REKLAMAA1 AUTO WIMAR 01.08.2021 - 31.10.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  W tym miejscu powstaje myjnia samochodowa na Krasnowolskiej

  W tym miejscu powstaje myjnia samochodowa na Krasnowolskiej (KW)

  Pod oknami będą mieli myjnię i już nic tego nie zmieni. Mieszkańcy ulicy Krasnowolskiej obawiają się hałasu i zanieczyszczenia środowiska. Zwłaszcza że zaraz obok znajduje się Staw Zabłockiego. Urząd dzielnicy zapewnia, że nie będzie tak źle.

  Ulica Krasnowolska to spokojna i niewielka ulica na Zielonym Ursynowie. Niedługo to się zmieni. Na skrzyżowaniu z ul. Kujawiaka powstaje właśnie nowa myjnia samochodowa. Przeciwko inwestycji protestują mieszkańcy, zwłaszcza że budowa znajduje się dosłownie pod ich oknami.

  Jestem zdecydowanie przeciwny myjni w tym miejscu. To zawsze dodatkowy hałas, większy ruch samochodów. Nie wiem też skąd będą czerpać wodę, bo jeśli z kanalizacji, to obawiam się, że mogą wystąpić jeszcze problemy z ciśnieniem – mówi pan Jacek.

  Mieszkańcy Krasnowolskiej i okolic obawiają się, że środki chemiczne używane w myjni mogą narobić wiele szkód w przyrodzie. Niedaleko znadują się Staw Zabłockiego oraz Staw Kądziołeczka, które są miejscem zamieszkania wielu gatunków ptaków.

  - Bliskość myjni niesie ze sobą duże ryzyko, że stosowane w niej detergenty oraz chemikalia przedostaną się do stawu i przyniosą wiele negatywnych skutków dla zamieszkujących tam zwierząt – twierdzą mieszkańcy wspólnoty mieszkaniowej przy ul. Poloneza, którzy zwrócili się z prośbą o interwencję do radnego Pawła Lenarczyka.

  Nie będzie tak źle?

  Protestujący mieszkańcy niewiele mogą już zrobić. Działka, na której powstaje myjnia, jest zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego przeznaczona nie tylko na zabudowę mieszkaniową, ale także pod usługi. Do urzędu dzielnicy nie trafiły także żadne odwołania i sprzeciwy wobec budowy myjni. Ratusz zapewnia jednak, że jej funkcjonowanie nie będzie uprzykrzać życia mieszkańcom.

  - Z projektu budowlanego wynika, że projektowana inwestycja nie przekroczy poziomu dopuszczalnych wartości hałasu określonych w rozporządzeniu Ministra Środowiska. Mimo wszystko dla zwiększenia ochrony akustycznej terenów zabudowanych budynkami mieszkalnymi oraz utworzenia naturalnego ekranu pochłaniającego nadmiar pary wodnej przewidziano wykonanie nasadzeń żywotnikami – mówi Kamila Terpiał, rzecznik ursynowskiego urzędu.

  Chemikalia, które powstaną przy myciu samochodów, po uprzednim oczyszczeniu mają trafiać do kanalizacji miejskiej. Ponadto myjnia ma wykorzystywać wody opadowe i roztopowe, które będą zbierane do specjalnie przygotowanego zbiornika. Nie wiadomo natomiast, czy nie wystąpią problemy z ciśnieniem wody w okolicznych budynkach. To okaże się dopiero, gdy myjnia zacznie funkcjonować.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 124

  • 16
   BARDZO PRZYDATNY
  • 6
   ZASKOCZONY
  • 7
   PRZYDATNY
  • 13
   OBOJĘTNY
  • 10
   NIEPRZYDATNY
  • 22
   WKURZONY
  • 50
   BRAK SŁÓW

  17Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~niespo 17 4 miesiące temu

   "Krasnowolska to spokojna i niewielka ulica" - może autor artykułu pojedzie na tę ulicę i zobaczy jak jest, bo tak to już palnął głupotę.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~marko59 16 5 miesięcy temuocena: 69% 

   Nie rób drugiemu co tobie nie miło. Ciekawe czy gdyby w tym domu mieszkał Burmistrz Ursynowa, to taka myjnie by powstała. Teraz sąsiadom myjni pozostaje postawić 4 metrowe ekrany i odgrodzić się od takiego obiektu.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Miły 15 5 miesięcy temuocena: 59% 

   Mieszkałem na Pradze w niewielkim bloku przy myjni bezdotykowe. Żyć się nie dało. Hałas kercherow i smród wniosków i detergentów uprzyły egzystencję. Oddychać się nie dało i trzeba było myc okna co tydzień aby na zewnątrz wyjżec. Współczuję tym mieszkańcom.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ojej 14 5 miesięcy temuocena: 83% 

