Zamknij

Mydło siarkowe - nie tylko na młodzieńczy trądzik

06:20, 28.05.2018 Redakcja Haloursynow.pl Aktualizacja: 07:56, 28.05.2018
Skomentuj mat. prasowe mat. prasowe

Łojotok, wypryski, świecenie się i inne problemy skórne dotykają kobiet w różnym wieku. Najczęściej z takimi problemami skórnymi zmagają się nastolatki, ale niejedna kobieta w średnim wieku skarży się, że jej skóra znów wygląda tak jak za czasów licealnych i nie ma w tym stwierdzeniu ani odrobiny radości. Jest wiele sposobów by poprawić wygląd takiej skóry, a jednym z nich jest mydło siarkowe.

Mydło siarkowe i jego właściwości

Dobroczynne właściwości siarki znane są od czasów prehistorycznych. Ten żółty niemetaliczny pierwiastek ma bardzo wiele właściwości, z których działanie antybakteryjne wysuwa się na pierwszy plan. To właśnie dzięki niemu mydło siarkowe wspomaga walkę z trądzikiem. Dodatkową zaletą siarki jest również jej działanie grzybobójcze i przeciwłojotokowe. Wspomaga ono również walkę z rozszerzonymi porami, które po zastosowaniu mydła siarkowego pozostają oczyszczone i zwężone.

Wszystkie powyższe właściwości sprawiają, że mydło siarkowe jest polecane przy pielęgnacji skóry trądzikowej i łojotokowej. Już po jednokrotnym zastosowaniu widać wyraźną różnicę. Skóra jest oczyszczona, osuszona, a pory oczyszczone i zwężone. Działanie antyseptyczne łagodzi istniejące stany zapalne i zapobiega pojawianiu się nowych, co w efekcie daje świetne rezultaty.

Mydło siarkowe a włosy

Mydło siarkowe może być stosowane nie tylko do leczenia problemów skórnych związanych z trądzikiem, ale również przy problemach z przetłuszczającymi się włosami i łupieżem. Przy takich problemach z włosami można wykorzystać mydło siarkowe jako alternatywę dla szamponu. Nie tylko oczyści ono skórę głowy z sebum, ale pomoże pozbyć się problemów z przetłuszczaniem się włosów i łupieżem.

Mydło siarkowe a świerzb

Lecznicze właściwości mydła siarkowego nie kończą się na leczeniu trądziku i skóry głowy. Może ono bowiem działać również jako wparcie w leczeniu świerzbu. I znów największą rolę pełni tutaj jego antybakteryjne działanie, wspomagające proces leczenia świerzbu i zapobiegające rozprzestrzenianiu się jej dalszemu rozwojowi.

Dodatki do mydła siarkowego

W drogeriach znajdziemy zwyczajne mydła siarkowe, które zawierają od 2-4% dodatku siarki. Możemy również spotkać mydła z innymi dodatkami, a na szczególną uwagę zasługuje wyciąg z oliwek. To także kosmetyk z wielowiekową historią, który dowodzi, że oliwki są nie tylko cennym składnikiem kuchni śródziemnomorskiej, ale również kosmetyków.

Chcemy zwrócić uwagę na ich działanie antybakteryjne, antywirusowe i antygrzybiczne. To właśnie te  właściwości wyciągu z oliwek dodane do mydła siarkowego sprawiają, że jest ono jeszcze skuteczniejszym orężem w walce z przeróżnymi problemami skórnymi, u których podstaw leżą infekcje bakteryjne czy grzybicze. To udany tandem potrafiący skutecznie się rozprawić z problemami skórnymi, począwszy od trądziku młodzieńczego, poprzez kłopoty z łojotokiem i przetłuszczaniem się skóry dojrzałej, a na łupieżu i świerzbie kończąc.

(REKLAMA)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%