REKLAMAA1 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (pixabay.com)

  Ursynowscy kryminalni odkryli próbę wyłudzenia odszkodowania. Rzekomo skradziony smartfon, za którego oszust chciał uzyskać pieniądze od ubezpieczyciela, znalazł się w jego mieszkaniu.

  Jakiś czas temu 37-latek zgłosił na policji kradzież telefonu. Poszkodowany złożył zeznania, jednak funkcjonariusze uznali, że wszystko zdaje się być lekko naciągane.

  - Nie do końca wszystko pasowało, dlatego też nie wykluczali hipotezy, że do przestępstwa mogło w ogóle nie dojść - mówi podkom. Robert Koniuszy z mokotowskiej komendy policji.

  Miesiąc później, kiedy sprawa trochę przycichła, mężczyzna chciał zgłosić się do ubezpieczyciela z wnioskiem o odszkodowanie. W tym czasie mundurowi cały czas sprawdzali, czy do przestępstwa w ogóle doszło. Okazało się, że doszło, tylko że nie do kradzieży, a składania fałszywych zeznań.

  - Po zebraniu wystarczających dowodów funkcjonariusze złożyli wizytę zgłaszającemu - dodaje podkom. Koniuszy.

  W trakcie przeszukiwania mieszkania podejrzanego, 37-latek zachowywał się arogancko w stosunku do funkcjonariuszy. Wykrzykiwał przy tym, że działania policji są bezpodstawne. Zaraz po tych słowach „zguba” się odnalazła – smartfon leżał na stoliku nocnym przy łóżku.

  - Cechy i numery fabryczne aparatu były tożsame z tym, którego kradzież zgłoszono – przekazuje podkom. Koniuszy.

  Mężczyźnie w tym momencie nie pozostało nic innego i przyznał się do postawionych mu zarzutów. Dodał również, że nie zdążył zgłosić się do ubezpieczyciela o odszkodowanie. 37-latek znalazł się tym samym w policyjnym areszcie. Za składanie fałszywych zeznań grozi mu do 8 lat więzienia.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 8

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 3
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3866 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021