   Dobra rada-kup sobie działkę również obok to będziesz miał widok, plac zabaw, co tylko sobie zazyczysz:)

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 13 5 miesięcy temuocena: 67% 

   Gdyby to były prawdziwe argumenty to można by było jeszcze dyskutować. Ale to jest zwykła gra na wykończenie biznesu sąsiada. Ale samochód to by się chciało umyć, ale z dala od swojego domu. Albo jeszcze lepiej - na swoim podwórku, bo to dopiero nie jest ekologiczne ze względu na brak separatorów.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Smok 12 5 miesięcy temuocena: 50% 

   Tak samochód chciało by się umyć na myjni ale nie koniecznie pod czimis oknami. Są tereny gdzie istnieją myjnie nie zatruwajace sąsiadów. Pozdrawiam

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 11 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~normal 11 5 miesięcy temuocena: 75% 

   A co to jest ten magiczny separator który czyni mycie ekologicznym i nie wpływa negatywnie na środowisko. Może jakieś konkretne argumenty o jego zbawiennym wpływie na środowisko. Smród z myjni jakoś nie znika, a i ścieki z niej też nie pachną.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Smok 10 5 miesięcy temuocena: 48% 

   Brawo rapi papi- przemawia przez Ciebie prawdziwy Polak, zawistny i złośliwy. A co do myjni pod oknami to to ja nikomu nie życzę takich atrakcji. Szkoda że prawo nie chroni obywateli przed uciążliwosciami . A przecież tyle się mówi o ekologii, przeciwdziałaniu hałaowi, smrodowi, itp. A tu wygrywa prywatny biznes jednostki i ma się w nosie kilkudziesięciu mieszkańców którzy będą musieli w tym środowisku przebywać pewnie przez całe życie. Mówi się o zakazie palenia w kominkach w Warszawie a pozwala się wybudować farmę trucizny pod oknami sąsiadów. Jest w tym jakąś logika?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Okszar 9 5 miesięcy temuocena: 90% 

   Prawdziwy dramat !!

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rapi Papi 8 5 miesięcy temuocena: 38% 

   Ci bogacze co tam mieszkają niech chociaż w 2procentach poczują sie jak zwykli szary ludzie.niechodzi im o zanieczyszczenia bo mają to głęboko w zadzie tylko o to bo ludzie będą patrzeli im na posiadłości i do okien.jak sie im nie podoba to nie sie wyprowadzą haha.pozdro

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~JPRDLE 7 5 miesięcy temuocena: 79% 

   Robek jak zwykle nie widzi problemu. Bazar na dołku też nie jest problemem... oczywiście tylko dla robią

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wujo 6 5 miesięcy temuocena: 72% 

   Hahaha! Ratusz zapewnia. Z całym szacunkiem. Rząd też zapewnia. Minister zapewnia. Uwielbiam takie deklaracje. A ceny sąsiednich nieruchomości pójdą w dół. Zapewniam.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rafał. 5 5 miesięcy temuocena: 61% 

   Tradycyjnie Ratusz(burmistrz) nie widzi problemu! Nie byłoby problemu,gdyby miał to pod swoimi oknami? W Ą T P I Ę !

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~I co teraz 4 5 miesięcy temuocena: 75% 

   Skoro wolnoc Tomku w swoim domku jeżeli mowa o paleniu na balkonie i olewaniu innych sąsiadów np balkonikujacych dziecko to tym bardziej może powstać myjnia bo: "Działka, na której powstaje myjnia, jest zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego przeznaczona nie tylko na zabudowę mieszkaniową, ale także pod usługi"

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursy 3 5 miesięcy temuocena: 48% 

   Hałas to nic ale środki na myjniach mają dość intensywny zapach , który czuć w dużej odległości, ja obok myjni mieszkać bym nie mógł.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Xyz 2 5 miesięcy temuocena: 84% 

   A w blokach na dereniowej jakoś mogą. Bardziej mi przeszkadza palenie smierdzieli na balkonach, psy drące ryje i bombelki ktore cale dnie walą piętami po podłodze w mieszkaniach, nie mówiąc o placach zabaw na zamknietych podwórkach. Ale trudno, akceptuję to decydując sie na zycie w miescie miedzy ludźmi.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 26 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rere 1 5 miesięcy temuocena: 85% 

   Jak wynika z artykułu p. Jacek się obawia, że wodę będą czerpać z kanalizacji. Nikt nie chce mieć samochodu umytego ściekami komunalnymi.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2757 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 25.08.2021 - 24.11.2021