REKLAMAA1-AUCHAN-02-07----31-12-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (MSO)

  - Powiedz mi, to zapomnę. Naucz mnie, to może zapamiętam. Zaangażuj mnie, to się nauczę – powiedział Benjamin Franklin. I zgodnie z tą maksymą dzieci z przedszkola nr 283 na ul. Puszczyka, obeszły Międzynarodowy Dzień Muzyki - śpiewając i tańcząc.

  Październikowe święto muzyki jest obchodzone na całym świecie od 1975 roku. Z tej okazji odbywają się koncerty i występy. Przedszkole nr 283 postanowiło cały najbliższy rok przedszkolny spędzić pod hasłem: muzyka wokół nas. Czwartkowy występ był jego inauguracją.

  Przedszkolaki zapytano o to, czym jest muzyka i do czego służy, okazało się, że muzyka to… magia. Tak określił ją czteroletni Franek. To chyba najlepszy komplement dla nauczycielki rytmiki, Larisy Andrzejewskiej, która z każdą z ośmiu grup przygotowała występ.

  Były polskie i zagraniczne tańce ludowe oraz muzyka współczesna, na scenie pojawili się kucharze, kosmici i trolle. Nawet najmłodsze dzieci zdołały wystąpić zarówno w roli tancerzy, jak i wokalistów. A to dopiero początek muzycznej przygody!

  - Zainspirowała nas książka „Co tak pięknie gra?”, przesłana przez Marszałka Województwa Mazowieckiego, w której znajdują się opowieści o różnych instrumentach. Po przeczytaniu i obejrzeniu ilustracji, można pobrać plik mp3 do posłuchania – mówi Grażyna Sajnóg, dyrektorka placówki. – Zależny nam na tym, żeby wprowadzić dzieci w różne obszary, w ubiegłym roku było to zdrowie i sport, w tym chcemy pokazać im szeroki zakres muzyki, zarówno ludowej, jak i nowoczesnej – tłumaczy i dodaje, że w planach są m.in. liczne koncerty i wyjazd do Teatru Wielkiego.

  Jeśli w waszym przedszkolu lub szkole szykuje się wyjątkowe wydarzenie - dajcie znać!

  W GALERII ZDJĘCIA Z WYSTĘPU PRZEDSZKOLAKÓW:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

  • 1
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3204 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020