nicolli Palladini w Parku Skaryszewskim, było fantastycznie! Jedna z najbardziej rozśpiewanych i wesołych imprez miejskich w jakich brałam udział :-) Profesjonalne show i genialna lekkość włoskiego Artysty. Mówi i śpiewa po włosku, polsku i angielsku (tyle wiem) Także, jeśli pytanie nie ogranicza się do programu zespołu Vox, to będzie różnorodnie :-)

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3118 sekundy
  REKLAMAA2-AUCHAN-02-07----31-12-2020---DODATKOWO