Zamknij

Myjnia samochodowa jako pomysł na biznes

15:31, 15.06.2021 Redakcja Haloursynow.pl Aktualizacja: 15:36, 15.06.2021
Skomentuj mat. prasowe mat. prasowe

Osoby, które planują założenie firmy zazwyczaj rozpoczynają cały proces od poszukiwania pomysłu. Zadają sobie pytania w stylu: Czym mogę się zajmować? Co mogę sprzedawać? Jakie usługi świadczyć? Po wstępnej analizie kilku pomysłów wybierają jeden i przystępują do jego realizacji. W poniższym tekście przybliżymy temat myjni bezdotykowej jako ciekawego pomysłu na własny biznes.

Myjnia samochodowa to biznes jak wiele innych

Myjnię samochodową kojarzy chyba każdy, nawet jeśli nie posiada własnego auta. Jest to rodzaj usług, na który zawsze znajdziemy klientów, gdyż każdy właściciel od czasu myje swoje cztery kółka. Czy oznacza to jednak, że wystarczy postawić myjnię, aby cieszyć się stałym i wysokim zyskiem? Niekoniecznie. Myjnia to bowiem biznes jak każdy. Wymaga poniesienia sporych nakładów finansowych, z których najważniejszy to koszt budowy myjni bezdotykowej. Ponadto wymaga reklamy i zdobycia wiernej rzeszy klientów, którzy będą do niej wracać. W pewnym sensie myjnia przypomina nieco sklep. W jej przypadku duże znaczenie ma lokalizacja. Jeśli będzie usytuowana przy ruchliwej drodze lub na dużym osiedlu ma sporą szansę, aby odnieść sukces.

Co tak naprawdę składa się na koszty budowy myjni?

Podejmując decyzję o budowie myjni warto zdać się na pomoc sprawdzonego partnera, który doradza na każdym etapie jej powstania. Producent myjni bezdotykowych zna się na temacie najlepiej i pozwala uniknąć wielu niepotrzebnych błędów. Myjnia tylko pozornie wydaje się prostą konstrukcją. Tymczasem kiedy rozłożymy proces jej powstania na poszczególne elementy łatwo zmienimy zdanie. Standardowa myjnia bezdotykowa składa się bowiem z:

- fundamentu,
- wiat, czyli stanowisk do mycia,
- instalacji doprowadzającej prąd, gaz i wodę,
- systemu odprowadzanie wody po myciu,
- stanowisk do odkurzania aut,
- drogi dojazdowej i wyjazdowej z myjni

Ostateczny koszt budowy zależy również od użytych materiałów oraz lokalizacji myjni. W mniejszych miastach koszt prac budowlanych będzie prawdopodobnie niższy niż w głównych aglomeracjach. Na jakie jeszcze wydatki musimy się przygotować? Nie możemy zapomnieć o koszcie działki lub jej dzierżawy. Wielkość samej działki wpływa też na to jak dużą myjnię uda się na niej postawić. Ideałem jest taka ilość stanowisk, która pozwoli uniknąć kolejek do mycia w najbardziej popularnych godzinach.

Czy myjnię musimy finansować z własnych środków?

Zapewne wiele osób myślących o własnej myjni obawia się konieczności wyłożenia na jej budowę dużych środków. I tu mamy dla nich dobrą wiadomość. Na rynku istnieją rozwiązania, które pozwalają na sfinansowanie budowy myjnie z pomocą firm leasingowych. To sprawia, że posiadanie własnej myjni staje się realne bez posiadania dużych oszczędności. Oczywiście jak każda inwestycja także i ta niesie ze sobą pewne ryzyko.

Decyzja o budowie myjni musi być poprzedzona staranną analizą i biznesplanem zakładającym różne scenariusze.

(REKLAMA)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%